ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!  

  Από: ManosTigerSe στις 06/06/2012 7:45 μμ.

Καλησπέρα σε όλα τα παιδια στο forum!
Θελω να παρω ιδεες για ενα ταξιδι που σχεδιαζω να παω στην ευρωπη
στα τελη Ιουλιου οπου θα διαρκεσει 13 ημερεσ περιπου και χρειαζομαι τις πολυτιμες
συμβουλες σας οσων εχετε βγει αλλα και οσων ξερουν κατι,αλλα και διαδρομες οσων
εχουν περασει απο εκει....!!!!
Οι χωρες που σκεφτομαι να επισκεφτω ειναι η Ιταλια η Ελβετια,η Γερμανια,η Αυστρια και πισω Ιταλια
για επιστροφη απο εκει!
Παρακαλω οποιον εχει κανει κατι αναλογο η και οποιον μπορει να μου προτεινει καποια διαδρομη
η πληροφορια του θα ειναι πολυ χρησιμη!!!!
Και ενοειται οποιος ενδιαφερεται να κανουμε μαζι αυτο το ταξιδι ειναι ευπροσδεκτος...!!!
Το mail μου ειναι manoskiri@yahoo.gr
Θα περιμενω προτασεις...
Εχω ορισει αρχη του ταξιδιου την 30-07-2012 απο Ηγουμενιτσα και ληξη στης 11-08-2012!
Για οποιον ενδιαφερεται πολυ συντομα θα αναρτησω ολες τις λεπτομεριες!
Να ειστε καλα!
Καλα χιλιομετρα να εχουμε!

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!  

  Από: billy the kid στις 07/06/2012 12:13 πμ.

Σε πιο λιμανι πιανει το καραβι? Θα σου προτεινα να δεις το lindau, τη λιμνη como στην Ιταλια και γενικα το νοτο της Γερμανιας, τη Βαυαρια, εχει φανταστικα μερη εκει (εμεις πηγαμε Μοναχο και Würzburg). Επισης μπορεις να πας μια βολτα απο Φλωρεντια η κοντα στη Βενετια στο Caorle. Επισης μη ξεχασεις να περασεις απο τις Αλπεις, Αυστριακες η Ιταλικες, η διαδρομη εκει ειναι φανταστικη! Οτι αλλο θελεις ρωτα, σας ζηλευω, καλο ταξιδι να εχετε!

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!  

  Από: ManosTigerSe στις 07/06/2012 11:13 μμ.

Απο Ηγουμενίτσα θα κατεβω Ανκονα,
απο εκει σκέφτομαι για Ρώμη με 2 διανυκτερεύσεις
στη συνέχεια ανεβαίνω για Μιλανο για μια διανυκτέρευση
αλλα σκέφτομαι σοβαρά αυτή η διανυκτέρευση να γινει στην Como.
Απο εκει πηγαίνω Στουτγκάρδη για δυο η τρεις ημέρες με μονοημερη
στο Μόναχο και απο εκει φεύγουμε για Αυστρία και Τιρόλο ενα βράδυ
Και απο εκει Σαλτσμπουργκ άλλη μια νύχτα.
Τελευταίος προορισμός Βενετία για ενα βράδυ και απο εκει πίσω Ηγουμενίτσα.
Θα σκεφτώ σοβαρά και τις προτάσεις σου!
Εσυ Βασίλη περασες κοντά απο αυτα τα μέρη?
Και μηπως ξερεις που μπορώ να βρω ωραίες διαδρομές για αυτα τα μέρη?
Μην με φάει η autobahn και δεν δω τίποτα....
Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!  

  Από: mastersam13 στις 09/06/2012 2:57 πμ.

ManosTigerSe"
Απο εκει πηγαίνω Στουτγκάρδη για δυο η τρεις ημέρες με μονοημερη
στο Μόναχο "

Σίγουρα το ανάποδο έως καθόλου Στουτγκάρδη. Βιομηχανική πόλη (λόγω Νότου) που δεν έχει τίποτα να δείξει πέραν από το μουσείο της Μercedes και από το μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων που έχουν μεταναστευσει εκεί!!! (Μην πεις κανέναν μαλάκα στο δρόμο, θα σου αντιμηλήσει)
Στείλε pm αν θέλεις οτιδήποτε και μπορώ να βοηθήσω.
Από την εμπειρία μου 6 χρόνια τώρα που πάω εξωτερικό για διακοπές, θα σου έλεγα να αποφύγεις τις μεγάλες πόλεις που αναφέρεις. Είναι σαν να θες να δεις την Ελλάδα και να πας Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα και Βόλο. Η ψυχή της χώρας δεν είναι εκει!
Οι δε δρόμοι στην Ελβετία και την Αυστρία αλλά και την νότια Γερμανία είναι φτιαγμένοι από κατασκευαστές που σίγουρα είχαν μηχανή στην κατοχή τους!
Μην τους χάσεις για να δεις το άχαρο Μιλάνο και την εθνική οδό Ancona - Monza - Insbruck!
Γνώμη μου πάντα.
Να περάσεις και ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ υπέροχα!
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!  

  Από: green-675 στις 09/06/2012 5:10 μμ.

Aχαρο μιλάνο??? νομιζω μια νυχτα μιλανο και να το δεις αξιζει....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!