Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Δίκτυο Triumph Αττική

Σχολιασμός και αξιολόγηση για τα συνεργεία της Triumph.

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Η παρούσα ενότητα εκφράζει αποκλειστικά απόψεις ξεχωριστών και ανεξάρτητων με την ιδιοκτησία του Forum μελών.
Το Forum Triumph Hellas δεν φέρει καμία ευθύνη για τα άρθρα, τα στοιχεία και το υλικό μελών που φιλοξενούνται στη συγκεκριμένη ενότητα της διαδικτυακής παρουσίας του. Για το περιεχόμενο,οι συντάκτες-δημιουργoί του φέρουν την αποκλειστική ευθύνη του.
Ειδικότερα η ανάρτηση/δημοσίευση κειμένων, γραφικών ή φωτογραφιών στην ενότητα αυτή, παραμένει στην αποκλειστική ευθύνη του φυσικού ή νομικού προσώπου από το οποίο το περιεχόμενο πηγάζει.

Δίκτυο Triumph Αττική

Δημοσίευσηαπό dimchrist » 06 Οκτ 2017, 14:06

Η ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε., αποκλειστικός διανομέας των μοτοσυκλετών Triumph στην Ελλάδα ενημερώνει όλους τους φίλους και πελάτες της ότι από 5.10.2017 οι μοτοσυκλέτες Triumph, θα πωλούνται στην Αττική αποκλειστικά από το κατάστημα TRIUMPH PIERRAKOS, Καλλιρρόης 14, Αθήνα, τηλ 2107488251.

Τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία τεχνικής υποστήριξης για την Αθήνα από την 05/10/2017 και μέχρι ενδεχόμενης προσθήκης άλλων θα είναι το συνεργείο Triumph Pierrakos, Βουλιαγμένης 1, Αθήνα, τηλ 2107755065, και το συνεργείο Κόντης Αθανάσιος, Βριλησσού 35, Πολύγωνο, τηλ 2106437773.

Επισημαίνεται τέλος ότι οι έως την 30.09.2017 συνεργάτες του δικτύου της Αθήνας που δεν αναφέρονται ανωτέρω δεν αποτελούν πλέον εξουσιοδοτημένους συνεργάτες της TRIUMPH - ΗΛΙΟΦΙΛ στον τομέα των πωλήσεων μοτοσυκλετών και τεχνικής υποστήριξης αυτών.
Εικόνα
Triple Way
Άβαταρ μέλους
dimchrist
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Husqvarna TE 250 - Daytona 675
Όνομα: Παγκόσμιος © jimdom

Re: Δίκτυο Triumph Αττική

Δημοσίευσηαπό nfeel » 07 Οκτ 2017, 14:40

Η intermoto τέλος ε?!

Ωραίος ο Σάκης που μπήκε στις πωλήσεις.
Άβαταρ μέλους
nfeel
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: 800xc

Δημοσίευσηαπό denthnpalevw » 08 Οκτ 2017, 12:30

δεν μπηκε.
Μονο συνεργειο ειναι
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675

Δημοσίευσηαπό Axinos » 10 Οκτ 2017, 20:40

Από άποψη ενημέρωσης και μόνο και όχι κουτσομπολιόυ, ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει για να προχωρήσει σε μια τέτοια ενέργεια ή ηλιοφιλ?
Επίσης εγώ που την έχω αγοράσει από εκεί θα έχω κάποιο πρόβλημα?
Axinos
Newbie
Progress to next rank:
32%

Μοτοσυκλέτα: Tiger xrx 800
Όνομα: Χαρης

Δημοσίευσηαπό Tigris3 » 10 Οκτ 2017, 21:55

Δεν νομίζω να μάθουμε ή τουλάχιστον να ειπωθεί επίσημα ποιοι είναι οι λόγοι μιας τέτοιας απόφασης.
Το αποτέλεσμα είναι ότι ουσιαστικά υπάρχει πλέον μόνο 1 επίσημο σημείο αγοράς και 2 για συντήρηση (πλην της Ηλιοφιλ).
Από την άλλη είναι ευκαιρία να προστεθεί κάποιος νέος επίσημος συνεργάτης σε πωλήσεις και service.
Προσωπικά δεν χαλιέμαι καθόλου. :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tigris3
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Polymhxanos » 11 Οκτ 2017, 00:33

Axinos έγραψε:ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει για να προχωρήσει σε μια τέτοια ενέργεια ή ηλιοφιλ;

Ρωτάς λάθος πράγμα: Η ερώτησή σου παίρνει ως δεδομένο, ότι η Ηλιοφίλ έκανε κάποια ενέργεια. Γιατί παίρνεις ως δεδομένο, ότι δεν είναι ενέργεια της άλλης πλευράς, να φύγει;

Για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω, αλλά παλιότερα, φεύγανε γιατί δεν άντεχαν τις οικονομικές απαιτήσεις της Ηλιοφιλ.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
Άβαταρ μέλους
Polymhxanos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: NC21, 2*NC30, NC35, RC36, SC45
Όνομα: Οδυσσέας

Δημοσίευσηαπό Axinos » 11 Οκτ 2017, 16:39

@Polymhxanos
Να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα έτσι, ίσως και να έχεις δίκιο απλά από την εμπειρία μου από την Intermoto ποιο πιθανό μου μοιάζει να τους πέταξαν έξω από το συγκρότημα πάρα να έφυγαν μόνοι τους.
Μου έχουν κάνει 3 χοντρές παπαριές και από όσο έχω διαβάσει έχουν κάνει και σε άλλους ακόμα περισσότερες.
Axinos
Newbie
Progress to next rank:
32%

Μοτοσυκλέτα: Tiger xrx 800
Όνομα: Χαρης

Δημοσίευσηαπό nfeel » 14 Οκτ 2017, 22:55

Ο Νίκος που είχε την intermoto τα παράτησε πριν κάμποσο καιρό. Δεν ξέρω τι έκανε ο άλλος συνεργάτης ο Γιάννης, νομίζω πουλήθηκε το μερίδιο του Νίκου στον καλαμοβράκα. Εκεί πρέπει κάτι να έγινε κ στράβωσε η δουλειά.
Άβαταρ μέλους
nfeel
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: 800xc

Δημοσίευσηαπό CK1 » 01 Νοέμ 2017, 10:57

Πάντως μιλώντας με το Κώστα στην Ιντερμότο ο λόγος αποχώρησης είναι ότι η μαμά Triumph ζήτα τα τρελά ποσά για τα δεδομένα της Ελλάδας και της αγοράς. Αυτή την στιγμή η Ιντερμότο δηλώνεται ως "εξειδικευμένο" χώρις να γνωρίζω τι ακριβώς σημαίνει αυτό.
Δλδ αυτή την στιγμή ποιό είναι το εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Triumph στην Αττική? Επίσης τί γίνεται σε περιπτώσεις που πχ έχει βγει κάποιος update χάρτης για τη μηχανή? Θα έχει η Ιντερμοτο την δυνατότητα να τον έχει και να τον "περάσει" ή πρέπει να βρω εξουσιοδοτημένο.
Άβαταρ μέλους
CK1
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800
Όνομα: Χάρης

Δημοσίευσηαπό Tigris3 » 01 Νοέμ 2017, 19:46

Από όσο γνωρίζω αυτή τη στιγμή εξουσιοδοτημένα συνεργεία είναι ο Κόντης Σάκης και ο Πιερράκος.
Το εξειδικευμένο δεν λέει και πολλά πράγματα. Απλά επειδή τόσα χρόνια δούλευαν μόνο Triumph τα ξέρουν τα μηχανάκια. Δεν μπορούν θεωρώ όμως πλέον να σφραγίζουν το βιβλιαράκι ως εξουσιοδοτημένοι.
Πάντως είναι λίγο τραγικό να υπάρχουν μόνο 2 εξουσιοδοτημένα στην Αττική. Φαντάσου τι γίνεται στην υπόλοιπη Ελλάδα;

Πέρασα από Ιντερμότο πριν λίγες μέρες και είδα πιο πολλά Kawasaki από Triumph, αν αυτό λέει κάτι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tigris3
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Sdd675 » 30 Νοέμ 2017, 15:54

Tigris3 έγραψε:Από όσο γνωρίζω αυτή τη στιγμή εξουσιοδοτημένα συνεργεία είναι ο Κόντης Σάκης και ο Πιερράκος.
Το εξειδικευμένο δεν λέει και πολλά πράγματα. Απλά επειδή τόσα χρόνια δούλευαν μόνο Triumph τα ξέρουν τα μηχανάκια. Δεν μπορούν θεωρώ όμως πλέον να σφραγίζουν το βιβλιαράκι ως εξουσιοδοτημένοι.
Πάντως είναι λίγο τραγικό να υπάρχουν μόνο 2 εξουσιοδοτημένα στην Αττική. Φαντάσου τι γίνεται στην υπόλοιπη Ελλάδα;

Πέρασα από Ιντερμότο πριν λίγες μέρες και είδα πιο πολλά Kawasaki από Triumph, αν αυτό λέει κάτι.

Ο σακης νομιζω ειναι ξανα επισημος με σφραγιδες κλπ
Sdd675
Newbie
Progress to next rank:
14%

Μοτοσυκλέτα: Street Triple MY2010

Advertisement

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης