ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014

ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: Menkara στις 29/09/2014 4:27 μμ.

Καλημέρα σε όλους,
βλέπω έχουμε να κανονίσουμε βόλτα για καφέ σαν συμφορουμίτες πάνω από μήνα
Οπότε για να αρχίσουμε να οργανωνόμαστε λίγο αυτή τη σεζόν προτείνω τη Κυριακή που μας έρχεται να κάνουμε μερικά ωραία χιλιομετράκια ... καιρού επιτρέποντος.

Θα προτείνω 2 διαφορετικές διαδρομές η μία πιο μεγάλη με φαγητό και η άλλη μόνο καφέ, οπότε αν δούμε ότι δεν μαζευόμαστε για την μεγάλη κάνουμε την μικρή. Τελικά θα γίνει η ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ

Η "μεγάλη"...σύνολο χιλιομέτρων περίπου 320. ΑΘΗΝΑ - ΠΑΛΑΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ - ΑΝΩ ΦΑΝΑΡΙ - ΚΑΡΑΤΖΑΣ - Η διαδρομή είναι πάρα πολύ γνωστή από τους περισσότερους, δείτε και σχετικές φωτό από αυτούς που πήγαν τον Μάιο με οργανώτρια την HelenKoR ! Έχει αρκετές ωραίες στροφές, σε κάποια τμήματα αρκετά καλή άσφαλτο και στον τερματισμό άφθονο φαγητό και μπύρα. Συγκεκριμένα στον Καρατζά, το φαγητό θα μας βγει maximum 15/άτομο και συνήθως είναι κερασμένα όλα τα ποτά. Μάζωξη στο Περίπτερο Χαϊδαρίου (Σταθμός 14) 10:00 πμ και αναχώρηση 10:30 πμ.

Η μικρή διαδρομή 75 χιλιόμετρα. ΑΘΗΝΑ - ΠΕΝΤΕΛΗ - ΜΑΤΙ - (επιστροφή από Μαραθώνος). Θα κάτσουμε για καφέ στο Φάρος cafe στο Μάτι. Αρκετές στροφές και καλή άσφαλτος στο μεγαλύτερο τμήμα της. Μάζωξη Λεωφ.Πεντέλης & Αναπαύσεως στα Μελίσσια (20 μέτρα παραπάνω στη Λ.Πεντέλης που έχει και άνοιγμα) στις 10:30 πμ.


1. Φοίβος
2. Σταμάτης
3. Τάσος (?)
4. Ανδρέας
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:58, διορθώθηκε 5 φορές συνολικά.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: stamatisx στις 29/09/2014 9:55 μμ.

2. Σταμάτης (Δεν έχω κάνει καμία από τις 2 διαδρομές οπότε δεν έχω και πρόβλημα είτε με τη μία είτε με την άλλη)

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: johnygalan στις 29/09/2014 10:31 μμ.

Παίζει να έρθω και εγώ μαζί με την γυναίκα μου αλλά θα ξέρω σίγουρα την Παρασκευή.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: HelenKoR στις 01/10/2014 2:02 μμ.

Aαααααα!!! Ο κύριος Μπατζάβαλης θα σας περιποιηθεί δεόντως!!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: ΑΝΔΡΕΑΣ Ι. στις 02/10/2014 12:26 μμ.

Εγώ μπορώ να έρθω μόνο στην 2η.
Οπότε κανονίστε ότι γουστάρετε και αν είναι η 2η τότε είμαι μέσα.


Στον Καρατζά έχω κανονίσει να πάω το άλλο Σ/Κ και για αυτό δεν μπορώ. Αν θέλετε να πάτε εκεί τότε κανένα πρόβλημα θα έρθω σε βόλτα την επόμενη φορά.
Η ΧΡΥΣΟΥΛΑ

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: stamatisx στις 02/10/2014 1:39 μμ.

Δυστυχώς ο καιρός δε φαίνεται να είναι καλός για την Κυριακή...

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: Menkara στις 02/10/2014 2:04 μμ.

Ναι ο καιρός μάλλον θα μας τα χαλάσει, αν και μέχρι και τις 15:00 δεν δείχνει βροχή τοπικά (από το Ποσειδών να βάζεις +3 ώρες γιατί είναι UTC). Για σίγουρα θα περιμένουμε μέχρι και αύριο και αν συνεχίσει να δείχνει βροχές τότε κανονίζουμε την μικρή βόλτα αντί την μεγάλη.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: Menkara στις 03/10/2014 4:57 μμ.

Νομίζω την γλιτώσαμε την βροχή. Meteo και Ποσειδών δεν δείχνουν κάτι ανησυχητικό μόνο ωραία δροσούλα θα έχει την Κυριακή !

Οπότε βάζοντας κάτω όλα τα ονόματα, συνοψίζοντας και υπολογίζοντας, για την "μακρινή" βόλτα μαζευόμαστε ο τρομακτικός αριθμός των ... κρατηθείτε ... 2 ατόμων (εγώ και ο Σταμάτης) με την πιθανότητα να έρθει και ο Γιάννης. Λίγοι και καλοί.

Θα γίνει και μία τελευταία ενημέρωση αύριο το απόγευμα.

Το τηλέφωνό μου είναι 6944413914 αν αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: johnygalan στις 04/10/2014 2:47 μμ.

Δυστυχώς εμείς αύριο τελικά δεν θα μπορέσουμε να έρθουμε, καλά να περάσετε
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: stamatisx στις 04/10/2014 5:31 μμ.

Επειδή τον καιρό τον βλέπω πολύ περίεργο, προτείνω να πάμε τη μικρή διαδρομή για να είμαστε πιο κοντά και να γυρίσουμε πριν το μεσημέρι που δείχνει για βροχές (όχι τίποτα άλλο, τα λάστιχα μου δεν είναι ούτε για ψιχάλα...)

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: tasos_triple στις 04/10/2014 5:37 μμ.

Αν ο καιρος ειναι καλος κ αποφασίσετε τελικα για Επίδαυρο θα ακολουθήσω

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: Menkara στις 04/10/2014 6:20 μμ.

Καλησπέρα, μετά και από την τελευταία ενημέρωση του καιρού βλέπω ότι η πιθανότητα για βροχή δεν είναι αμελητέα, οπότε και λόγω απαίτησης του κοινού θα πάμε την μικρή διαδρομή (sorry Τάσο , μακάρι να μας ακολουθήσεις έστω και στη μικρή ). Θα κάνω ενημέρωση το αρχικό post.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: tasos_triple στις 04/10/2014 9:40 μμ.

Μεσα κ για πεντελη.
θα τσεκαρω ομως κ τον καιρο το πρωι κ αν δω οτι χαλαει θα ενημερωσω...

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: Menkara στις 05/10/2014 2:12 μμ.

Αν και κάναμε την μικρή διαδρομή τελικά καταφέραμε να μαζευτούμε 4 μηχανές και ήταν πολύ ωραία με αρκετά καλό καιρό.
Ελπίζω να το επαναλάβουμε στο κοντινό μέλλον.

Re: ΒΟΛΤΑ - ΚΑΦΕΣ/ΦΑΓΗΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Οκτωβρίου 2014  

  Από: stamatisx στις 05/10/2014 3 μμ.

Ναι ευτυχώς ο καιρός μας έκανε τη χάρη και έτσι ήταν πολύ ωραία... Άντε και στην επόμενη τωρα