διαμετρος λαιμου εξάτμισης

διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: spyro στις 03/06/2009 1:48 μμ.

Κοιτάω ζεστά την πιθανότητα να βάλω μια εξάτμιση που βγαίνει για το speed triple στον Τίγρη (αλλά μονο το τελικό). Γνωρίζει κανείς εαν η διάμετρος των λαιμών ειναι ίδιοι στις εν λόγω μηχανές?

ευχαριστώ

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Aris. στις 04/06/2009 2:05 πμ.

Δεν ξερω αμα ειναι ιδιας διαμετρου αλλα σιγουρα αμα γουσταρεις να τη βαλεις ενας εξατμισας μπορει να κανει πολυ καλη δουλεια για να στη ταιριαξει
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Native στις 04/06/2009 11:45 πμ.

spyr"Κοιτάω ζεστά την πιθανότητα να βάλω μια εξάτμιση που βγαίνει για το speed triple στον Τίγρη (αλλά μονο το τελικό). Γνωρίζει κανείς εαν η διάμετρος των λαιμών ειναι ίδιοι στις εν λόγω μηχανές?

ευχαριστώ
"

Αν είναι απο συστημα 3 σε 1 μια χαρα θα είσαι..αν είναι απο 3 σε 2 υπάρχει μια πιθανότητα να έχει λιγο λεπτότερο σωλήνα, εσωτερικά τουλάχιστον Απο άποψη απόδοσης μιλάω πάντα τωρα απο άποψη ταιριάσματος δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Για καλύτερα ρωτα έναν εξατμισά όμως όπως ειπε κι ο φίλος
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Εξατμισάς  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 12:12 μμ.

BTW Ξέρει κανείς κάναν καλό εξατμισά? Σκέφτομαι την πιθανότητα να φτιάξω ενα καινούργιο mid-pipe για το ST για να ξεμπερδέψω και με τον προκαταλύτη μια και οι κανονικοί καταλύτες έχουν φύγει με το τελικό TOR.

Δηλαδή να βγάλω το mid-pipe και να το πάω να μου φτιάξει ένα ίδιο. Stainless steel βέβαια.

Υπάρχει κανένας που να κάνει τέτοιες δουλειές?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξατμισάς  

  Από: JOSBI στις 04/06/2009 12:28 μμ.

Sprinter"BTW Ξέρει κανείς κάναν καλό εξατμισά? Σκέφτομαι την πιθανότητα να φτιάξω ενα καινούργιο mid-pipe για το ST για να ξεμπερδέψω και με τον προκαταλύτη μια και οι κανονικοί καταλύτες έχουν φύγει με το τελικό TOR.

Δηλαδή να βγάλω το mid-pipe και να το πάω να μου φτιάξει ένα ίδιο. Stainless steel βέβαια.

Υπάρχει κανένας που να κάνει τέτοιες δουλειές?"



Νικολα ειναι ενα παλικαρι στον πειραια.
αν σε βολευει πες μου να σου πω που ειναι.
VALE FOR EVER

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 12:31 μμ.

Καλός είναι αυτός? Εχεις εμπειρία?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Native στις 04/06/2009 12:33 μμ.

Υπάρχει στον Πειραιά ένας που είχα κάνει μια δουλεία παλαιότερα που είχα το versys. Θεωρείται απο οτι έχω ακούσει καλός, φτιαχνει τις εξατμίσεις Race Tech αλλα κανει γενικα και διάφορες πατέντες. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Μονο αυτο το under construction site βρήκα

http://www.racetech.com.gr/

Edit : μάλλον για τον ιδιο με τον JOS λέω, απλά άργησα να απαντήσω λόγω φόρτου εργασίας

Edit2: Τι θα γίνει ρε JOS θα συγχρονιστούμε?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: JOSBI στις 04/06/2009 12:35 μμ.

Native"Υπάρχει στον Πειραιά ένας που είχα κάνει μια δουλεία παλαιότερα που είχα το versys. Θεωρείται απο οτι έχω ακούσει καλός, φτιαχνει τις εξατμίσεις Race Tech αλλα κανει γενικα και διάφορες πατέντες. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Μονο αυτο το under construction site βρήκα

http://www.racetech.com.gr/"


Τον ιδιο λεμε!
VALE FOR EVER

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 12:37 μμ.

Thx. Θα το μελετήσω το θέμα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: JOSBI στις 04/06/2009 12:39 μμ.

Native"Υπάρχει στον Πειραιά ένας που είχα κάνει μια δουλεία παλαιότερα που είχα το versys. Θεωρείται απο οτι έχω ακούσει καλός, φτιαχνει τις εξατμίσεις Race Tech αλλα κανει γενικα και διάφορες πατέντες. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Μονο αυτο το under construction site βρήκα

http://www.racetech.com.gr/

Edit : μάλλον για τον ιδιο με τον JOS λέω, απλά άργησα να απαντήσω λόγω φόρτου εργασίας

Edit2: Τι θα γίνει ρε JOS θα συγχρονιστούμε? "


VALE FOR EVER

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: coot στις 04/06/2009 12:59 μμ.

Εγώ ξέρω τον καλύτερο εξατμισά στην Ελλάδα το πρόβλημα είναι ότι είναι για αυτοκίνητα
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: διαμετρος λαιμου εξάτμισης  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 1:28 μμ.

Τελικά το ψαξα λίγο και στο δικό μου δεν ειναι ο καταλύτης στο mod-pipe αλλά στο header αμέσω μετά από τον λάμβδα. Στα 08, 09 είναι στο mid-pipe. Οπότε άκυρο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε