Ομπρελα θαλασσης

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Aris. στις 05/08/2009 3:16 μμ.

αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον το τοπικ
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Costas στις 05/08/2009 3:24 μμ.

Δυστυχώς οι μοντερειτορ απουσιαζουν εις διακοπάς.

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: jimdom στις 05/08/2009 3:36 μμ.

Costas"Δυστυχώς οι μοντερειτορ απουσιαζουν εις διακοπάς. "

θα το εκανα εγω αλλα δεν με αφηνουν τα συμφεροντα...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: stratis στις 05/08/2009 4:56 μμ.

Polymhxanos"
Cpt. Haddock"Eίναι απο τα ζητήματα που αντιμετωπίζουν όσοι έχουν μηχανές όχι απλά για μια βόλτα, αλλα κινούνται σχεδόν μονο με αυτές "


stratis"Πες τα χρυσοστομε..... "


Εμ γυναικοκρατούμενοι, τρυφερά πόδια, τουρίστες και γεννημένοι γέροι στο μυαλό, εμ είστε και περήφανοι από πάνω...

Που'στε ομπρέλα, ξαπλώστρες με αερόστρωμα (μην κάνετε κανά λάθος και πάρετε τις απλές), κανά φορητό air condition, το καλό κουστούμι, μπύρες, φορητό με adsm και το 32'' lcd 7.1 DTS portable home cinema μην ξεχάσετε να πάρετε μαζί στην παραλία, δεν λέει... άλλωστε αυτά αξίζουν όταν πάμε παραλία, και ως γνωστόν ο σωστός τουρίστας δεν προσαρμόζεται αυτός στο μέρος που πάει, αλλά θέλει το μέρος να προσαρμόζεται σε αυτόν, κατά πως έχει μάθει στο σπίτι του... ¨Οτι μας διδάσκει και η θεωρία και η φιλοσοφία της μοτοσυκλέτας δλδ...

"

Tην επομενη φορα θα σε ρωτησω για το τι θα παρω μαζι μου πανμεγιστε αυτοκρατορα μηχανοβιε. Με ξερεις και απο χθες? Γνωριζομαστε καπου, εχουμε μιλησει, με εχεις δει? ΟΧΙ, τοτε τι μιλας? Υπαρχουν και καλυτερα πραγματα να κανεις. Αν δεν εχεις τιποτα καλυτερο εισαι αξιος της μοιρας σου.

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Cpt. Haddock στις 05/08/2009 5:12 μμ.

stratis"Tην επομενη φορα θα σε ρωτησω για το τι θα παρω μαζι μου πανμεγιστε αυτοκρατορα μηχανοβιε. Με ξερεις και απο χθες? Γνωριζομαστε καπου, εχουμε μιλησει, με εχεις δει? ΟΧΙ, τοτε τι μιλας? Υπαρχουν και καλυτερα πραγματα να κανεις. Αν δεν εχεις τιποτα καλυτερο εισαι αξιος της μοιρας σου. "


Μην ασχολείσαι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Sprinter στις 05/08/2009 5:34 μμ.

Cpt. Haddock"ας μπει ενας moderator να σβήσει τα άχρηστα ποστ (δικα μου και άλλων)"


Δε σβήνουμε ποστ εδώ. Ολα τα ποστ χρήσιμα είναι για διάφορους λόγους.

Επι του δευτερευοντος θέματος, ολα ειναι θεμα γούστου. Εγω μετά από 30 χρόνια με μηχανές έχω καταλήξει ότι δεν κάνουν οι μηχανές για ΟΛΑ τα πράγματα. Οπως βέβαια δεν κάνουν κι ολες οι μηχανές για τα ίδια πράγματα αλλά αυτό ειναι άλλο θέμα.

Αντί να προσπαθώ, εις μάτην συνήθως, να προσαρμόσω τη μηχανή για να τα κάνω όλα, προσαρμόστηκα εγώ στο τι κάνει η μηχανή. Και ειμαι ευτυχής. Δεν πάω με τη μηχανή μέσα στην κίνηση, δεν πάω στη πολύ ζέστη, δε πάω στη βροχή εκτος αν δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, δεν φορτώνω το σπίτι μου και τη γκόμενα για να πάω 1 μηνα διακοπές. Και δεν πάω για μπάνιο με κράνος, μποτες και παραφερνάλια γαι να μη ξέρω τι να τα κάνω στη παραλία και να χω κι άγχος μη μου κλέψουν τη μοτό.

Και αυτά γιατί ταλαιπωριέμαι και τελικά ουτε τη μηχανή ευχαριστιέμαι. Οσες φορες στη ζωή μου επραξα διαφορετικά επί μεγάλο διάστημα, κατέληξα να σιχαθώ τη μηχανή και να την αφήσω στο γκαράζ να σαπίζει για κάνα δυό χρόνια πρίν με ξανατσιμπήσει το μικρόβιο.

Ολες οι διαφορετικές αντιλήψεις δεκτές και ανεκτές (και το αυτό απαιτώ και από εσάς). Ειναι θέμα γούστου και ισως και ηλικίας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Cpt. Haddock στις 05/08/2009 6 μμ.

Sprinter"Αντί να προσπαθώ, εις μάτην συνήθως, να προσαρμόσω τη μηχανή για να τα κάνω όλα, προσαρμόστηκα εγώ στο τι κάνει η μηχανή. Και ειμαι ευτυχής. Δεν πάω με τη μηχανή μέσα στην κίνηση, δεν πάω στη πολύ ζέστη, δε πάω στη βροχή εκτος αν δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, δεν φορτώνω το σπίτι μου και τη γκόμενα για να πάω 1 μηνα διακοπές. Και δεν πάω για μπάνιο με κράνος, μποτες και παραφερνάλια γαι να μη ξέρω τι να τα κάνω στη παραλία και να χω κι άγχος μη μου κλέψουν τη μοτό. "


Θα διαφωνήσω. Η μηχανή μπορεί να τα κάνει αυτά, εσύ δε μπορείς (ή δε θέλεις)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: psilo_paidi στις 05/08/2009 7:19 μμ.

Εγω εχω τη μηχανη για να πουλαω μουρη. Την εχω για κανα μπανιο στη θαλασσα, για καμια βολτα το βραδυ, για να παω για καφε, για να παω γυμναστηριο. Μακρινα ταξιδια παιρνω το αμαξι για ανεση...Και με ενα σκουτερ δηλαδη με εβγαζε ανετα... αλλα για ενα προσωπο ζουμε σε αυτη τη κοινωνια

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: denthnpalevw στις 05/08/2009 9:26 μμ.

psilo_paidi"Εγω εχω τη μηχανη για να πουλαω μουρη. Την εχω για κανα μπανιο στη θαλασσα, για καμια βολτα το βραδυ, για να παω για καφε, για να παω γυμναστηριο. Μακρινα ταξιδια παιρνω το αμαξι για ανεση...Και με ενα σκουτερ δηλαδη με εβγαζε ανετα... αλλα για ενα προσωπο ζουμε σε αυτη τη κοινωνια "



πιο σωστος δεν μπορεις να εισαι
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: chris34 στις 06/08/2009 7:33 πμ.

Sprinter" δεν φορτώνω το σπίτι μου και τη γκόμενα για να πάω 1 μηνα διακοπές.
"


Για ολα υπαρχουν λυσεις οπως ειπε και ο Caprtain!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Sprinter στις 06/08/2009 7:58 πμ.

Cpt. Haddock"
Sprinter"Αντί να προσπαθώ, εις μάτην συνήθως, να προσαρμόσω τη μηχανή για να τα κάνω όλα, προσαρμόστηκα εγώ στο τι κάνει η μηχανή. Και ειμαι ευτυχής. Δεν πάω με τη μηχανή μέσα στην κίνηση, δεν πάω στη πολύ ζέστη, δε πάω στη βροχή εκτος αν δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, δεν φορτώνω το σπίτι μου και τη γκόμενα για να πάω 1 μηνα διακοπές. Και δεν πάω για μπάνιο με κράνος, μποτες και παραφερνάλια γαι να μη ξέρω τι να τα κάνω στη παραλία και να χω κι άγχος μη μου κλέψουν τη μοτό. "


Θα διαφωνήσω. Η μηχανή μπορεί να τα κάνει αυτά, εσύ δε μπορείς (ή δε θέλεις) "



Ρε καπετάνιο δε μας χέζεις? Προσπάθησα να μαι ευγενικός αλλα όπως φαίνεται δε μου πάει. Κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι λέω? Τι κάνει τι δε κάνει η μηχανή, προφανώς εχει να κάνει με το δίδυμο μηχανή αναβάτης. Και ενοοώ τι κανει ευχάριστα, διασκεδαστικά και με ααφάλεια. Για τα γουστα μου προφανώς, το είπα δε το είπα? Η μηχανη πάει και στους 60 βαθμους υποι σκιά εσύ πεθαίνεις. Η μηχανή 'παει' και φορτωμενη 200 κιλά αλλα πώς πάει? σα μαούνα στο κύμα..

Α παρατα μας λοιπόν. Ο καθένας κανει ότι θέλει κι οτι γουστάρει. Α και να σου πώ? Οταν εσύ πηγαινες εγω γύριζα... Κι οταν συ πηγαίνεις ταξιδάκια στα πάσα, εγώ εχω γυρίσει απο εκεί 20 χρόνια πρίν κι απ' τον χωματόδρομο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Costas στις 06/08/2009 9:43 πμ.

Όλα αυτά σου ήρθαν 8 παρα 2 το πρωί;;;

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Cpt. Haddock στις 06/08/2009 10:51 πμ.

Sprinter"Ρε καπετάνιο δε μας χέζεις? [...]Α παρατα μας λοιπόν[...]"


Εαν έχουμε πρωινά νευράκια, κρύο ντους, βαθιές ρυθμικές εισπονοές και αν και τότε δε φύγουν τραβάμε και μια πρωινή να ξελαμπικάρουμε
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Barkos στις 06/08/2009 11:03 πμ.

Sprinter"Ρε καπετάνιο δε μας χέζεις? Προσπάθησα να μαι ευγενικός αλλα όπως φαίνεται δε μου πάει. Κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι λέω? Τι κάνει τι δε κάνει η μηχανή, προφανώς εχει να κάνει με το δίδυμο μηχανή αναβάτης. Και ενοοώ τι κανει ευχάριστα, διασκεδαστικά και με ααφάλεια. Για τα γουστα μου προφανώς, το είπα δε το είπα? Η μηχανη πάει και στους 60 βαθμους υποι σκιά εσύ πεθαίνεις. Η μηχανή 'παει' και φορτωμενη 200 κιλά αλλα πώς πάει? σα μαούνα στο κύμα..

Α παρατα μας λοιπόν. Ο καθένας κανει ότι θέλει κι οτι γουστάρει. Α και να σου πώ? Οταν εσύ πηγαινες εγω γύριζα... Κι οταν συ πηγαίνεις ταξιδάκια στα πάσα, εγώ εχω γυρίσει απο εκεί 20 χρόνια πρίν κι απ' τον χωματόδρομο."




sprinter respect.

και έλεγα και εγω τι έπαθε χτές αρρώστησε?

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Sprinter στις 06/08/2009 11:21 πμ.

Cpt. Haddock"
Sprinter"Ρε καπετάνιο δε μας χέζεις? [...]Α παρατα μας λοιπόν[...]"


Εαν έχουμε πρωινά νευράκια, κρύο ντους, βαθιές ρυθμικές εισπονοές και αν και τότε δε φύγουν τραβάμε και μια πρωινή να ξελαμπικάρουμε "


Και από μαλακίες ξέρεις ε? Οταν εγω τραβούσα μαλακία εσυ δεν ήξερες που ναι το πουλάκι σου
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε