Τα προγαλατόπια

Τα προγαλατόπια  

  Από: HelenKoR στις 24/02/2013 4:07 μμ.

Τα προγαλατόπια είναι τα προεόρτια της Γαλατόπιτας!

Όπως ξέρετε η Γαλατόπιτα είναι ο ετήσιος θεσμός που εμπνεύστηκε ο αγαπητός μας Dennis G. και έχει μπει στην καρδιά μας λόγω της διαδρομής, της παρέας και της αυξημένης πιθανότητας εμφάνισης Σακχαρώδη Διαβήτη και καρδιαγγειακών νοσημάτων.

Ξέρετε τι συμβαίνει σε μια Γαλατόπιτα! Παρέα με διάθεση για χαβαλέ. Στροφιλίκια και φύση που σου κόβουν την ανάσα. Γλυκά σε ποσότητες που κάνουν ακριβώς το ίδιο!

Όπως πάντα, έτσι και φέτος, θα πάμε κάποιο Σάββατο κοντά στην 25η Μαρτίου.
Καλές ημερομηνίες είναι οι 23 και 30 Μαρτίου!
Τι λέτε κι εσείς;!;!

Ακούω σχόλια! ΓΙΑ ΠΑΜΕ!!!


ΥΓ: ακολουθεί μικρή αναδρομή για να θυμηθείτε οι παλιοί και να μάθετε οι καινούργιοι!

2011

Για σχόλια και εντυπώσεις μπορείτε να διαβάσετε Εδώ κι εδώ


vagtyrp 2011"παίδες περάσαμε τέλεια!!!!!!!!!!! το δρομολόγιο καταπληκτικό.....ακόμα πάνω στο μπράλο και στο δομοκό είμαι και κυνηγάω τον διονύση και τον τάσο..........."


redfoot 2011"Μόλις μπήκα κι εγω ;-) .ήταν εξαιρετικά ! Ι καιρός θεσπεσιος η παρέα ζέστη τα γλυκά θεϊκά η φύση οργιαζε οι βράχοι επιβλητικοι κ οι μηχανές κούκλες όλες ανεξαιρέτως οπότε δε μπορώ να ψηφίσω κάποια
Πάντα τέτοια ναχουμε ,ΗΔΗ περιμένω κ εύχομαι το επόμενο meeting να είναι στα κοντά ."


atsatsos 2011"Έφτασα!
Παίδες, πέρασα super duper υπέροχα παρά την κούραση. Σε μια φάση στα γλυκά κόντεψα να λιποθυμήσω. Αφού δε μπόρεσα να τα φάω όλα, δεν ήμουν καλά."


Fragiask"(κάντε έναν έλεγχο στη στάθμη των λαδιών) "


2012

Για σχόλια και εντυπώσεις μπορείτε να διαβάσετε Εδώ κι εδώ


Savvas Drakakis 2012"
αγώνας αντοχής-super παρέα-super διάθεση
"


xaotikos 2012"
ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ ΑΝΤΕ Γ$#$ΣΟΥ ΚΡΥΟ!!!"



cojones 2012"
χάρηκα πραγματικά που γνώρισα πολλά παιδιά μιας και καινούριος εδώ δεν ήξερα κανέναν σας!"


Aris. 2012"Μπραβο!! Ωραια ηταν!

Μιλαμε για πολυ γλυκο Και τσουρεκια και βιενεζικα και γαλακτομπουρεκα και συροπιαστα....αλλα...και το σπιτικο τιραμισου ΤΑ ΣΠΑΣΕ!!!
"


selos 2012"Ήτονε σούπερ ντούπερ ουαου, πολύ χιλιόμετρο, ωραία διαδρομή, ωραίο τιραμισού, ωραία παρέα και πολύ αέρα είχε
Να 'μαστε καλά να ξαναβολτάρουμε..."


nfot 2012"Εχασα τη βολτα, εχασα την ευκαιρια να σας ξαναδω απο κοντα αλλα και να γνωρισω νεα προσωπα, εχασα το τσουρεκι που εφερε ο Λευτερης και ολα τα αλλα γλυκα που φαγατε, αλλα να χασω και το σπιτικο τιραμισου της Σωτηριας; Ε οχι, σε ολα υπαρχουν ορια.
ΣΩΤΗΡΙΑ, αν και οταν κατεβω Αθηνα, ΧΡΩΣΤΑΣ τιραμισου._ "
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: HelenKoR στις 24/02/2013 4:16 μμ.

Και λίγο γρήγορο φωτορομάντζο απο το 2011







I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: HelenKoR στις 24/02/2013 4:18 μμ.

Και απο το 2012







I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Ecobill στις 24/02/2013 5:03 μμ.

HelenKoR"Τα προγαλατόπια είναι τα προεόρτια της Γαλατόπιτας!

Όπως ξέρετε η Γαλατόπιτα είναι ο ετήσιος θεσμός που εμπνεύστηκε ο αγαπητός μας Dennis G. και έχει μπει στην καρδιά μας λόγω της διαδρομής, της παρέας και της αυξημένης πιθανότητας εμφάνισης Σακχαρώδη Διαβήτη και καρδιαγγειακών νοσημάτων.

Ξέρετε τι συμβαίνει σε μια Γαλατόπιτα! Παρέα με διάθεση για χαβαλέ. Στροφιλίκια και φύση που σου κόβουν την ανάσα. Γλυκά σε ποσότητες που κάνουν ακριβώς το ίδιο!

Όπως πάντα, έτσι και φέτος, θα πάμε κάποιο Σάββατο κοντά στην 25η Μαρτίου.
Καλές ημερομηνίες είναι οι 23 και 30 Μαρτίου!
Τι λέτε κι εσείς;!;!

Ακούω σχόλια! ΓΙΑ ΠΑΜΕ!!! "



Aγαπητή HelenKor

Oπως έχεις δει, ήδη έχει αναρτηθεί πρόγραμμα εκδρομών απο τα μέλη που έχουν αναλάβει τις διοργανώσεις των εκδρομων και που περιλαμβάνει την Γαλατόπιτα.
Δυστυχώς τις ημερομηνίες που προτείνεις ΔΕΝ γίνεται να γίνει η Γαλατόπιτα και μάλλον δεν θα γίνει τον Μάρτιο΄λόγω κοπή πίτας και παϊδακιάδας....2 event που ετοιμάζονται πυρετωδώς..

Εξάλλου η Γαλατόπιτα θα διοργανωθεί από το forum και όχι από κάποιο μέλος..

Σύγνώμη που σου έκοψα την φόρα..

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: vagtyrp στις 24/02/2013 5:50 μμ.

Ελένη τί μου θύμησες τώρα......τα βιενέζικα...τί άλλο.......


όπως σου έγραψε και ο βασίλης η γαλατόπιτα δεν θα γίνει το μάρτη αφενώς γιατί υπάρχουν κάποια άλλα στο πρόγραμμα που ετοιμάζονται τώρα....αλλά κυρίως γιατί δεν έχω δώσει το ιατρικό μου οκ στο διονύση να οδηγήσει....εχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεεχεχεχεχεχεχεχεχεχχεχεχε...και φυσικά πρέπει να είναι 100% καλά γιατί θα τον περάσω....να μή μου λέει πονάει το χέρι και λοιπές δικαιολογίες........


λίγη υπομονή λοιπόν, ετοίμασε το daytona σου, γιατί αυτή τη φορά δεν έχει μάθημα από το διονύση....θα πρέπει εσύ να μας μάθεις!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: dimon στις 24/02/2013 7:24 μμ.

Ecobill"
HelenKoR"Τα προγαλατόπια είναι τα προεόρτια της Γαλατόπιτας!

Όπως ξέρετε η Γαλατόπιτα είναι ο ετήσιος θεσμός που εμπνεύστηκε ο αγαπητός μας Dennis G. και έχει μπει στην καρδιά μας λόγω της διαδρομής, της παρέας και της αυξημένης πιθανότητας εμφάνισης Σακχαρώδη Διαβήτη και καρδιαγγειακών νοσημάτων.

Ξέρετε τι συμβαίνει σε μια Γαλατόπιτα! Παρέα με διάθεση για χαβαλέ. Στροφιλίκια και φύση που σου κόβουν την ανάσα. Γλυκά σε ποσότητες που κάνουν ακριβώς το ίδιο!

Όπως πάντα, έτσι και φέτος, θα πάμε κάποιο Σάββατο κοντά στην 25η Μαρτίου.
Καλές ημερομηνίες είναι οι 23 και 30 Μαρτίου!
Τι λέτε κι εσείς;!;!

Ακούω σχόλια! ΓΙΑ ΠΑΜΕ!!! "



Aγαπητή HelenKor

Oπως έχεις δει, ήδη έχει αναρτηθεί πρόγραμμα εκδρομών απο τα μέλη που έχουν αναλάβει τις διοργανώσεις των εκδρομων και που περιλαμβάνει την Γαλατόπιτα.
Δυστυχώς τις ημερομηνίες που προτείνεις ΔΕΝ γίνεται να γίνει η Γαλατόπιτα και μάλλον δεν θα γίνει τον Μάρτιο΄λόγω κοπή πίτας και παϊδακιάδας....2 event που ετοιμάζονται πυρετωδώς..

Εξάλλου η Γαλατόπιτα θα διοργανωθεί από το forum και όχι από κάποιο μέλος..

Σύγνώμη που σου έκοψα την φόρα.. "



Σιγα κυριε διοργανωτα με το φορτωμενο προγραμμα που εχετε κανει και ετοιμαζεστε πυρετωδως λες και θα πατε στα Ιμαλαια.
Εκανε μια προταση η κοπελα αλλα δεν επιτρεπεται...
Διαβαζω καιρο και εχω ερθει μια φορα βολτα μονο οποτε δεν μου πεφτει λογος οποτε συγνωμη κι ολας αλλα αυτα ειναι αστεια.
Ελεν ελπιζω να βρεις παρεα και να περασεις καλα. εγω παντως ειμαι ψημενος.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: kyrkyriakos στις 24/02/2013 9:15 μμ.

Ωραία!Αφου δεν θα γίνει το Μάρτιο (όπως είχε προγραμματιστεί και όπως ,εάν θυμάμαι καλά, γινόταν τα 2 τελευταία χρόνια), πότε?
Εσείς θα κόψετε πίτα, εμείς..... πάλι τίποτα
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:56, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: tselos στις 24/02/2013 9:27 μμ.

dimon"


Σιγα κυριε διοργανωτα με το φορτωμενο προγραμμα που εχετε κανει και ετοιμαζεστε πυρετωδως λες και θα πατε στα Ιμαλαια.
Εκανε μια προταση η κοπελα αλλα δεν επιτρεπεται...
Διαβαζω καιρο και εχω ερθει μια φορα βολτα μονο οποτε δεν μου πεφτει λογος οποτε συγνωμη κι ολας αλλα αυτα ειναι αστεια.
Ελεν ελπιζω να βρεις παρεα και να περασεις καλα. εγω παντως ειμαι ψημενος."


+675

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Theozed στις 24/02/2013 9:41 μμ.

Can't we just all get along?

Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: vagtyrp στις 24/02/2013 9:59 μμ.

Παίδες μην αρπάζεστε. ίσως παρεξηγήσατε λίγο τα λεγόμενα του βασίλη......

Λοιπόν η λεγόμενη γαλατόπιτα οργανώθηκε πρώτη φορά από τον διονύση και εμένα μετά από τυχαία τηλεφωνική εποκοινωνία που είχαμε και λαχτάρα για πολλά χιλιόμετρα....μαζευτήκαμε πολλοί και το καλύτερο ήταν το ότι βρεθήκαμε με τα παιδιά από τη βόρειο ελλάδα και όχι μόνο.

Τυχαία λοιπόν είχε επιτυχία, και είπαμε να το ξανακάνουμε!

Τώρα προσπαθούμε να οργανώσουμε σε εισαγωγικά το φόρουμ μας και ο βασίλης και εγώ είπαμε να αφιερώσουμε λίγο από το χρόνο μας για να γίνει αυτό. Δεν διατάζουμε και δεν απαιτούμε τίποτα. Σήμερα είμαστε εμείς, αύριο εσείς,κανένα πρόβλημα, να μήν χάνω και το χρόνο μου.......σήμερα έφαγα ολη την μέρα για να κάνω το δρομολόγιο της πίτας, να συννενοηθώ με το μαγαζί κλπ κλπ μαζί με το βασίλη.....δεν έχω καμιά όρεξη να τα ακουω και από πάνω.....

Ο κύριος λόγος που δεν θα κάνουμε τη γαλατόπιτα μάρτη, είναι γιατί ο διονύσης υπέστη ένα καταγματάκι στον αγκώνα και δεν του επιτρέπεται να οδηγήσει ακόμα. Οπότε η γαλατόπιτα ΠΡΟΤΕΙΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ να γίνει τον απρίλιο, να ζεστάνει και λίγο ο καιρός, και να είναι και εντάξει ο διονύσης.

Φυσικά μπορείτε να κάνετε την διαδρομή όποτε θέλετε, να την ποστάρετε να την ονομάσετε γαλατόπιτα ή όπως αλλιώς θέλετε και να πάτε και τώρα

απλά θα είναι κρίμα, γιατί οργανώσαμε την κοπή της πίτας, και τέλος του μήνα εκτός απροόπτου και η παιδακιάδα....και οι καιροί είναι δύσκολοι οικονομικά για να κάνουμε τα πάντα......

άμα δείτε το καλεντάρι των εκδρομών, η γαλατόπιτα ήταν για μάρτη και η κοντική της αθήνας για απρίλη....απλά αλλάξαμε τη σειρά....για το διονύση και για τα μέλη που ζητήσαν μια κοντική για να έρθουν με τις γυναίκες τους, και για να κοπεί και η πίτα, που έπρεπε να έχει κοπεί εδώ και καιρό.


kyrkyriakos"Ωραία!Αφου δεν θα γίνει το Μάρτιο (όπως είχε προγραμματιστεί και όπως ,εάν θυμάμε καλά, γινόταν τα 2 τελευταία χρόνια), πότε?
Εσείς θα κόψετε πίτα, εμείς..... πάλι τίποτα "


κυριάκο ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου...όσο για την δικιά σας πίτα....αν δεν την κόψετε το μάρτη......θα τη κόψουμε παρέα στα μετέορα.....τον αρπίλη....έστω και αν πάμε οι δυό μας.....


αυτά και οποιαδήποτε βοήθεια από εσάς, αγνώστους και μή, ευπρόσδεκτη

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: tselos στις 24/02/2013 10:13 μμ.

Μα δεν νομίζω ότι διαφώνησε κανείς με την ουσία της απάντησης,
αλλά με το ύφος και τον τρόπο που αυτή διατυπώθηκε...

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: vagtyrp στις 24/02/2013 10:19 μμ.

selos"Μα δεν νομίζω ότι διαφώνησε κανείς με την ουσία της απάντησης,
αλλά με το ύφος και τον τρόπο που αυτή διατυπώθηκε..."


σωστός, απλά είπα να τοποθετηθώ προς αποφυγή παρεξηγήσεων και ανούσιων ποστ από δώ και πέρα.

η γαλατόπιτα θα γίνει γιατί μας χρωστάει μάθημα η ελένη

στην προηγούμενη ήταν όλη την ώρα με το κολητό της το διονύση και όλους τους υπόλοιπους μας είχα από μακρυά...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: tselos στις 24/02/2013 10:23 μμ.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Ecobill στις 24/02/2013 10:24 μμ.

΄...και κάποιος χρωστάει κάτι καζάν ντιπί από πέρσι

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: sinister στις 25/02/2013 7:59 πμ.

Οποιος μπορει να τα οργανωσει καλυτερα ας βγει στη σεντρα να κανονισει κ ας αφησει τις εξυπναδες. Το να ασκουμε κριτικη παραμενοντας στο απυρόβλητο ειναι το ευκολο. Τα παιδια που πηραν πανω τους καποιες εκδηλωσεις ειναι ανοιχτοι σε συζητήσεις αλλα οταν δεν παιρνεις μερος σε αυτες καλο θα ειναι ή να ακολουθεις τις αποφασεις που βγηκαν ή να απεχεις.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html