Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα

Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 24/04/2009 1:55 μμ.

Χοντρικά η διαδρομή που περιγράφει ο καπτεν εδώ viewtopic.php?f=5&t=1057.

Παραλλαγές κατα βούληση.

Αναχωρώ από McDonalds Αγ. Στέφανου (Πάνω στην Αθηνών-Λαμίας όπως ανεβαίνεις κάνεις δεξιά για Αγ. Στέφανο-Κρυονέρι και βλέπεις τις ταμπέλες. ΑΝ δε μπορείς να βρείς το McDonalds σιγά μη καταφέρεις να βρείς τις διασταυρώσεις στην εκδρομή..) στις 8:30 (αντε 9 αν εχω ειδοποιηθεί - βρεστε τρόπο- να περιμένω).

Γυρίζω όταν τελειώσει ή εκδρομή. Χλμ. αρκετά. Παϊδάκια διαθέτομεν. Δεν κάνουμε κόντρες. Δεν διαθέτω κουτί Α! Βοηθειών. Ληντερ-σκούπες-σφουγγαρίστρες-GPS δεν παρέχομεν. Οποιος χαθεί ας πρόσεχε. Αν πάρουμε μια λάθος στροφή, θα πάμε απ' αλλού. Καπνίζω και κάνω στάσεις για τσιγάρο γιατί η υπο-νικοτινίαση είναι επικίνδυνη στο οδήγημα. Οπως και το να κατουριέσαι και να κρατιέσαι και άρα λόγω ηλικίας... Προσπαθώ να συνδυάσω τσιγάρο με κατούρημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δεν γουστάρω γκρίνιες. Δε διαθέτω τρέιλερ οπότε Τάκη1964, αν ενδιαφέρεσαι, θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ να ΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ τον Τίγρη.

Χωμα (χωρίς άσφαλτο) δεν έχει. Χώμα ΠΑΝΩ στην άσφαλτο πολύ πιθανόν. Διαδρομή κατάλληλη για όλες τις μηχανές ΠΛΗΝ ΚΤΜ (δεν υπάρχουν συνεργεία κοντα).

Μπορεί να είμαι μονοκάβαλος ή και δικάβαλος (μυστήριαι αι βουλαί..)

Αν ενδιαφέρεται κανείς και δεν έχουμε τσακωθεί ας το πεί.

Αν μαζευτείτε πάρα πολλοί (λεω τώρα ), εγώ θα πάω αλλού

Αυτά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:38, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 24/04/2009 2:27 μμ.

ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΠΟΥΝΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΒΡΩΜΑΝΕ ΟΙ ΜΑΣΧΑΛΕΣ ΣΟΥ

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 24/04/2009 2:29 μμ.

Ελα συ στην εκδρομή να σου δώσω και το δώρο σου
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: spyro στις 24/04/2009 2:30 μμ.

επειδή έβλεπα τις μέρες να περνούν και να μην κανονίζεται τίποτα με ζώσανε τα φίδια και πάνω που κανόνιζα πετάς το post......

επειδή όμως το υποσχέθηκα θα το ακυρώσω το άλλο και θα σε ακολουθήσω να μην μου νευριάσεις και ποιος με ξεπλένει μετά

θα αναζητήσω το μελιτζανί στα Mc-Donald’s. Κράτα και κανα τριαντάφυλλο για καλού κακού

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 24/04/2009 2:31 μμ.

Μελιτζανί είσαι και φαίνεσαι
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: spyro στις 24/04/2009 2:35 μμ.

Sprinter"Μελιτζανί είσαι και φαίνεσαι "



Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 24/04/2009 3:08 μμ.

Μεχρι στιγμής:

Σπριντ: 1
Ντίγρης: 1
Κυβικά (σύνολον): 2100

Αλλος τώρα που γυρίζει...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: john_street_triple675 στις 24/04/2009 7:54 μμ.

Βάλε άλλα 675 γυμνά...

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: AndreaSt στις 24/04/2009 9:48 μμ.

Αν καταφερω να βαλω κρανος με τα ραματα που εχω θα ερθω ... παλι κουτουλησα το κεφαλι μου

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: dimchrist στις 25/04/2009 9:23 πμ.

Για την Κυριακή έχω κανονίσει να κατέβω Τρίπολη να δω τον πρώτο αγώνα της χρονιάς για το πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας μοτοσυκλέτας.
Θα τα πούμε next time.
Καλό δρόμο να 'χετε.

Triple Way

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 25/04/2009 7:41 μμ.

Spyro, john

Πως τον βλέπετε ρε τον καιρό? Ετσι κι ετσι τον ακούω
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: Sprinter στις 25/04/2009 9:17 μμ.

Λοιπόν από ότι βλέπω πολλά προβληματα καιρού δε θα έχουμε. Το ραντεβού ισχύει 8:30-9 ΜακΝτόναλτς Αγ. Στέφανου. Θα είμαι δικάβαλος (γμτ..).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: ATN PANOS στις 25/04/2009 11:38 μμ.

καλα να περασεται παιδια οσοι πατε,κ βγαλτε και καμια φωτο για τους υπολοιπους
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: spyro στις 26/04/2009 8:05 μμ.

πισώ οι 2 απο τι 4 μηχανές.

ωραια βόλτα, καλα να ειμαστε να κανουμε πάντα τέτοιες.

Τελικά το πρόγραμμα περιελάμβανε την ακόλουθη διαδρομή:

Αθηνα - Ορχομενός - Αράχοβα (γρήγορο καφεδάκι) - Δελφούς - Αμφισσα - Στρωμη - Αθ. Διάκος οπού και ηταν ο τελευταίος προορισμός για το πήγαινε. Στην συνέχεια φυσικά αναστέναξε η ψησταριά

Αφου είχαμε τελειώσει ο καιρός χάλαγε και φυσικά οπως παντα οταν αεβήκαμε στις μηχανές γα να ξεκινήσουμε για την επιστροφή ξεκίνησε να βρέχει Δεν μας ταλαιπώρησε πολυ όμως γιατι κράτησε απο τον Διάκο μέχρι την Οιτη. Αναλυτικά η επιστροφή:

Διάκος - Παυλιανη - Οίτη - Μπράλος ( εδω χωρίστηκε το γκρουπ και εγώ και ο Στάθης - προσωπικός φίλος εκτός φόρουμ- κατεβήκαμε τον Μπράλο για να πιάσουμε Εθνική απο νωρίς μιας και μας φόβισε οτι η βροχή που μολις είχαμε φάει θα συνέχιζε οποτε καλυτερα στην Εθνική παρα στα βουνά.

Ο Νίκος με την Καλιόπη και τον Γιάννη συνέχισαν προς Λιβαδειά με την προοπτική να πιουν και κάνα καφέ στην Αμφίκλεια και μετά επιστροφή απο Λιβαδειά.


PS. όσο επέτρεψε ο καιρός ευχαριστηθήκαμε στροφηλίκι


αντε και στην επόμενη

Re: Κυριακή 26/4 - Φωκιδοφθιώτιδα  

  Από: spyro στις 26/04/2009 8:13 μμ.

Καλιόπη και Μελιτζανι Sprint