καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12

καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 07/06/2012 7:04 μμ.

Mιας και ο καιρος αποφασισε να μας κανει το χατιρι και να μας θυμισει την ομορφια του καλοκαιριου λεω αυριο Παρασκευη να παω καμια Σουνιαδα. Το προγραμμα εχει ως εξης : αναχωρηση απο τερμα Αττικης οδου στο Μαρκοπουλο 7.30, απο Καλυβια σκαμε Αλικες Αναβυσσου και απο εκει Σουνιο. Απο εκει παμε Λαυριο, αραζουμε για καφεδακι και απο εκει απο Λαυριου παλι Μαρκοπουλο και Αττικη οδο. Λεω κατα της 7.30 για να εχουμε προλαβει να ξεμπερδεψουμε απ τις δουλειες μας. Φυσικα οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη. Αντε παρασκευουλα αυριο με απιθανο καιρο, τι καλυτερο απο βολτουλα με τις καλες μας.

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: slaine στις 08/06/2012 12:10 πμ.

ανεβαίνω αθήνα αύριο. για σάββατο αν το κάνετε είμαι μέσα. αλλιώς άλλη φορά

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: Polymhxanos στις 08/06/2012 12:32 πμ.

Αντί για Καλύβια>Αλυκές, δοκίμασε καλύτερα, Κερατέα>Ανάβυσσος, πιο ωραία διαδρομή με ροή και καλούτσικη άσφαλτο, λιγότερη κίνηση και θέα στο ψηλό της σημείο.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: HelenKoR στις 08/06/2012 9:04 πμ.

Θα ήταν πάρα πολύ καλή ιδέα αλλά δυστυχώς θα ξεμπερδέψω πάρα πολύ αργα (μετά τις 22.00)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 08/06/2012 9:49 πμ.

Polymhxanos"Αντί για Καλύβια>Αλυκές, δοκίμασε καλύτερα, Κερατέα>Ανάβυσσος, πιο ωραία διαδρομή με ροή και καλούτσικη άσφαλτο, λιγότερη κίνηση και θέα στο ψηλό της σημείο."


δεν τον εχω κανει αυτον τον δρομο, για δωσε οδηγιες.

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 08/06/2012 9:50 πμ.

HelenKoR"Θα ήταν πάρα πολύ καλή ιδέα αλλά δυστυχώς θα ξεμπερδέψω πάρα πολύ αργα (μετά τις 22.00)
"


κριμα Ελενη

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 08/06/2012 9:53 πμ.

αντε ρε παιδια να ξεσκουριασουμε λιγο...ολο τον χειμωνα παρακαλαγαμε για τετοιες μερες. Περιμενω συμμετοχες. Για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια τηλ. με πμ

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: Polymhxanos στις 08/06/2012 10:35 πμ.

riplelover"
Polymhxanos"Αντί για Καλύβια>Αλυκές, δοκίμασε καλύτερα, Κερατέα>Ανάβυσσος, πιο ωραία διαδρομή με ροή και καλούτσικη άσφαλτο, λιγότερη κίνηση και θέα στο ψηλό της σημείο."


δεν τον εχω κανει αυτον τον δρομο, για δωσε οδηγιες."


Περνάς το Μαρκόπουλο και κατευθύνεσαι από τον μεγάλο δρόμο χωρίς να στρίψεις πουθενά στην Λεωφόρο Λαυρίου. Δεν στρίβεις για Καλύβια, δεν στρίβεις για Κουβαρά, δεν στρίβεις για Κερατέα.

Αφού περάσεις την Κερατέα στο πλάι σου, και δεις στα δεξιά σου να τελειώνουν τα σπίτια, έχει φανάρι επί της λεωφόρου. Πρόκειται για το ΕΠΟΜΕΝΟ φανάρι εκείνου που στρίβουμε για Κακιά Θάλασσα αν σε βοηθάει αυτό.

Εκεί λοιπόν, στο φανάρι που μόλις τελειώνουν τα σπίτια της Κερατέας, κάνεις αυτήν την κίνηση.


Και ακολουθείς αυτήν την διαδρομή. Στις δύο διασταυρώσεις που θα δεις στα πρώτα 3 χμ της, επιλέγεις ταμπέλα προς Ανάβυσο, δεξιά δλδ, όχι αριστερά για Λαύριο.

Στο τέλος θα βγεις σε μεγάλη διασταύρωση με εκκλησάκι και φανάρι, εκεί αριστερά και είσαι ήδη στην Ανάβυσο, όλο ευθεία και θα βγεις στην Παραλία. Λίγο προσοχή στον κεντρικό δρόμο όσο είσαι μέσα στην Ανάβυσο, πετάγονται καμιά φορά χωρίς να κοιτάξουν.

Πάρε και γενικό πλάνο, να το δεις με αναφορά στα σημεία που ξέρεις.


Η διαδρομή αυτή έχει τα πλεονεκτήματα που είπα προηγουμένως, και ένα επιπλέον, σε γλυτώνει από την πολύ επικίνδυνη παραλιακή, όπου βλέπεις μεγάλο δρόμο με 2-3 λωρίδες και τρέχεις, δεν ξέρεις όμως ότι κάθε 50 μέτρα έχει και κάποια κάθετη είσοδο μικρότερου δρόμου, παραλίας από όπου βγαίνουν αυτοκινητάκηδες ΩΣΑΝ ΤΑ ΖΟΜΠΙ. Και έτσι βγαίνεις κατευθείαν ανάβυσο, όπου αμέσως μετά τις ταβένρες ξεκινάς την ''πολεμική'' για Σούνιο...

Κρίμα πρέπει να φύγω για αλλού, αλλοιώς θα ερχόμουν, είναι από τις αγαπημένες μου διαδρομές το Σούνιο, και θέλω να δοκιμάσω το πολύ πρόσφατο νέο μου απόκτημα http://www.vfrh.net/t4216-topic ... Άλλη φορα, πολύ ευχαρίστως, καλά να περάσετε!
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: dimchrist στις 08/06/2012 10:48 πμ.

Απλά να ξέρεις ότι εκείνη την ώρα παίζει η εθνική με την Πολωνία για το euro (πρώτο παιχνίδι)....

Εγώ πάντως Παρασκευές δεν μπορώ.

Triple Way

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: HelenKoR στις 08/06/2012 11:47 πμ.

Polymhxanos"[...] Κρίμα πρέπει να φύγω για αλλού, αλλοιώς θα ερχόμουν, είναι από τις αγαπημένες μου διαδρομές το Σούνιο, και θέλω να δοκιμάσω το πολύ πρόσφατο νέο μου απόκτημα http://www.vfrh.net/t4216-topic ... Άλλη φορα, πολύ ευχαρίστως, καλά να περάσετε!"


Πάρε μωρέ την μηχανή απο κει, που την έχεις βάλει μπροστά στην μπαλκονόπορτα! Χαλάς την θέα!

Πολύ ωραία δουλειά (όπως πάντα άλλωστε!)
Βάλ'του μόνο κάποια στιγμή ενα ωραίο κουστουμάκι (ξέρεις εσύ!)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: PTiger800 στις 08/06/2012 3:18 μμ.

Γιαννάκη, αν δεν ήταν η εθνική θα ερχόμουνα...
Απλά είχα κανονίσει να δούμε το παιχνίδι και με παρέα...
Next time
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 08/06/2012 3:21 μμ.

polymhxane σ ευχαριστω πολυ για την λεπτομερεστατη απαντηση σου. Θα την δοκιμασω και θα σου πω. Εγω ουτως ή αλλως δεν ειχα σκοπο να βγω παραλιακη. Αν καταλαβα καλα την διαδρομη που μου προτεινεις σε βγαζει στον κεντρικο δρομο την Αναβυσσου που τερματιζει στις Αλικες, και η δικη μου διαδρομη εκει σε βγαζει. Αλλα για αλλαγη και περιεργια θα δοκιμασω την διαδρομη που μου προτεινεις.

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 08/06/2012 3:23 μμ.

PTiger800"Γιαννάκη, αν δεν ήταν η εθνική θα ερχόμουνα...
Απλά είχα κανονίσει να δούμε το παιχνίδι και με παρέα...
Next time "

δεν πειραζει Πανο, next time

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: starsailor στις 08/06/2012 3:27 μμ.

Γιαννη και εγω θα ερχομουνα...ειναι μια βολτα που κανω αρκετες φορες ..τις περισσοτερες ετσι φευγοντας κατευθειαν απο το γραφειο...εχω κανονισει ομως για κεφε με την αδερφη μου.

riplelover"
PTiger800"Γιαννάκη, αν δεν ήταν η εθνική θα ερχόμουνα...
Απλά είχα κανονίσει να δούμε το παιχνίδι και με παρέα...
Next time "

δεν πειραζει Πανο, next time "
the steps we take all leave footprints...

Re: καφεδοβολτα Παρασκευη 8/6/12  

  Από: triplelover στις 09/06/2012 10:30 πμ.

starsailor"Γιαννη και εγω θα ερχομουνα...ειναι μια βολτα που κανω αρκετες φορες ..τις περισσοτερες ετσι φευγοντας κατευθειαν απο το γραφειο...εχω κανονισει ομως για κεφε με την αδερφη μου.

[quote="triplelover":11jsph2h]
PTiger800"Γιαννάκη, αν δεν ήταν η εθνική θα ερχόμουνα...
Απλά είχα κανονίσει να δούμε το παιχνίδι και με παρέα...
Next time "

δεν πειραζει Πανο, next time "
[/quote:11jsph2h]


και εγω την κανω συχνα αυτην την διαδρομη, ειδικα τωρα που νυχτωνει και αργα, ξεκιναω απο Μαρκοπουλο κατα της 19.30, εκεινη την ωρα εχει δροσισει κιολας, προλαβαινω και το ηλιοβασιλεμα (τι ρομαντικος που ειμαι παναθεμα με) και αραζω για ενα καφεδακι Λαυριο και γυρναω απο Λαυριου (ευκολη διαδρομη). Οποτε εισαι μεσα κανονιζουμε.