Εκδρομη Κυριακη 10/5

Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: alki_viades στις 06/05/2009 1:44 μμ.

ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!

Ο καιρος θα ειναι ιδανικος το σκ, σκεφτομαι λοιπον δυο προορισμους, στο περιπου, δεκτες και παραλλαγες:

1) Προς Ιτεα-Γαλαξιδι. Πολλα τα εναλλακτικα σεναρια, μπορουμε να παμε απο Λιβαδεια-Δελφους-Γαλαξιδι-Ερατεινη και πχ να περασουμε απο αγ.νικολαο στο Αιγιο κι επιτροφη απο "εθνικη", συνολικα χλμ 410. Μπορουμε να παμε Λιβαδεια-Δελφους-Μπραλο-Κατω Τιθορεα-Ορχομενο-εθνικη, συνολικα χλμ 430.
Υποψη η διαδρομη Ιτεα-Γαλαξιδι-Ερατεινη ειναι απειρου στροφικου καλους


2) Επιδαυρος, ισως και μεχρι Τροιζηνα, αμα λαχει περναμε και Πορο να δουμε και ...ναυτες; Γνωστη πανεμορφη και στριφτερη η διαδρομη μεχρι Επιδαυρο, επισης πανεμορφη και στριφτερη απο το νεο παραλιακο δρομο για μερικα χλμ προς Τροιζηνα.
Συνολικα xλμ: 320 αν παμε Πορο, 250 μεχρι Επιδαυρο


Αναχωρηση Κυριακη 10/5 πρωι κατα τις 10, ακριβη ωρα και μερος αποφασιζουμε μεχρι την Παρασκευη.

Oποιος ενδιαφερεται, ας πει και για ποια απο τις 2 διαδρομες , να δουμε αν υπαρχει συμπνοια ή θα ψηφισουμε και θα αποφασισω

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: johnygalan στις 06/05/2009 8:11 μμ.

Kατα 90% ειμαι μεσα και οι δυο διαδρομες ειναι καλες, αλλα αμα παμε τη πρωτη τοτε καλυτερα προς Ιτεα Γαλαξιδι
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: alki_viades στις 07/05/2009 6:16 μμ.

Κατα 99% μεσα και φιλος με 996.

Αντε παμε για το 100% !!


(ΥΓ που απεθυθυνεται στα κατωτερα ενστινκτα)
Το οτι δεν αναφερω μασα δε σημαινει πως δε θα πεσει μασα!

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: johnygalan στις 08/05/2009 8:06 μμ.

Alki εγω ειμαι μεσα την κυριακη προτεινω 2η διαδρομη προς πορο, αλλα δεν βλεπω συμμετοχη και απογοητευομαι, παιδια αν δεν παμε τωρα καμια εκδρομη ποτε θα παμε. Ελα να βλεπω και αλλους
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: alki_viades στις 08/05/2009 10:22 μμ.

Γιαννη (φανταζομαι?) εγω παντως με τον φιλο θα παμε σιγουρα, η εκδρομη δεν αναβαλλεται, εχουμε και οι 2 καιρο να παμε βολτα και ειμαστε μπριζωμενοι

Οποτε οσοι πιστοι προσελθετε!

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: AndreaSt στις 09/05/2009 10:38 πμ.

Κι εγω μεσα ειμαι τελικα. Που θα συναντηθουμε ?

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: johnygalan στις 09/05/2009 11:22 πμ.

Alki τι ωρα και που?
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: alki_viades στις 09/05/2009 12:37 μμ.

Καλημεραααα

Να συμφωνησουμε διαδρομη πρωτα: Εγω προτιμω την πρωτη που βρισκω πιο ενδιαφερουσα, αλλα εχει βεβαια περισσοτερα χλμ και θα μας παρει περισσοτερες ωρες - ξεκιναμε απο τα mcDonalds στην εθνικη στις 10πμ (ξερετε που ειναι; ). Αν η 1η δημιουργει καποιο προβλημα το συζηταμε για τη 2η, τι λετε;

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: Costas στις 09/05/2009 2:25 μμ.

Μόνο αυτοί που φωνάζανε οτι δε γίνονται εκδρομές να ερχότανε,θα ήταν πάνω από 20 οι συμμετοχές
Πιστεύω να έχει τελειώσει η μηχανή από το συνεργείο μέσα στη βδομάδα οπότε να μπορέσω να έρθω στην επόμενη.
Καλή διασκέδαση

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: alki_viades στις 09/05/2009 4:28 μμ.

alki_viades"Καλημεραααα "


Παλια... Πριν λιγο ξεκινησα με το λουκετο πανω στο δισκοφρενο... Κοιταω, καμια εμφανη ζημια, το βγαζω, ξεκιναω και το φρενο εχανε αμεσως την πιεση του. Σταματουσα, πιεζα τη μανετα ξαναεβρισκε πιεση κανονικα, μολις ξεκινουσα την εχανε αμεσως. Ευτυχως βρηκα ανοιχτο ενα μαγαζι στη βενιζελου και μου λεει στραβωσε ο δισκος

Πηρε και τηλ στην αντιπροσωπεια, 250 το ζευγος τους πουλαει η Τ, καλη τιμη για δυο αλλα εγω θελω μονο εναν! Τελος παντω, θα δω τι θα κανω , το θεμα ειναι πως δεν εχω φρενα και δεν μπορω να ερθω, οποτε Γιαννη και Ανδρεα το μπαλακι σ'εσας....

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: AndreaSt στις 10/05/2009 8:05 μμ.

Καλησπερα, τελικα πηγα μονος εκδρομη αφου δεν ηρθε κανεις στα McDonalds.
Περιμενα μαζι με καποιους με bmw και σκεφτηκα να παω μαζι τους.

Τελικα εμεινα να περιμενω μεχρι τις 1015 μονος.

Και μια που ημουν μονος πηγα Χαλκιδα γιατι ετσι μου ηρθε εκεινη την ωρα.

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: AndreaSt στις 10/05/2009 8:15 μμ.

Μετα πηρα τον δρομο για Λιμνη, ακολουθωντας 3 γυμνα μοτο που τους εχασα μολις αρχισαν οι στροφες.
Το τοπιο υπεροχο και η μερα πολυ καλη. Εκανα μια σταση σε ενα ποταμακι,


και μετα στον Αλεξιου για καφε. Εκει ειχε πολλες μηχανες, ολοι για βολτα ειχαν βγει.
Απο εκει και περα πηγα μαζι με μια παρεα 8 μηχανων διαφορετικων τυπων και εφτασα με παρεα στη λιμνη.
Κοσμος πολυς για φαγητο (1200) και ετσι ξεκινησα παλι μονος για αιδηψο.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:38, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: AndreaSt στις 10/05/2009 8:24 μμ.

Απο Αιδηψο πηρα το φερυ για Αρκιτσα και γνωρισα εναν κρητικο με kawasaki 750 διχρονο τρικυλινδρο. Ετρεχε στο ραλλυ κλασσικων μηχανων. Μου ειπε οτι συνηθως τρεχει με μια Triumph Daytona 500. Αργοτερα συναντησα και μια Norton.

Απο εκει και περα η διαδρομη στην εθνικη μονοτονη. Απιστευτη ζεστη στον Θεσσαλικο καμπο.
Συνολικα εκανα 450 χιλιομετρα και επεζησα απο ατελειωτες επιθεσεις απο μυγακια, μελισσες, μπαμπουρες και ο,τι αλλο πετουσε εκει μπροστα μου.

Το μονο που με στενοχωρησε ηταν τα διοδια που πληρωσα για μια εθνικη τελειως χαλια και ακαταλληλη.

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: ATN PANOS στις 10/05/2009 8:44 μμ.

μπραβο φιλε
εγω δυστηχως,οπως πολλοι ξερουν ειμα απο κρητη,και για το αυτον τον λογο
ουτε καν απανταω στα ποστ με τις βολτες!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Εκδρομη Κυριακη 10/5  

  Από: Barkos στις 10/05/2009 9:30 μμ.


εισαι αρχηγος , την επομενη φορα βρες ενα pc μπες στο forum και οποιον βρεις πες του να ερθει
τα αυθορμητα ειναι τα καλύτερα!