Grand Παϊδακιαδα 2012

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Ecobill στις 11/06/2012 11:34 πμ.

Eχτές το βράδυ που γύρισα με το χαμόγελο του ..ηλίθιου στο πρόσωπο μου, δεν είχα κουράγιο ούτε τα πραγματά μου να ανοίξω. ΠΟλύ περισσότερο να ασχοληθώ με φωτό και σχόλια.

Σήμερα πήζω γμτ.........

Φωτό και διάφορα ΄μόλις μπορέσω...

Ενα μεγαααααάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στον Σάκη και την Αναστασία.

Μακράν η καλύτερη παιδακιάδα....Για όσους δεν ήρθαν...θα ζηλέψουν όταν θα διαβάσουν σχόλια..

Ασχετο: τοπρωί που έκανα μπάνιο με ...κρύο νερό , σκεφτόμουν τον καταράχτη....

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Glober στις 11/06/2012 12:01 μμ.

Ecobill"

Μακράν η καλύτερη παιδακιάδα....Για όσους δεν ήρθαν...θα ζηλέψουν όταν θα διαβάσουν σχόλια.. "


Ήδη έχουμε σκάσει απο την ζήλια μας...

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: john doufexis στις 11/06/2012 12:18 μμ.

Εγω δν ζηλευω, γτ ειμαι σιγουρος οτι οοοοοτι κ αν πειτε τα εχετε φουσκωσει σε σημειο ποθ κατανταει αηδια, ψεμματα παντου, ακομα κ οι φοτο θα ειναι κανα μιζερο φοτοσοπ κ καλα κοιταχτε τι χασατε, ρε αστα διαλα ποιουσ πατε να κοροιδεψετε, η διαδρομη χαλια ειμαι σιγουρος, το φαι αθλιο λιγο κλπ κλπ, το ποταμι? ποιο ποταμι ? ενα ρυακι ειναι εκει κ μας το παρουσιαζεται νιαγαρα, για τα κουνουπια ΣΙΝΟΥΚ κουβεντα ολοι μοκο ε ? αμ ετσι πανε αυτα....δν θα πω περισοτερα δεν ζηλευω που δν ηρθα, δν με χαλασε που δουλευα το σ/κ αλλα το ξερω οτι σας ελειψε η διακριτικη μου γκρινια
στα διαλα ρε.....
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: johnygalan στις 11/06/2012 5:02 μμ.

Mπράβο παιδιά, δυστυχώς δεν μπορούσαμε να έρθουμε γιατί το Σάββατο επιστρέψαμε από Ιταλία.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Ecobill στις 11/06/2012 8:33 μμ.

Ξημερώνοντας Σαββάτο ξεκινήσαμε για το ραντεβού στο γνωστό πια σημείο. Ως γνήσιος οδηγός αγγλίδας έφτασα στις 9:15 ακριβώς!!
Όλοι οι υπόλοιποι έφταναν ο ένας μετά τον άλλον μέχρι τις 10πμ.
Τότε αφίχθη ο γνωστός Σάκηηηηηηηηηηηηηηηηςςςςςςςςς.
Την κυρα Μπόνι την είχε πλακώσει το στρώμα (ναι αυτό που έφερε μαζί της) και ήρθε αργάμιση…..


Τεσπα….Ξεκινήσαμε οοοοοολοι μαζί για να μην χαθούμε….
Η διαδρομή υπέροχη…
Κάναμε 2 στάσεις για νερό, καφέ, πορτοκαλάδες, παγωτό, παξιμάδια,στραγάλια, αμυγδαλωτα, κάτι κοψιδάκια, λουκάνικα, πατάτες, σαλάτα και φυσικά μπυρίτσες….ετσι μωρέ για την λιγούρα πριν φτάσουμε στον τελικό προορισμό.

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Ecobill στις 11/06/2012 8:34 μμ.

ΣΤΑΣΗ ΝΟ 2


Μετά απ΄όλα αυτά φτάσαμε νωρίς το απόγευμα στον χώρο της κατασκήνωσης..
Ένα υπέροχο τοπίο , δίπλα στο ποτάμι, δίπλα σε πηγές με έναν υπέροχο καταρράκτη. Το νερό κρύο….το νερό του ψυγείου είναι ζεστό μπροστά του….

Αφού πήγαμε και τακτοποιήσαμε τα πράγματα μας στις σκηνές(έφτασαν για όλους) φορέσαμε το μαγιό μας και πήγαμε στον καταρράκτη. (φωτό ανέβασε ο Native).

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Ecobill στις 11/06/2012 8:42 μμ.

Ακολούθησε το κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού. Χωριστήκαμε σε 3 ομάδες. Εγώ είχα την χαρά να έχω στην ομάδα μου οοοοόλα τα κορίτσια και φυσικά με εξέλεξαν αρχηγό τους. Και ως καλός και άξιος αρχηγός, τους οδήγησα άνετα στην νίκη και τελειώσαμε πρώτοι και με μεγάλη διαφορά το κυνήγι….
Ακολούθως υπήρξε τοξοβολία με ατομική βαθμολογία.(γι αυτά ας γράψει καλύτερα η Bonnie).


Το βράδυ είχε εκπληκτικό barbeque με 40 κιλά κρέας με εκπληκτικό κοντοσούβλι καλαμάκι, παιδάκια, και θεσπέσιο λουκάνικο συνοδευόμενα από ένα απίστευτο ανθότυρο, κεφαλογραβιέρα, τζατζίκι σπιτικό κ ζυμωτό ψωμί.


Την επόμενη μέρα σηκωθήκαμε, μαζέψαμε τα πραγματάκια μας, και αφού ανεβάσαμε τις μηχανές μας στον κεντρικό δρόμο(είχαμε κάτι παράπλευρες απώλειες, κάτι σπασμένοι ιατρικοί μασπιέδες από πτώση ) ξεκινήσαμε για την βάση της εταιρίας που είχε αναλάβει όλο την δραστηριότητα μας (σιγά μην έκανε τίποτα η Bonnie).
To ραφτινγ ΟΟΟΟΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ τα λεφτα.Πολύ γέλιο. Κάποιοι έχουν και βίντεοοοοοο.
Κατάκοποι κάτσαμε για φαγητό. Μην φανταστείτε τίποτα καλό, κάτι παλιοχυλοπίτες χειροποίητες με μανιτάρια και κρεμμύδι και αγγουροντοματοπιπεριά σαλάτα. Με κρασάκι…μμμμμμμμμ.
Αργά το βραδάκι πήραμε τον δρόμο του γυρισμού.


Θα συμφωνήσω με τον γιατρό και προτείνω να καθιερωθεί μια ετήσια 2ημερη συνάντηση με ελεύθερο camping και τέτοιου είδους δραστηριότητες. Ένοιωσα σαν 15χρονο. Γύρισα πολλά χρονιαααα πίσω….

Ευχαριστώ από καρδιάς όλους όσους δούλεψαν για μας για να μας χαρίσουν αυτές τις υπέροχες στιγμές, το ηλίθιο χαμόγελο στα χείλη και όλα τα παιδιά που γνώρισα για πρώτη φορά και περάσαμε τέλεια..

Δεν περιγράφω άλλο…

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: leonithastz στις 12/06/2012 11:45 πμ.

παιδια μπραβω και απο εμενα τι να πω οτι ΖΗΛΕΥΩ!!!
θα ειναι λιγο
να παιρνατε καλα οπως και τωρα
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: galileos στις 12/06/2012 12:34 μμ.

Την τύχη μου μέσα ... φέτος δεν έχω καταφέρει τίποτα !!!

Σεβασμός (Respect) σε Αναστασία και Σάκη για άλλη μια επιτυχημένη οργάνωση!!!

...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Theozed στις 12/06/2012 7:14 μμ.

Εντάξει!

Τι να λέμε τώρα...

Ούτε λόγια, ούτε φωτογραφίες και βίντεο μπορούν να περιγράψουν το διήμερο αυτό

Σάκη και Αναστασία ευχαριστούμε πολύ που ενώνετε τις δυνάμεις σας και διοργανώνετε τόσο όμορφες συγκεντρώσεις/εκδρομές.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλη την παρέα που κατάφερε να δώσει το παρόν και που...ήταν τόσο μα τόόόσο καλή παρέα

Και γαμώ τα forum είμαστε τέλος πάντων!
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Theozed στις 12/06/2012 7:47 μμ.

http://www.youtube.com/watch?v=-_ejw-2zYHQ&feature=youtu.be
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: Theozed στις 12/06/2012 8:39 μμ.

Grand Rapelιάδα λέμε!


http://www.youtube.com/watch?v=QsweR3wdj-c&feature=youtu.be
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: crazyumpire στις 12/06/2012 11:08 μμ.

το μαγιο του Σακη.......θυμιζε λιγο απο 80΄s........Σταματη Γαρδελη-Σταθη Ψαλτη..
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: so_the passenger στις 13/06/2012 10:57 μμ.

john doufexis"Εγω δν ζηλευω, γτ ειμαι σιγουρος οτι οοοοοτι κ αν πειτε τα εχετε φουσκωσει σε σημειο ποθ κατανταει αηδια, ψεμματα παντου, ακομα κ οι φοτο θα ειναι κανα μιζερο φοτοσοπ"


στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου τζονι μου....ολες οι φωτο με τα μαγιω ειναι σαμποταρισμενες και φωτομονταρισμενες και μας δειχνουν οοοολους διπλασιους!!!!!!!!!!!
οταν παιρνεις γεμιζουν τα χερια...οταν δινεις γεμιζει η καρδια...

Re: Grand Παϊδακιαδα 2012  

  Από: so_the passenger στις 13/06/2012 11:47 μμ.

ήρθε και η σειρά μιας συνεπιβατιδας να γράψει πως πέρασε σε αυτή την ΤΕΛΕΙΑ παϊδακιάδα.....
πρώτα από όλα ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο Σάκη και την Αναστασία για την υπέροχη ιδέα που είχαν....να ναι καλά τα παιδιά και να συνεχίσουν να υλοποιούν τέτοιες ιδέες....
για μένα ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία....
από το ελεύθερο κάμπινγκ μέχρι και τα εξτριμ σπορτς που ούτε στα τρελά όνειρά μου δεν είχαν πάρει μέρος...
τα συναισθήματα ποικίλα ....
η κούραση μεγάλη αλλά το μαγευτικό τοπίο σε έκανε να την ξεχνάς αμέσως...
το κρύο ντους του καταρράχτη ..η πίεση επάνω στο κορμί και η διαφορετική υφή του νερού σου αναζωογονούσε το κάθε κύτταρο του οργανισμού σου
οι αποχρώσεις του πράσινου να πρωταγωνιστούν παντού και να ξεκουράζει ευχάριστα την όρασή σου που μέχρι εκείνη τη στιγμή το μόνο που είχε συνηθίσει να βλέπει ήταν γκρίζα κτίρια...ταλαιπωρημένα αυτοκίνητα και μηχανές και θλιμμένα πρόσωπα....
η παρέα ...όχι μόνο διασκεδαστική...όχι μόνο φιλική....όχι μόνο συντροφική...ήταν απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ...
η όλη διοργάνωση από τα παιδιά της εταιρίας trekking ΑΨΟΓΗ....
το κυνήγι του θησαυρού σκέτη απόλαυση και το γέλιο ατελείωτο!!!!
βέβαια όσο αφορά τη τοξοβολία έμαθα ότι ο κύριος Γιώργος ( ο νικητής ) ήταν χρυσός ολυμπιονίκης του 2004 στη τοξοβολία!!!!!!!! οπότε ενίσταμαι και ζητώ την εξέταση αναβολικών ή άλλων πονηρών ουσιών!!!! ( όχι τίποτε άλλο μήπως πάρουμε κι εμείς κανένα δωράκι !!! )
το ραφτνιγκ ΜΑΝΑΔΙΚΟ.....!!!!!! ( ξεεεεεεερω τι θα πούν οι φίλοι που ήταν μαζί μου στη βάρκα: αυτή κόντευε να λιποθυμήσει από το φόβο της ...μας έπρηξε με την γκρίνια της και τις προσευχές της και τώρα λέει πως ήταν μοναδικό????????? )
και τέλος αυτό που θα μου μείνει αξέχαστο είναι το υγρό νανούρισμα του ποταμού που καθώς κυλούσε μας τραγουδούσε γλυκά και μας παρέδιδε στην αγκαλιά του Μορφέα....
όσο για τα κουνούπια ΣΙΝΟΥΚ ακόμα κι αυτά μας έκανα τη χάρη....έδειξαν καλή διαγωγή και μας άφησαν ήσυχους χωρίς τις ενοχλητικές επιθέσεις τους!!!!!! ( εμείς βέβαια για καλό και για κακό είχαμε αλειφθεί από την κορυφή μέχρι τα νύχια με αντικουνουπικές κρέμες και σπρέυ!!!!! )
πιστεύω ότι αυτή η υπέροχη διοργάνωση θα μας κρατάει το ηλίθιο χαμόγελο ( όπως λέει και ο eco ) και τις μπαταρίες μας φορτισμένες για πολλυυυυυυυ καιρό !!!!!!
οταν παιρνεις γεμιζουν τα χερια...οταν δινεις γεμιζει η καρδια...