Κοπή πίτας 2013! 10/03/13

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: Ecobill στις 11/03/2013 9:36 πμ.

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους όσους ήρθαν στην εκδήλωση για την κοπή της πίτας του Forum.

Για να γνωρίζετε κι οι υπόλοιποι που δεν μπορέσατε να ήσασταν παρόντες…
Κόψαμε 2 πίτες (λόγω πλήθους μελών).
Τα φλουριά τα κέρδισαν ο georgevts και η γυναίκα του Bladerunner (νομίζω χιχιχι).

Για τον κόσμο μιλούν οι φωτό….

Για την εκδήλωση μιλούν τα μέλη….

Όπως ειπώθηκε και στην πίτα, έχει αρχίσει η αναδιοργάνωση των μελών του forum , η σύσφιξη σχέσεων μέσα από με τις πολυπληθείς πια καφεδοσυναντήσεις , τις εκδρομές μας, άλλες για σιδερόκ@λους και άλλες και για δικάβαλους, η προσπάθεια για μία ετήσια εκδρομή στο εξωτερικό (7 με 10 Μαίου στην Πόλη φέτος--- info για ξενοδοχεία σύντομα) και η διατήρηση όλων των πετυχημένων εκδρομών μας βλ γαλατόπιτα.

Επίσης στις 23 και 24 Μαρτίου θα διοργανωθεί διήμερη Grande Παϊδακιάδα στα ….βόρεια της Στερεάς Ελλάδας υπό την αιγίδα του Σάκη

Η επιτυχία όλων αυτών που έχουμε διοργανώσει μέχρι σήμερα ο Βαγγέλης και εγώ, μας δίνουν την δύναμη για να συνεχίσουμε κόντρα σε πολλές αντιξοότητες ….

Ομως μας ώθησαν στην πίεση προς τον Σάκη για την σύντομη υλοποίηση μιας δικιάς του ιδέας.

Ενός τόπου συνάντησης που θα πληρεί τα κριτήρια που είχαμε θέσει και για το HIVE.

Ενός μόνιμου τόπου συνάντησης για όλους εμάς που έχουμε στο μυαλό μας την Triumph.

Ενός τόπου συνάντησης που θα είναι Τriumph διακοσμημένος.

Ενός….. “T Point”.

Ελπίζουμε και ευχόμαστε να πάρει σάρκα και οστά και σύντομα να βρισκόμαστε εκεί.

Μερικές φωτό και από εμένα…
Δεν την συναντάς συχνά σε συναντήσεις μας
Περιμένουμε να γίνει καλά το....άλλο χέρι
Για ...χωνευτικό καφεδάκι
Εκλεψε την παράσταση...
No comments

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: galileos στις 11/03/2013 9:53 πμ.

Μπράβο ρε παιδιά!!! Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια σε όλους όσους έτρεξαν για την πίτα και φυσικά σε όλους όσους κατάφεραν να είναι παρόντες.

Αν και είχα την ευκαιρία να είμαι εκεί, να δω παλιούς γνωστούς και να γνωρίσω τα όλα τα νέα και πολύ ενεργά μέλη, το κόστος μετάβασης και επιστροφής στην βάση ήταν απαγορευτικό (150+).

Θα τα πούμε όμως σύντομα ... θα μου κάτσει!!

Και πάλι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: Bladerunner στις 11/03/2013 11:07 πμ.

Λοιπόν, με βάλατε σε μπελάδες παιδιά! Ήρθε η γυναίκα και εκεί που νόμιζε ότι θα το έκανε αγγαρεία, μου την είπε κιόλας που τόσο καιρό δεν την έπαιρνα μαζί μου!
Πρέπει λέει, να δώσουμε το Daytona και να πάρουμε "μία από αυτές τις πιο μεγάλες μηχανές που είχαν τα παιδιά εκεί να κάθομαι κι εγώ πιο άνετα, να απολαμβάνω τη διαδρομή"
Κέρδισε και το φλουρί....και ήρθε κι έδεσε!

Να πω κι εγώ την αλήθεια ήταν όλα πάρα πολύ ωραία!. Το ανοιξιάτικο τοπίο απολαυστικό, το φαγητό ιδανικό, η βασιλόπιτα άπαιχτη (και από επαγγελματικής άποψης), ο απογευματινός καφές στην παραλία μαγευτικός!

Όλα αυτά όμως δεν θα είχαν καμία σημασία αν δεν υπήρχε η τρομερή διοργάνωση (ecobill, vagtyrp) και συνεισφορά (Σάκης), καθώς και όλη αυτή η μεγάλη και ζεστή παρέα των μελών του forum!

Μπράβο σε όλους!

Να ευχαριστήσω το Σάκη για το δώρο από το φλουρί και τον Βαγγέλη+Κάρολο για το πλύσιμο!(ο Κάρολος προσέχει την μηχανή πιο πολύ και από τον ιδιοκτήτη της, τον συνιστώ ανεπιφύλακτα)

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: georgevts στις 11/03/2013 12:41 μμ.

Παιδιά περάσαμε πολύ ωραία, ευχαριστώ όλους για την καλή παρέα. Μου έπεσε και το φλουρί και πάω για πλύσιμό!

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: kazanakius στις 11/03/2013 7:41 μμ.

Που είναι οι υπόλοιποι φωτογράφοι?? Κρεμόμαστε απο τα ποντίκια σας...

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: xaotikos στις 11/03/2013 9:57 μμ.

Σας ζηλεύω!! Δεν καταφεραμε να ερθουμε αν και το ειχαμε προγραμματίσει... Στην επόμενη βόλτα!!
Βλέπως πως συνέχεια παει και καλύτερα! Μπράβο!!

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: jimmakos1050 στις 11/03/2013 10:01 μμ.

Μπραβο στα παιδια που το διοργανωσαν και σε οσους ηρθαν και περασαν μια υπεροχη Κυριακη.
Πολυ κοσμος,ωραια μερα,ομορφη διαδρομη και κεφι στο φαγητο και καφε.
Να μαστε ολοι καλα για ακομα περισσοτερες συναντησεις

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: παναγιωτης7 στις 11/03/2013 11:03 μμ.

Ενα μπραβο και απο μενα σε ολους οσους συμμετειχαν στην διοργανωση της πιτας του φορουμ μας.
Διαδρομη, παρεα, φαϊ ηταν ολα υπεροχα!!

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: Papako στις 12/03/2013 7:26 μμ.

Βλέπω τις φωτογραφίες και τα σχόλια και ζηλεύω τρελά που δεν κατάφερα να έρθω τελικά όπως αρχικά είχα προγραμματίσει. Next time I'll be there!!!
Μπράβο παιδιά. Πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερες triumpho-βόλτες.

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: johnygalan στις 12/03/2013 7:59 μμ.

Να πω κι εγώ με τη σειρά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που μπόρεσαν και ήρθαν, περάσαμε τέλεια

Ιδιαίτερα όμως ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους Βαγγέλη, Βασίλη και Σάκη
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: billy the kid στις 13/03/2013 12:13 πμ.

Παίδες! Πάντα τέτοια!!

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: efthvag στις 13/03/2013 4:28 πμ.

Να'μαι κι εγώωωωω...λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα αυτές τις ημέρες να γράψω, αλλά λόγω "παντόφλας" που ακόμη δεν έχω διαβιβάσει τις ευχαριστίες εκ μέρους του συνοδηγού ξενυχτάω
Αν και οι περισσότεροι με καλύψατε....να πω κι εγώ μερικά ευχαριστώ:
α) Σε όσους "έτρεξαν" για την υλοποίηση αυτού του ωραίου event, εντάξει, μπορεί να μην ήταν Ιμαλάια, αλλά ας σκεφτούμε ότι κάποιοι έκαναν το δρομολόγιο δυο και τρεις φορές για να τακτοποιησουν τα διαδικαστικά κλπ.
β) Σε όσους συμμετείχαν, γιατί χωρίς πρωταγωνιστές...τύφλα να 'χουν και οι καλύτεροι σκηνοθέτες
γ) Σε αυτούς που πρόσφεραν τα δωράκια δινοντας μια ακόμη ευχάριστη νότα στην ημέρα
δ) Στους φωτογράφους/κινηματογραφιστές που θα βοηθήσουν στην μακροχρόνια συντήρηση αυτών των όμορφων στιγμών
και τέλος:
Εκ μέρους της συνοδού μου (συνοδηγού-μασκώτ-βαζάκι με μέλι και άλλα πολλά σαχλά) διαβιβάζω ένα μεγάλο ευχαριστώ τόσο για την πολύ ευχάριστη εκδρομή/εμπειρία/παρέα αλλά και για το δώρο/ενθύμιο που κέρδισε στην κλήρωση για το ... ασθενές φύλο, ένα δώρο-ανταμοιβή για τα αρκετά αδιαμαρτύρητα (λέμε τώρα) χιλιόμετρα πάνω στη πολυτελέστατη πίσω θέση(?) του daytona...και την υπόσχεση ( ) να ακολουθήσει και σε πολλές άλλες βολτίτσες!!!

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και από το προσωπικό της ταβέρνας, τα πάντα στην ώρα τους και περιποιημένα...
Πολύ καλή ροή και στη διαδρομή, αν δεν κάνω λάθος ήταν από τις λίγες φορές που ταξιδέψαμε τόσο συντονισμένα, παραμείναμε όλοι μαζί σε όλη τη διάρκεια της πορείας χωρίς να σπαστούμε σε γκρουπ ή να χαθούμε

Και για να μη κουράσω περισσότερο, το ηθικό δίδαγμα κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, είναι ότι με λίγη καλή διάθεση, συντονισμό και συνεργασία μπορούν να συμβούν πολλά και ευχάριστα πράγματα...
Δυστυχώς οι εποχές ασκούν μεγάλη πίεση σε όλους μας, ας μην τη μεταφέρουμε/συναντάμε κι εδώ μέσα...
Ας κρατήσουμε το χώρο αυτό σαν απόδραση από τα καθημερινά προβλήματα, για να χαλαρώσουμε λέγοντας μερικές #@$#$#@ και να σκαρώνουμε πού και πού κι όσο μας παίρνει μικρές/μεγάλες αποδράσεις!

Κι όπως λένε και στο χωριό μου οι γιαγιούλες που σταυροκοπιούνται κάθε φορά που ένα τσούρμο καγκουρομηχανόβιοι διασχίζει τα γραφικά του δρομάκια:
"Κάντε πολλά, ασφαλή και στριφτερά χιλόμετρα, αλλά όχι πόλεμο"
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: panos76gr στις 13/03/2013 9:50 πμ.

και ενα βιντεο του πρωταρη !!! αν και οχι τοσο καλο, αλλα πιστευω οτι βλεπεται ...
http://youtu.be/Ysoa7qg0Ays

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: Savvas Drakakis στις 13/03/2013 10:37 πμ.

πολυ καλο βιντεακι Πανο!
εκανες καλη σκηνοθετικη αρχη!
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Κοπή πίτας 2013! 10/03/13  

  Από: starsailor στις 13/03/2013 10:38 πμ.

panos76gr"και ενα βιντεο του πρωταρη !!! αν και οχι τοσο καλο, αλλα πιστευω οτι βλεπεται ...
http://youtu.be/Ysoa7qg0Ays"


Μια χαρα ειναι το βιντεακι Πανο
the steps we take all leave footprints...