ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050

ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: icet στις 07/10/2009 10:23 μμ.

Προσοχή, το θέμα είναι σοβαρό..
Υπάρχει περίπτωση να λασκάρει το παξιμάδι που κρατάει το γρανάζι "κίνησης" (το μπροστινό γρανάζι της αλυσίδας)
Πρέπει να έχουν ειδοποιηθεί τα συνεργεία εγγράφως και πρέπει να το ελέγξετε άμεσα γιατί αν και το παξιμάδι έχει ασφάλεια για να μη φεύγει, δεν παύει να είναι επικίνδυνο .
Κανονικά θα έπρεπε να έχουμε ειδοποιηθεί τηλεφωνικά αλλά αυτά συμβαίνουν μάλλον σε άλλες χώρες...
---biip biip---

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger  

  Από: nfot στις 07/10/2009 10:31 μμ.

Αυτο υπηρχε σαν αντικειμενο προς ελεγχο και στο Fazer, οταν το πηρα το 2005. Στην πρωτη αλλαγη λαδιων, στα 1.000 χλμ, ηταν το πρωτο πραγμα που κοιταξαν, κατοπιν υποδειξης του εργοστασιου.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 07/10/2009 10:35 μμ.

πώς το μάθατε αυτό ρε παιδιά; υπάρχει τρόπος να το καταλάβουμε πρίν τρέχουμε στο συνεργείο; είμαστε και για λιτόχωρο .....

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 07/10/2009 10:38 μμ.

Μπραβο icet ευχαριστουμε για την ενημέρωση
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: icet στις 07/10/2009 10:45 μμ.

vagtyrp"πώς το μάθατε αυτό ρε παιδιά; υπάρχει τρόπος να το καταλάβουμε πρίν τρέχουμε στο συνεργείο; είμαστε και για λιτόχωρο ..... "


Πήγα στο συνεργείο για αλλαγή λαδιών στα 15000 κμ και μου είπε ότι έχει έρθει χαρτί για το θέμα αυτό και το ελέγχουν σε όλους .

Εμένα ήταν λασκαρισμένο και ευτυχώς που πηγα να αλλάξω λάδια και δεν τα άφησα για τις 20.000 κμ.
Γι αυτό λέω ότι θα έπρεπε να ειδοποιούν τηλεφωνικά.
---biip biip---

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 07/10/2009 10:47 μμ.

ευχαριστώ icet ! μόλις γυρίσω από λιτόχωρο θα πάω και εγώ για τα 15000 για λάδια και θα του πω να το κοιτάξει! ελπίζω να μην έχω πρόβλημα στο ταξίδι.....

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 07/10/2009 11:07 μμ.

Εδώ τσεκάρετε αν υπάρχει κάποιο recall για τη μηχανή σας που εκκρεμεί

http://www.triumph.co.uk/uk/7094.aspx
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ για κατόχους Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 09/10/2009 2:40 μμ.

τελικά πέρασα από την ηλιοφίλ στη θεσ/κη και το τσεκάρισα! ήταν μια χαρά στη θέση του και ασφαλισμένο.πέτυχα και τον στέφανο τον απάλευτο....και τα είπαμε λιγάκι! πολύ εύκολο να ελεγθεί που είπε και ο φίλος νίκος...την επόμενη φορά μόνος μου..