Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής

Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: Dennis G. στις 22/03/2009 12:19 μμ.

Αγαπητοί/ές συνforumίτες ,

Επιτέλους..... έφτασε ο καιρός.... ( αν και με πολύ αργό και βασανιστικό τρόπο )....
η ώρα για το φετινό 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής.

Ανοίγω λοιπόν αυτό το θέμα, ώστε δώ με ποιούς θα τύχει να συνταξιδέψω φέτος απο εδώ μέσα.

Κάποιο πουλάκι μου είπε ....ότι ένας από εδώ είναι σίγουρος και αυτός είναι ο liberal , ο οποίος έχει ξανασυμμετάσχει ( ποιός είσαι και με τι έτρεχες στα προηγούμενα liberal ????? ).

Θα ήθελα λοιπόν να δώ παρουσίες, μήπως και φτιάξουμε ομάδα Forum Triumph και διεκδικήσουμε γιατί όχι και το ομαδικό κύπελλο.

Κάνω λοιπόν εγώ την αρχή και δηλώνω πρώτος ΠΑΡΩΝ !!!

Εν αναμονή των δηλώσεων σας.......

Πάντα όρθιοι ..... κατά προτίμηση στον έναν τροχό...

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: mixalakis στις 22/03/2009 12:58 μμ.

Έχουμε περισσότερες πληροφορίες για το event;

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: Dennis G. στις 22/03/2009 1:04 μμ.

mixalakis"Έχουμε περισσότερες πληροφορίες για το event;"



http://www.motoguzziclub.gr/36.php

Απλά..... ένα Σαββατοκύριακο ατελείωτης ΗΔΟΝΗΣ !!!

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: liberal στις 22/03/2009 1:23 μμ.

Dennis G."...Κάποιο πουλάκι μου είπε ....ότι ένας από εδώ είναι σίγουρος και αυτός είναι ο liberal , ο οποίος έχει ξανασυμμετάσχει ( ποιός είσαι και με τι έτρεχες στα προηγούμενα liberal ????? ).
..."


Να είναι καλά τα παιδιά του moto guzzi club που μας προσφέρουν αυτή τη μοναδική εμπειρία! Ξεκίνησα στο 11ο 36ωρο, συνεχίζω, στο 12ο και εύχομαι να μπορώ πηγαίνω κάθε χρόνο!

Το ποιός είμαι ακόμα το ψάχνω!

Πέρυσι έτρεξα με Suzuki DL 650A Vstrom, μαύρο, δικάβαλος-τριβάλιτσος. Φέτος, θα είμαι με τον τίγρη, μονός.

Συμμετέχω και στο ομαδικό με την παρέα μου (έχουμε κάνει μαζί περισσότερα από 15000 χλμ). Σημειώνω, πως φέτος οι ομάδες περιορίζονται στις τέσσερις μοτοσυκλέτες.

Αύριο, θα είμαι στην λέσχη στις 21:00 για να καταθέσω αιτήσεις και χρήματα!!!

36ωρο
Δημήτρης

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: Dennis G. στις 22/03/2009 5:11 μμ.

Χαίρομαι ιδιαίτερα liberal....

Εμένα θα είναι το 8ο.
Θα χαρώ να σε γνωρίσω, μιας και αύριο θα είμαι και εγώ στην λέσχη να πληρώσω.

Θα τα πούμε εκεί.

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: alki_viades στις 22/03/2009 5:54 μμ.

Πολυ ενδιαφερον φαινεται, μονο που στο site της λεσχης δεν εχει ουτε τις διαδρομες, ουτε το κοστος, ουτε κανονισμους, ουτε τι περιλαμβανει η οργανωση......ή εγω ξεχασα το ιντερνετ και δεν τα βρισκω;

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: dimchrist στις 23/03/2009 12:01 πμ.

alki_viades"Πολυ ενδιαφερον φαινεται, μονο που στο site της λεσχης δεν εχει ουτε τις διαδρομες, ουτε το κοστος, ουτε κανονισμους, ουτε τι περιλαμβανει η οργανωση......ή εγω ξεχασα το ιντερνετ και δεν τα βρισκω; "



ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ MOTO GUZZI
ΠΡΑΒΙΟΥ 21 & ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, 118 55 – ΡΟΥΦ
τηλ. 210-3413369, www.motoguzziclub.gr
Ρούφ, 16/3/2009

Θέμα: 36 ΩΡΕΣ 2009 – 12ο ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ

Αγαπητοί φίλοι, δικοί μας και του 36ωρου,

Λίγος καιρός έμεινε από το 12ο Οδοιπορικό και πραγματικά το 12 είναι ένα νούμερο που ακόμα κι εμείς σχεδόν δεν πιστεύουμε ότι είναι αληθινό. Δώδεκα 36ωρα είναι ένας ατελείωτος λαβύρινθος 22.000 χλμ περίπου, που φτάνει σχεδόν σε όλες τις υπέροχες εσχατιές της ηπειρωτικής πατρίδας μας.
Υπάρχουν κάποιοι, τα στοιχεία το αποδεικνύουν και τα φυλάμε, που έχουν πάρει μέρος σε όλα! Είναι ενδιαφέρον να σκεφτεί κανείς τι έχουν αποκομίσει αυτοί οι μοτοσυκλετιστές από το 36ωρο, αλλα και τι έχουν προσφέρει! Σε αυτούς τους λίγους, τους παλιούς αναβάτες αλλά και διοργανωτές, ίσως θα πρέπει να αφιερώσουμε το φετεινό «παιγνιδιάρικο» όπως θα διαπιστώσετε, 36ωρο, για να τους ανεβάσουμε λίγο, τώρα που πρέπει να είναι κοντά στη κρίση των «50»....

Ας δώσουμε λοιπόν κάποιες πρώτες πληροφορίες και ας θυμίσουμε τις συνήθεις διαδικασίες συμμετοχής στο 36ωρο:
1. Το φετινό οδοιπορικό θα γίνει στις 9 & 10 Μάη με εκκίνηση από τα γνώριμα εδάφη του Terra Verde κοντά στη λέσχη, στο Ρούφ. Φέτος θα σαρώσουμε τη Πελοπόννησο σε όλα τα μήκη και πλάτη. Αν νομίζετε εσείς οι νότιοι, ότι γνωρίζετε όλες τις διαδρομές της, πάμε το στοίχημα. Σε κάθε περίπτωση τα κάστρα της αξίζουν φέτος τη προσοχή μας: απομεινάρια μιας άλλης εποχής, που τα τελευταία χρόνια απομακρύνεται με ακόμη μεγαλύτερη ταχύτητα...
2. Ως γνωστό για γενικές πληροφορίες είτε περνάτε από τη λέσχη κάθε Δευτέρα (και τις Τετάρτες μέχρι τις 6/5) μετά τις 21:00 είτε μιλάτε με τον Κάρλο στο τηλέφωνο 694 6234121 . Τις δηλώσεις συμμετοχής και τις υπεύθυνες δηλώσεις που συμπληρώνονται ιδιοχείρως, μπορείτε να τις κατεβάσετε και από το site της Λέσχης.
3. Από 23/3 έως 29/4 θα γίνονται δεκτές οι δηλώσεις συμμετοχής σας κλπ μόνο στη Λέσχη. Φέτος δεν θα μπορέσουμε να δεχτούμε αιτήσεις τηλεφωνικά, γίνονται λάθη με τόσα άτομα και δεν θέλουμε να στενοχωρήσουμε κανέναν. Ταυτόχρονα με την αίτηση πρέπει να τακτοποιούνται και τα οικονομικά της συμμετοχής.
4. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, η Τετάρτη 29/4 είναι η τελευταία ημερομηνία συμμετοχών (εκτός εάν φτάσουμε νωρίτερα στο όριο που έχει τεθεί).
5. Μόνο για τους εκτός Αττικής, ο Αρ.Λογ. της ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ είναι : 59037188 στα ονόματα Μαρκομιχάλης Π., Παπαδόπουλος Ν.

Καλή αντάμωση

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Λέσχης Moto Guzzi

Triple Way

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: nfot στις 23/03/2009 12:04 πμ.

Θα το βγαλω με το Daytona ή να προτιμησω το Fazer, αν αποφασισω να το επιχειρησω;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: alki_viades στις 23/03/2009 12:05 πμ.

dimchris"
alki_viades"Πολυ ενδιαφερον φαινεται, μονο που στο site της λεσχης δεν εχει ουτε τις διαδρομες, ουτε το κοστος, ουτε κανονισμους, ουτε τι περιλαμβανει η οργανωση......ή εγω ξεχασα το ιντερνετ και δεν τα βρισκω; "



ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ MOTO GUZZI
ΠΡΑΒΙΟΥ 21 & ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, 118 55 – ΡΟΥΦ
τηλ. 210-3413369, http://www.motoguzziclub.gr
Ρούφ, 16/3/2009

Θέμα: 36 ΩΡΕΣ 2009 – 12ο ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ

Αγαπητοί φίλοι, δικοί μας και του 36ωρου,
................
Καλή αντάμωση

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Λέσχης Moto Guzzi"


Αυτο ακριβως εννοουσα: ουτε τις διαδρομες, ουτε το κοστος, ουτε κανονισμους, ουτε τι περιλαμβανει η οργανωση. Μονο πως θα γινει στην Πελοποννησο!

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: HelenKoR στις 23/03/2009 12:19 πμ.

καποιος στο moto.gr (που ειναι μελος στο motoguzzi) εγραψε :
[quote:wtp9f546]140 Ευρώ τα μη μέλη.
120 Ευρώ τα μέλη.
[/quote:wtp9f546]

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: Cpt. Haddock στις 23/03/2009 11:03 πμ.

Θα περάσω κι εγώ σήμερα να καταθέσω δήλωση + λεφτά

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: alki_viades στις 23/03/2009 3:30 μμ.

[quote:39xnvhzy]140 Ευρώ τα μη μέλη.
120 Ευρώ τα μέλη.
[/quote:39xnvhzy]

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/03/2009 11:26 πμ.

Πήγα χθες και έδωσα δήλωση και λεφτα. Πολύς κόσμος, όσοι έχετε σκοπό να συμμετάσχετε μην το τραινάρετε πολύ, χθες γράφτηκαν περίπου 70 άτομα

Θα ειναι σουπερ και φέτος...

εντωμεταξυ στο moto.gr θα κάνουμε μια προπονηση το ΣΚ που μας έρχεται

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... adid=76354

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: spyro στις 24/03/2009 7:01 μμ.

Ρε συ liberal γ@μω την τρελα μου το ειδα το μηχανάκι σου απέξω αλλά ειχα να μπω στο forum κατι μέρες και δεν ηξερα οτι θα ησουν εσυ να τα λεγαμε απο κοντα. Εκει ημουν μεχρι τις 12 παρα και δήλωσα συμμετοχή για μενα τον αδελφό μου και ενα φίλο.

78 συνολικα συμμετοχές σε 1 μερα!!!!

Re: Σχετικά με το 12ο 36ώρο Οδοιπορικό Αντοχής  

  Από: liberal στις 24/03/2009 9:26 μμ.

spyr"Ρε συ liberal γ@μω την τρελα μου το ειδα το μηχανάκι σου απέξω αλλά ειχα να μπω στο forum κατι μέρες και δεν ηξερα οτι θα ησουν εσυ να τα λεγαμε απο κοντα. Εκει ημουν μεχρι τις 12 παρα και δήλωσα συμμετοχή για μενα τον αδελφό μου και ενα φίλο.

78 συνολικα συμμετοχές σε 1 μερα!!!!"


Πέρασες από μπροστά μου σίγουρα! Καθόμασταν στο τραπεζάκι κοντά στην πόρτα... Εμείς φύγαμε 01:10 και οι συμμετοχές ήταν 79!

Στην ενημέρωση, στο Terra Verde, θα φοράω καπελάκι Triumph χρώματος petrol και κόκκινο γαρύφαλο στο πέτο! Θα σε περιμένω στην μπάρα και θα πίνω heineken μεγάλο ποτήρι!!!

Δημήτρης