Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 30/09/2012 9:46 πμ.

Επειδή βλέπω πως υπάρχει μια…ανησυχία για το πρόγραμμα της 2ης μέρας και κάποιοι θα έρθουν Σαββάτο, προτείνω να προχωρήσουμε σε κάποιες αλλαγές..

Όπως είχα γράψει είναι αδύνατο να κόψουμε χλμ λόγω ότι το βόρειο οδικό δίκτυο της Ευρυτανίας ΔΕΝ είναι ασφαλτοστρωμένο. Και επειδή ωραία εμπειρία ήταν τα κατά λάθος 30+ χλμ της περσινής πανελλήνιας αλλά… άλλο το 3 Α γαρμπιλάκι στο δρόμο και άλλο οι κροκάλες, μην σας τρώει ο κ@λος σας

Εκτός και αν θέλετε χωματόδρομο για να….κόψουμε χλμ

Για αυτό λοιπόν θα ακολουθήσουμε εξ αρχής το plan b και πάει ως εξής

http://goo.gl/maps/mXojP


Βλέποντας ότι θα είναι και κάποιοι συμμετέχοντες την 2η μέρα προτείνω να ξεκινήσουμε αντίστροφα δηλαδή προς Καρπενήσι πρώτα, για 2 λόγους:

Α) θα περάσουμε σίγουρα μέρα το κομμάτι Φουρνά – Καρπενήσι μέρα (επειδή συνήθως έχει ομίχλη) κ έτσι δεν θαχουμε πρόβλημα.

Β) όσοι θα έλθουν Σαββάτο , να βρίσκονται Καρπενήσι στις 12 έτσι να φύγουμε όλοι μαζί για το βόρειο κομμάτι.
Φαγητό ή στο Ραπτόπουλο ή όπως μου είπαν στις Συκιές, που έχει ένα εκτροφείο πέστροφας με πολύ χαμηλές τιμές.

Μόλις νυχτώσει θα έχουμε επιστρέψει στην βάση μας, αρκεί το πρωί να έχουμε ξεκινήσει στις 9.

Για την Κυριακή θα πρότεινα τον γύρο της Λίμνης και επίσκεψη στο φράγμα με τις σχετικές φωτό.
Εκεί αποφασίζουμε για καφέ ή μαμ

@ehetlaios welcome back (τι nickname διάλεξες παναθεμα σε)

@panoswolf ελπίζω να σε βολεύει το Καρπενήσι σαν σημείο συνάντησης

@etzi00 έχει όντως απίθανες διαδρομές, θα χαρούμε να είστε μαζί μας

@panosko μπαίνω καθημερινά moto αλλά σπάνια γράφω. Καλώς ήλθες στο παρεάκι μας.

@HelenKoR θα σκίσουμε στον διαγωνισμό…

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 30/09/2012 10:02 πμ.

ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
1) maddog
2) ecobill
3) xaotikos (εκτός απροόπτου)
4) acratosa (2 atoma)
5) nfot (Μονος - διπλος, δεν ξερω ακομη)
6) tharis
7)Ad1 + 1 φιλος(με yamaha diversion) +
8 ) Aποστολης + Ελενη (τα παιδια απο περυσι με Vstrom, μαλλον τους αρεσε η παρεα σας )
9) HelenKoR
10) panosko
11)
12)
13)Theozed
14)
15)


ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ
1) kyrkyriakos (Μονος - διπλος, δεν ξερω ακομη),(εκτός απροόπτου)
2) panoswolf (διπλός??)
3) ehetlaios (διπλός)
4)

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: PTiger800 στις 30/09/2012 11:01 πμ.

Κάτι τέτοια βλέπω και σιχτιρίζω που δεν καβάλησα νωρίτερα...

Καλά να περάσετε μάγκες και μόρτισσες
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: panoswolf στις 30/09/2012 1:24 μμ.

Εμεις προς το παρον ειμαστε:
και οπως βλεπετε οχι ολοι απο Αθηνα!!!
Επισης δεν ειναι μονο του Aprilia bikers η προταση.....Εγινε απο εμενα και αναρτηθηκε σε αρκετα forum...Ο σκοπος ειναι να γνωριστουμε αναβατες απο διαφορετικες λεσχες-forum και να συνταξιδεψουμε:

1. Zisakos_1986 (pegaso 650) (ΚΕΡΚΥΡΑ)
2. Vasilis (funduro 650) (ΚΕΡΚΥΡΑ)
3. Panos-wolf (Caponord) x 2 (ΑΘΗΝΑ)
4. dagger moon (pegaso) x 2 ( ΑΘΗΝΑ )
5. bip-bip (Tuono 1000r factory) (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
6. tatoo (Tuono 1000r factory) (ΧΑΛΚΙΔΑ)
7. iannag (V-strom 650) (ΒΟΛΟΣ)
11. Haris(Gs 1150) (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)
12. Johny21 (rsv tuono 1000) (ΘEΣ/ΝΙΚΗ)
13. trellokomio(pegaso strada) x 2 (ΚΑΡΔΙΤΣΑ)
14. Chaoskiller (Shiver) (ΑΘΗΝΑ)
15. BloodyΗeaven/Αργύρης (Caponord) x 2 (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)
16. LeftLANE (TA 650 ) (ΘEΣ/ΝΙΚΗ)
17.RSV4 (ΑΘΗΝΑ)
18.......
19......

Το διημερο ειναι απαγορευτικο για πολλους απο εμας λογω δουλειας για καποιους και λογω του οικονομικου για καποιους αλλους.....

Περισυ το ειχα προτεινει και ειχαμε καταφερει να μαζευτουμε καμια 15-αρια μηχανες!!(με πολυ χαμηλες θερμοκρασιες και κουβεντα της τελευταιας στιγμης!). Το αποτελεσμα? (ενα ομορφο βιντεο-αποτελεσμα απο εμενα με μερακι και αρκετο υλικο!)
http://www.youtube.com/watch?v=xWOo478fN7U

Φετος το v-strom δε θα ακολουθησει(λογω δικια τους εκδρομης)αλλα και παλι ειμαστε πιο πολλοι!!!! Αν πετυχει και φετος ισως απο του χρονου γινει θεσμος!!!!!

Απο Αθηνα μεχρι Καρπενησι ειμαστε περιπου 300 χιλ.(κανα τριωρο οδηγηση με χαλαρους ρυθμους λογω δικαβαλων) απο εκει και περα ποια διαδρομη θα ακολουθησουμε για λιμνη πλαστηρα????
(για να ακολουθησουμε θα πρεπει να ειναι η συντομοτερη δυνατη γιατι κακα τα ψεματα 7-8 ωρες πανω στη μηχανη δικαβαλος δεν ειναι ευκολο!!!!)

Το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να κανετε το κυκλο αντιθετα(δηλαδη απο λιμνη προς μουζακι,μετα νοτια απο τα καταφυγια προς λιμνη κρεμαστων,μετα προς καρπενησι,στη συνεχεια Αναβρα και τελος παλι πισω!)
Με αυτη τη μικρη αλλαγη σιγουρα θα βρεθουμε!!
Η στο Καρπενησι(αν υπαρχει διαθεση απο εμας) η στη χειροτερη στην Αναβρα(που ετσι και αλλιως ειναι στη διαδρομη μας) και να συνταξιδεψουμε 55χιλ μεχρι τη λιμνη....Βεβαια ειναι και το θεμα του timing.....
Θα το δουλεψω λιγο για να βρουμε καποια λυση......
Περα απο αυτο οι αθηναιοι που θα φυγουν σαββατο(του triumph λεω) ψηνονται να φυγουμε παρεα??

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: maddog στις 30/09/2012 1:39 μμ.

ehetlaios"Εγω συν γυναιξι θα ερθω σαββατο και αν ειναι τα οικονομικα μεχρι τοτε καλα μαλλον θα κανουμε μια διανυκτερευση.
Υ.Γ. Δεν ειμαι καινουργιος,ειμαι ο πρωην Kostas Daniilidis νυν Εχετλαιος..."

Βρε βρε σαν τα χιονια!!!!!!!!!!που εισαι εσυ βρε ψυχη??γιατι αλαξες ονομα?μηπως σε κυνηγαει κανεις????? αν ναι πες μου ποιος να καθαρισω επιτοπου!!!!!!!!!!!! πλακα κανω γεια σου Κωστακη μου.ελπιζω να τα πουμε απο κοντα συντομα να μαθουμε και τα νεα μας

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 30/09/2012 4:28 μμ.

panoswolf"Εμεις προς το παρον ειμαστε:
και οπως βλεπετε οχι ολοι απο Αθηνα!!!
Επισης δεν ειναι μονο του Aprilia bikers η προταση.....Εγινε απο εμενα και αναρτηθηκε σε αρκετα forum...Ο σκοπος ειναι να γνωριστουμε αναβατες απο διαφορετικες λεσχες-forum και να συνταξιδεψουμε:

Απο Αθηνα μεχρι Καρπενησι ειμαστε περιπου 300 χιλ.(κανα τριωρο οδηγηση με χαλαρους ρυθμους λογω δικαβαλων) απο εκει και περα ποια διαδρομη θα ακολουθησουμε για λιμνη πλαστηρα????
(για να ακολουθησουμε θα πρεπει να ειναι η συντομοτερη δυνατη γιατι κακα τα ψεματα 7-8 ωρες πανω στη μηχανη δικαβαλος δεν ειναι ευκολο!!!!)

Το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να κανετε το κυκλο αντιθετα(δηλαδη απο λιμνη προς μουζακι,μετα νοτια απο τα καταφυγια προς λιμνη κρεμαστων,μετα προς καρπενησι,στη συνεχεια Αναβρα και τελος παλι πισω!)
Με αυτη τη μικρη αλλαγη σιγουρα θα βρεθουμε!!
Η στο Καρπενησι(αν υπαρχει διαθεση απο εμας) η στη χειροτερη στην Αναβρα(που ετσι και αλλιως ειναι στη διαδρομη μας) και να συνταξιδεψουμε 55χιλ μεχρι τη λιμνη....Βεβαια ειναι και το θεμα του timing.....
Θα το δουλεψω λιγο για να βρουμε καποια λυση......
Περα απο αυτο οι αθηναιοι που θα φυγουν σαββατο(του triumph λεω) ψηνονται να φυγουμε παρεα??"

Ποιες ακριβώς είναι οι διαδρομές που έχεις επιλέξει να κάνετε??? γιατί δεν βλέπω να έχεις αναρτήσει κάτι συγκεκριμένο


Ξερουμε ήδη ότι είναι πολλά μα πολλά χλμ αλλά δεν βγαίνει αλλιώς...Την λίμνη Κρεμαστών την βγάλαμε εκτος για να είναι πιο βατο το πρόγραμμα..Περισυ φυγαμε 9 το πρωι και γυρίσαμε 7 το απόγευμα με τις μισές μοτο δικάβαλες.

Και κάτι τελευταίο...χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άτομα που στις δύσκολες αυτές εποχές οργανώνουν πραγματα και μακάρι η προταση σου να γίνει θεσμός όπως γραφεις.

Ομως για το δικό μας forum, το forum της Triumph, όπως ήδη θα γνωρίζεις, συναντήσεις όπως οι ¨παϊδακιάδες" η "γαλατόπιτα" και η πανελλήνια συνάντηση μας , είναι ήδη ΘΕΣΜΟΣ._

Tο μόνο που μένει να βρεθούμε οοοοολοι μαζί την Κυριακή το πρωί και να βολτάρουμε γυρω απτην λίμνη και μέχρι το φρ'αγμα.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: panoswolf στις 30/09/2012 5:24 μμ.

Σωστα τα λες.....

Θα το δουμε στη πορεια!!!

Οι ρυθμοι σας??? (γιατι εχουμε και 650cc στη παρεα!)

Το ξερω οτι καθε forum η λεσχη εχει σα θεσμο πανελληνιες συναντησεις,κοψιμο πιτας.κ.τ.λ.
αλλα εγω προτεινω κατι διαφορετικο...Μια φορα το χρονο,καποιοι απο διαφορετικες λεσχες-forum και απο ολα τα μερη της Ελλαδας να κανουν μια διημερη συναντηση!!
(αυτο ειναι κατι δυσκολο!!!)

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: vagtyrp στις 30/09/2012 11:24 μμ.

επειδή μαζεύεστε πολλοί και δεν γίνεται να λείπω από τέτοια γεγονότα( έχασα για πρώτη φορά την παιδακιάδα....) .....θα έρθω αυθημερόν το σάββατο, χωρίς διανυκτέρευση, χωρίς τίποτα....χαχαχαχα...δεν μασάω από χιλιόμετρα ή ώρες........δυστυχώς εφημερεύω παρασκευή και κυριακή....θα ξεκινήσω νωρίς νωρίς το σάββατο το πρωί για να είμαι στο καρπενήσι στις 12, αν κατάλαβα καλά. βασίλη επιβεβαίωσε το δρομολόγιο και να επικοινωνήσουμε και τηλεφωνικά για τις λεπτομέρειες.

φυσικά αν τα παιδια της aprilia με καταδέχονται, δέχομαι να τους δείξω το δρόμο...χεχεχεχεχεχεχεχεχεχε.....αστειεύομαι φυσικά, αλλά θα ήταν ωραίο να συνταξεδέψουμε.



μονοκάβαλος θα είμαι, μιας και η γυναίκα μου είναι πολύ μακρυά...............................



να μη ξεχάσω.....οι φίλοι μου οι βόρειοι....και ιδιαίτερα ο χάρης....να μη ξεχάσουν τα απαραίτητα καυσιμά μου...τα βιενέζικα.....χαχαχχαχαχαχαχαχα........θα φέρω βαλίτσα αυτή τη φορά, μόνο γιαυτά

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: HelenKoR στις 01/10/2012 5:19 μμ.

PTiger800"Κάτι τέτοια βλέπω και σιχτιρίζω που δεν καβάλησα νωρίτερα...

Καλά να περάσετε μάγκες και μόρτισσες"


Πάνο, αν μπορείς έλα μαζί μας
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: PTiger800 στις 01/10/2012 6:02 μμ.

HelenKoR"Πάνο, αν μπορείς έλα μαζί μας "


Ελένη, η οικογένεια αυξήθηκε πριν από 2 μήνες κατά ένα μέλος, και ως εκ τούτου έχει πολλές ανάγκες, οι οποίες αν και ευχάριστες δεν μου επιτρέπουν να λείψω...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: maddog στις 01/10/2012 10:36 μμ.

Γραψε βασιλη και τον green διπλο για μια δν το σαββατο.αντε να βλεπω συμετοχες!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: panos76gr στις 02/10/2012 7:24 πμ.

καλημερα !!!
Με τετοια καλη παρεα δεν μπορω να λειψω
οποτε θα ερθουμε κανονικα απο τις 19 μεχρι τελους !!!
εγω με τον τιγρη μου και ενα φιλαρακι με ενα vstrom !!!
παρακαλω οπως μας βαλετε στη λιστα: panos76gr και panos σκετο
καλή ανταμωση να εχουμε φιλοι μου

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Theozed στις 02/10/2012 9:45 πμ.

Ο φίλος panoswolf με μπέρδεψε στην αρχή! Νόμιζα πως θα κάναμε πανελλήνια του φόρουμ triumph και οι συμμετέχοντες από το aprilia bikers θα ήταν περισσότεροι!

Όπως και να έχει, η ιδέα για μια παν-φορουμική μάζωξη είναι πολύ καλή. Καλό θα ήταν όμως να συντονιστεί για κάποια άλλη στιγμή. Η πανελλήνια του φόρουμ μας έχει ήδη κανονιστεί, το πρόγραμμα και οι διαδρομές έχουν ήδη βγει. Δεν βλέπω κάποιο λόγο να αλλάξει κάτι από όλα αυτά. Εξάλλου, όπως έχει προαναφερθεί, η Πανελλήνια του φόρουμ Triumph Hellas είναι ήδη θεσμός και σαν τέτοιος πρέπει να κρατήσει την ταυτότητά του.

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπικές μου απόψεις. Δεν εκπροσωπώ κανέναν, πέραν του εαυτού μου, πόσο μάλλον το ίδιο το φόρουμ μας. Αν οι φίλοι συμφορουμίτες διαφωνούν με αυτά που λέω και επιθυμούν να αλλάξουμε το χαρακτήρα αυτής της εκδρομής και από Πανελλήνια συνάντηση του φόρουμ Triumph Hellas να την μετατρέψουμε σε Πανελλαδική συγκέντρωση μοτοσυκλετιστών, παρακαλώ να το δηλώσουν, να δούμε τι θα γίνει και με τις συμμετοχές.

Ευχαριστώ πολύ.

Καλή μας μέρα
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: Ecobill στις 02/10/2012 12:09 μμ.

Τώρα που το ξανακοίταξα σε όλη την διάσταση του το θέμα, δεν συμφωνώ να μαζευτούμε καμιά 50αριά για να πάμε τόσα χλμ.
Η συνάντηση αυτή είναι για την πανελλήνια ΜΑΣ και για να βρεθούμε εμείς και να κάνουμε κάποια χλμ κι όχι όλα τα moto forums μαζί .
Aλλο την Κυριακή που θα μαστε χαλαροί να βρεθούμε για καφέ...

Συνάντηση για ΟΛΑ τα moto forums θα πρέπει να συζητηθεί σε άλλο επίπεδο και μετά να γίνει post κι όχι έτσι εμβόλιμα σε κάθε πανελλήνια του εκάστοτε forum. Εξάλλλου θέλει μιά τελείως διαφορετική οργάνωση το όλο θέμα.



Οσον αναφορά τα δικά μας.....Η διαδρομή του Σαββάτου βγαίνει αρκεί, όπως έχω γράψει πιο πάνω, να ξεκινήσουμε στην ώρα μας. Υπάρχει κάποια άλλη διαδρομή που προτείνετε?? (tharis??)

@ vagtyrp έτσι όπως θα ρθεις βλέπω να χεις παρεάκι κανέναν Barbadino. Οδήγησε λοιπόν όπως εσύ ξέρεις και 12 να είσαι Καρπενήσι (αν και θα μιλήσουμε μέχρι τότε).

ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
1) maddog
2) ecobill
3) xaotikos (εκτός απροόπτου)
4) acratosa (2 atoma)
5) nfot (Μονος - διπλος, δεν ξερω ακομη)
6) tharis
7)Ad1 + 1 φιλος(με yamaha diversion) +
8 ) Aποστολης + Ελενη (τα παιδια απο περυσι με Vstrom, μαλλον τους αρεσε η παρεα σας )
9) HelenKoR
10) panosko
11)panos76gr +panos
12)
13)Theozed
14)
15)



ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

1) kyrkyriakos (Μονος - διπλος, δεν ξερω ακομη),(εκτός απροόπτου)
2) ehetlaios (διπλός)
3) green-675 (διπλός)
4)

Re: Πανελλήνια Forum -Triumph 19-21 ΟΚΤ 2012 Λίμνη Πλαστήρα  

  Από: dimchrist στις 02/10/2012 1:52 μμ.

Θα συμφωνήσω με τον Ecobill.
Με χαρά να κανονίσουμε εκδρομή από κοινού με οποιαδήποτε άλλο forum.
Αλλά τώρα πρόκειται για πανελλήνια που αφορά καθαρά το forum.
Αν ήταν μία ακόμα εκδρομή τότε δε θα υπήρχε κανένα θέμα.

Triple Way