Δίκτυο Triumph Αττική

Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: dimchrist στις 06/10/2017 2:06 μμ.

Η ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε., αποκλειστικός διανομέας των μοτοσυκλετών Triumph στην Ελλάδα ενημερώνει όλους τους φίλους και πελάτες της ότι από 5.10.2017 οι μοτοσυκλέτες Triumph, θα πωλούνται στην Αττική αποκλειστικά από το κατάστημα TRIUMPH PIERRAKOS, Καλλιρρόης 14, Αθήνα, τηλ 2107488251.

Τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία τεχνικής υποστήριξης για την Αθήνα από την 05/10/2017 και μέχρι ενδεχόμενης προσθήκης άλλων θα είναι το συνεργείο Triumph Pierrakos, Βουλιαγμένης 1, Αθήνα, τηλ 2107755065, και το συνεργείο Κόντης Αθανάσιος, Βριλησσού 35, Πολύγωνο, τηλ 2106437773.

Επισημαίνεται τέλος ότι οι έως την 30.09.2017 συνεργάτες του δικτύου της Αθήνας που δεν αναφέρονται ανωτέρω δεν αποτελούν πλέον εξουσιοδοτημένους συνεργάτες της TRIUMPH - ΗΛΙΟΦΙΛ στον τομέα των πωλήσεων μοτοσυκλετών και τεχνικής υποστήριξης αυτών.

Triple Way

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: nfeel στις 07/10/2017 2:40 μμ.

Η intermoto τέλος ε?!

Ωραίος ο Σάκης που μπήκε στις πωλήσεις.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: denthnpalevw στις 08/10/2017 12:30 μμ.

δεν μπηκε.
Μονο συνεργειο ειναι
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Axinos στις 10/10/2017 8:40 μμ.

Από άποψη ενημέρωσης και μόνο και όχι κουτσομπολιόυ, ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει για να προχωρήσει σε μια τέτοια ενέργεια ή ηλιοφιλ?
Επίσης εγώ που την έχω αγοράσει από εκεί θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Tigris3 στις 10/10/2017 9:55 μμ.

Δεν νομίζω να μάθουμε ή τουλάχιστον να ειπωθεί επίσημα ποιοι είναι οι λόγοι μιας τέτοιας απόφασης.
Το αποτέλεσμα είναι ότι ουσιαστικά υπάρχει πλέον μόνο 1 επίσημο σημείο αγοράς και 2 για συντήρηση (πλην της Ηλιοφιλ).
Από την άλλη είναι ευκαιρία να προστεθεί κάποιος νέος επίσημος συνεργάτης σε πωλήσεις και service.
Προσωπικά δεν χαλιέμαι καθόλου.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Polymhxanos στις 11/10/2017 12:33 πμ.

Axinos"ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει για να προχωρήσει σε μια τέτοια ενέργεια ή ηλιοφιλ;"


Ρωτάς λάθος πράγμα: Η ερώτησή σου παίρνει ως δεδομένο, ότι η Ηλιοφίλ έκανε κάποια ενέργεια. Γιατί παίρνεις ως δεδομένο, ότι δεν είναι ενέργεια της άλλης πλευράς, να φύγει;

Για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω, αλλά παλιότερα, φεύγανε γιατί δεν άντεχαν τις οικονομικές απαιτήσεις της Ηλιοφιλ.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Axinos στις 11/10/2017 4:39 μμ.

@Polymhxanos
Να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα έτσι, ίσως και να έχεις δίκιο απλά από την εμπειρία μου από την Intermoto ποιο πιθανό μου μοιάζει να τους πέταξαν έξω από το συγκρότημα πάρα να έφυγαν μόνοι τους.
Μου έχουν κάνει 3 χοντρές παπαριές και από όσο έχω διαβάσει έχουν κάνει και σε άλλους ακόμα περισσότερες.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: nfeel στις 14/10/2017 10:55 μμ.

Ο Νίκος που είχε την intermoto τα παράτησε πριν κάμποσο καιρό. Δεν ξέρω τι έκανε ο άλλος συνεργάτης ο Γιάννης, νομίζω πουλήθηκε το μερίδιο του Νίκου στον καλαμοβράκα. Εκεί πρέπει κάτι να έγινε κ στράβωσε η δουλειά.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: CK1 στις 01/11/2017 9:57 πμ.

Πάντως μιλώντας με το Κώστα στην Ιντερμότο ο λόγος αποχώρησης είναι ότι η μαμά Triumph ζήτα τα τρελά ποσά για τα δεδομένα της Ελλάδας και της αγοράς. Αυτή την στιγμή η Ιντερμότο δηλώνεται ως "εξειδικευμένο" χώρις να γνωρίζω τι ακριβώς σημαίνει αυτό.
Δλδ αυτή την στιγμή ποιό είναι το εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Triumph στην Αττική? Επίσης τί γίνεται σε περιπτώσεις που πχ έχει βγει κάποιος update χάρτης για τη μηχανή? Θα έχει η Ιντερμοτο την δυνατότητα να τον έχει και να τον "περάσει" ή πρέπει να βρω εξουσιοδοτημένο.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Tigris3 στις 01/11/2017 6:46 μμ.

Από όσο γνωρίζω αυτή τη στιγμή εξουσιοδοτημένα συνεργεία είναι ο Κόντης Σάκης και ο Πιερράκος.
Το εξειδικευμένο δεν λέει και πολλά πράγματα. Απλά επειδή τόσα χρόνια δούλευαν μόνο Triumph τα ξέρουν τα μηχανάκια. Δεν μπορούν θεωρώ όμως πλέον να σφραγίζουν το βιβλιαράκι ως εξουσιοδοτημένοι.
Πάντως είναι λίγο τραγικό να υπάρχουν μόνο 2 εξουσιοδοτημένα στην Αττική. Φαντάσου τι γίνεται στην υπόλοιπη Ελλάδα;

Πέρασα από Ιντερμότο πριν λίγες μέρες και είδα πιο πολλά Kawasaki από Triumph, αν αυτό λέει κάτι.

Re: Δίκτυο Triumph Αττική  

  Από: Sdd675 στις 30/11/2017 2:54 μμ.

Tigris3"Από όσο γνωρίζω αυτή τη στιγμή εξουσιοδοτημένα συνεργεία είναι ο Κόντης Σάκης και ο Πιερράκος.
Το εξειδικευμένο δεν λέει και πολλά πράγματα. Απλά επειδή τόσα χρόνια δούλευαν μόνο Triumph τα ξέρουν τα μηχανάκια. Δεν μπορούν θεωρώ όμως πλέον να σφραγίζουν το βιβλιαράκι ως εξουσιοδοτημένοι.
Πάντως είναι λίγο τραγικό να υπάρχουν μόνο 2 εξουσιοδοτημένα στην Αττική. Φαντάσου τι γίνεται στην υπόλοιπη Ελλάδα;

Πέρασα από Ιντερμότο πριν λίγες μέρες και είδα πιο πολλά Kawasaki από Triumph, αν αυτό λέει κάτι."


Ο σακης νομιζω ειναι ξανα επισημος με σφραγιδες κλπ