Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Barbadinos στις 18/10/2012 3:24 μμ.

[quote="Ecobill":1zpoxjmc]
maddog"
TAKS"Απο ραπτοπουλο γιατι δεν τραβας μια ευθεια γραμη για συκια.
ΔΗΛ.ραπτοπουλο- κεδρα- βραγκιανα- συκια
κερδος 40 χιλιομετρα με 5 χιλιομετρα καλο χωματοδρομο"

Παλι εντουρο θα κανουμε?να ξερω να βαλω τα χωματινα λαστιχα "


Ο δρόμος είναι πολύ πιο 'ασχημος από Ραπτόπουλο παρά από Αρδάνοβο, Βατήρη.

Το χώμα δεν θα το γλυτώσουμε σε κάποια σημεία ...αλλά τουλάχιστον να ναι στρωτό ...κι όχι πολλά χλμ γιατί έχουμε και street μηχανές μαζί...[/quote:1zpoxjmc]

αν είναι χώμα χωρίς νερό......ντάξ μωρέ σημασία έχει ο άνθρωΠΟς.....
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: nfot στις 18/10/2012 4:39 μμ.

Χωμα διαβαζω, πολυθρονα σκεφτομαι. Τουλαχιστον ελυσα το διλλημα του μεταφορικου μεσου, αν τα καταφερω τελικα να ερθω.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: HelenKoR στις 18/10/2012 7:16 μμ.

Έπλυνα την μηχανή (έδωσα έμφαση στα λάστιχα). Καθάρισα και λίπανα την αλυσίδα. Μπότες(κυρίως σόλες) και κράνος(κυρίως ζελατίνα) καθαρά! Μπαταρία φωτογραφικής, OK! Tank bag, μια χαρά! Όρεξη για χιλιόμετρα, πάντα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: HelenKoR στις 18/10/2012 7:21 μμ.

Για τους αυριανούς, το κομμάτι μετά την Αράχοβα μέχρι Αμφίκλεια το έχει κάνει κανείς πρόσφατα;

Ρε παιδιά, εμείς με τα ss (αν και απ'οτι βλέπω πάλι μόνη μου θα είμαι ) τι θα κάνουμε με το χώμα;
Αν χρειαστεί εννοείται οτι θα το κάνω κι αυτό αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.-
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: green-675 στις 18/10/2012 7:30 μμ.

HelenKoR"Για τους αυριανούς, το κομμάτι μετά την Αράχοβα μέχρι Αμφίκλεια το έχει κάνει κανείς πρόσφατα;

Ρε παιδιά, εμείς με τα ss (αν και απ'οτι βλέπω πάλι μόνη μου θα είμαι ) τι θα κάνουμε με το χώμα;
Αν χρειαστεί εννοείται οτι θα το κάνω κι αυτό αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.-"


αν ερθω.... θα αλλαξουμε μηχανες........
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 18/10/2012 7:42 μμ.

O TAKS ξέρει καλά την περιοχή και λέει ότι θα ναι μόνο λίγα χλμ χώμα και μάλιστα οχι κροκάλες

Σιγά σιγά θα το περάσουμε όλοι...και γω έχω ολοκαίνουργια λάστιχα... η διαδρομή σ εκείνο το σημείο έχει συνεχόμενες αλλαγές όπως είδες, για να προφυλάξουμε τους κ@λους μας

Μετά την Γέφυρα Τέμπλας θα κάνουμε...υπομονή και θα βγεί...

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: HelenKoR στις 18/10/2012 7:51 μμ.

green-675"
HelenKoR"Για τους αυριανούς, το κομμάτι μετά την Αράχοβα μέχρι Αμφίκλεια το έχει κάνει κανείς πρόσφατα;

Ρε παιδιά, εμείς με τα ss (αν και απ'οτι βλέπω πάλι μόνη μου θα είμαι ) τι θα κάνουμε με το χώμα;
Αν χρειαστεί εννοείται οτι θα το κάνω κι αυτό αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.-"


αν ερθω.... θα αλλαξουμε μηχανες........ "


Το δικό σου είναι πιο βαρύ! Θα σε βάλουμε μπροστά μαζί με τον Διονύση για να στρώνετε τον δρόμο να περάσουμε οι υπόλοιποι.
Δεν είναι σίγουρη η συμμετοχή σου; Προσπάθησέ το!

Ecobill"O TAKS ξέρει καλά την περιοχή και λέει ότι θα ναι μόνο λίγα χλμ χώμα και μάλιστα οχι κροκάλες

Σιγά σιγά θα το περάσουμε όλοι...και γω έχω ολοκαίνουργια λάστιχα... η διαδρομή σ εκείνο το σημείο έχει συνεχόμενες αλλαγές όπως είδες, για να προφυλάξουμε τους κ@λους μας

Μετά την Γέφυρα Τέμπλας θα κάνουμε...υπομονή και θα βγεί... "

Παιδιά, τα χιλιόμετρα είναι σχετικά. Για ένα tiger μπορεί να είναι όντως λίγα τα 5 χλμ χωματόδρομου και για άλλους -αχέμ - να είναι μια ψυχοφθόρα διαδικασία "Πέφτω, δεν πέφτω".

Όπως και να χει θα πάμε για να περάσουμε καλά! Μόνο μη μ'αφήσετε τελευταία, ωστε όταν πέσω να με μαζέψει κάποιος απο κάτω.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 18/10/2012 8:01 μμ.

Αααααααα όλα κι όλα Ελένη μου...δεν θα χαλάσουμε τις παραδόσεις μας επειδή το θες εσύ..

Ενας ...ελαφρύς χωματόδρομος επιβάλλεται στην πανελλήνια

Εγώ ακολουθώ τα βήματα του tharis και σε πληροφορώ πως πέρσι περάσαμε φίνα με τα 30+ χωμάτινα χλμ

Ηταν μια αξέχαστη εμπειρία

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: HelenKoR στις 18/10/2012 8:13 μμ.

Ecobill"
Ηταν μια αξέχαστη εμπειρία

"


Για αυτό είμαι σίγουρη!

Σε λίγες ώρες αρχίζει το ταξίδι μας.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: tharis στις 18/10/2012 8:36 μμ.

Ρε συ Βασιλη βαλε μια φορα ολοκληρο τον κυκλο που θα κανουμε γτ με τοσα ξεχωριστα κομματια εχω χασει τη μπαλα..!!
Εγω με τον Κυριακο θα σας συναντησουμε μαλλον καπου στον Κεδρο πριν αρχισει η αναβαση για Καρπενησι!

Για τον χωματοδρομο αν εχει εστω και λιγο λασπη δεν το βλεπω να παιρναμε και πολυ ευκολα... Το μπροστινο φτερο μου, και μαλλον και πολλων αλλων, εχει 1-2mm κενο απο το λαστιχο ...

Δεν εχω προλαβει να ετοιμασω τπτ παλι, ολα τελευταια στιγμη θα γινουν ... Ουτε το χαρτη δε προλαβα να μαθω απ εξω..

ΥΓ Ρε σεις καναμε περσυ 30χλμ χωμα ή επειτηδες τα λετε για να μου χαλασετε τ ονομα..??!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 18/10/2012 8:47 μμ.

OK ..ξεχάστε ότι έχει γραφτεί για το κομμάτι Γεφυρα Τέμπλας => Συκιά για να μην μπερδευτείτε.

Εχω τυπώσει χάρτες για μετά το Καρπενήσι...

Λασπες ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ

Η βόλτα εχει ως εξής : http://goo.gl/maps/IxG6Y

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: kyrkyriakos στις 18/10/2012 9:10 μμ.

Ecobill"OK ..ξεχάστε ότι έχει γραφτεί για το κομμάτι Γεφυρα Τέμπλας => Συκιά για να μην μπερδευτείτε.

Εχω τυπώσει χάρτες για μετά το Καρπενήσι...

Λασπες ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ

Η βόλτα εχει ως εξής : http://goo.gl/maps/IxG6Y
"

Τώρα επειδή εγώ μπερδεύτικα.... η βόλτα θα γίνει δεξιόστροφα ή αριστερόστροφα? γιατί έτσι που το έχεις στο χάρτη φαίνεται να πηγαίνουμε αριστερά!
Εφόσον με το καλό είναι να το κάνουμε προς τα δεξιά ,θα δώσουμε κάποιο σημείο συνάντησης π.χ στην Ανάβρα?

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 18/10/2012 9:33 μμ.

Sorry χεις δικιο
http://goo.gl/maps/9V8XK

Ενα μυαλο....

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 18/10/2012 9:36 μμ.

kyrkyriakos"Εφόσον με το καλό είναι να το κάνουμε προς τα δεξιά ,θα δώσουμε κάποιο σημείο συνάντησης π.χ στην Ανάβρα?"


Καπου εκεί πριν στριψουμε...θα μιλήσουμε κ το πρωί ή με μνμ

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: ad1 στις 18/10/2012 9:44 μμ.

HelenKoR"Για τους αυριανούς, το κομμάτι μετά την Αράχοβα μέχρι Αμφίκλεια το έχει κάνει κανείς πρόσφατα;

Ρε παιδιά, εμείς με τα ss (αν και απ'οτι βλέπω πάλι μόνη μου θα είμαι ) τι θα κάνουμε με το χώμα;
Αν χρειαστεί εννοείται οτι θα το κάνω κι αυτό αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.-"


Για πληροφοριες ρωτα τον nfot τι τραβηξε περυσι?! Ουτε 5χλμ ηταν ουτε βατο τον ελεγες