Intermoto-Πειραιας

Intermoto-Πειραιας  

  Από: Loukas88 στις 04/11/2016 2:06 μμ.

καλησπερα παιδια για την intermoto στον Πειραια υπαρχουν αποψεις?Εχει παει κανεις εκει?

Re: Intermoto-Πειραιας  

  Από: Tigris3 στις 04/11/2016 8:25 μμ.

Αν εννοείς για το κομμάτι του service, δες και το παρακάτω:
http://www.forumtriumph.gr/viewtopic.php?f=47&t=2719

Re: Intermoto-Πειραιας  

  Από: Loukas88 στις 05/11/2016 1:54 πμ.

οποτε Σακης και παλι Σακης απ οτι διαβαζω

Re: Intermoto-Πειραιας  

  Από: lazatheo13 στις 30/06/2017 11:47 μμ.

Θα ήθελα να αναφέρω το εξής γεγονός που μου συνέβη πριν από λίγο καιρο.Το 2014 είχα μια πτώση με το tiger 1050 και έπειτα από αυτό έσπασαν τα όργανα του και το μπροστα φαναρι. Ο τιγρης φόραγε τα όργανα με τα τρια κουμπια δηλαδη τα οργανα που φορανε όλα τα 1050 μεχρι και το 2011.Με τα πολλα αποφασισα να φτιαξω τον τιγρη και βρηκα οργανα από το 2012 μοντελο, αυτό με τα δυο τα κουμπια.Εβαλα το οργανο πανω και πηγα να βαλω εμπρος τον τιγρη. Η μιζα γυρναγε και σαν κατι να την εκοβε και δουλευαν κανονικα όλα τα ηλεκτρικα του , φωτα , τρομπες βενζινης κτλ.Ετσι πηγα τον τιγρη στην intermoto αλλα εκανα το λαθος και του ειπα ότι εχω αλλαζει οργανο και εχω βαλει από το επομενο μοντελο του 2012.Η intermoto μου ζητησε 1050€ για να το φτιαξει με γενικο σερβις στα 300€ λογο ακινησίας 250€ για λαστιχα Pirelli και άκουσον άκουσον 500€ για άλλο μεταχειρισμενο οργανο το οποιο θα το εβρησκε στα τρακαρισμενα μεταχειρισμενα.Αφησα την μοτοσυκλετα εκει με την συμφωνια ότι θα ξεκινουσε την οποιαδηποτε εργασια μετα την προκαταβολη των 500€ που ειχαμε συμφωνισε.Την επομενη μερα το πρωι πηρα τηλ έναν παρα πολύ καλο μαστορα της triumph που μου συνέστησε ενας φιλος και τον ρωτησα αν μπορει να δουλεψει το οργανο του 2012 στο μοντελο του 2011 και μου ειπε ότι γινεται και πως το εχει δει σε αλλα μηχανακια να λειτουργει. Αμεσος καταλλαβα ότι η intermoto με κοροϊδεύει και τους πηρα τηλ για να τους πω ότι δεν θα την φτιαξω την μοτοσυκλετα και μου ειπε ότι εχει λυσει την μηχανη και ότι θελει ψυγειο και μιζα που πραγματι χρειαζονταν αλλα η συμφωνια ηταν ότι δεν θα βαλει χερι πριν την προκαταβολη. Αμεσως του ειπα ότι δεν θα το φτιαξω και να το βαλει σε κουτες . Ετσι και εγινε την επομενη πηγα και πηρα την μηχανη και μαλιστα μου πηρε 50€ επειδη εβγαλε το ψηγειο και το καπακι της μιζας. Μαλιστα μου ειπε ότι τελικα θα μπορουσε να το φτιαξει το οργανο ότι θα το παντρευε με τον εγκεφαλο για να το κανει να δουλεψει. Από μεσα μου εβαλα τα γελια και του πεταξα τα 50€ στο τραπεζι και φορτωσα τη μηχανη και εφυγα.Η μηχανη πηγε στον επομενο μηχανικο την ιδια μερα.Βαζοντας μπαταρια και ανοιγοντας το διακόπτη δεν δουλευε τπτ μα τπτ ουτε φωτα ουτε μιζα τπτ μα τπτ. Μου λεει ο μηχανικος αστο και θα το φτιαξω.Ο ανθρωπος ,οπου για ευνόητους λογους δεν θελω να αναφερω το ονομα του, εβαλε εμπρος τη μοτοσυκλετα με το οργανο του 2012 και μου ειπε ότι ο intermoto ειχε πειραζει τα εξις: ειχε ξεσυνδεσει το TPS, την ντιζα γκαζιου, ειχε βγαλει την κεντρικη ασφαλεια,ειχε ξεσυνδεσει το ρελε ECU και το SAI. Το προβλημα ηταν ότι ειχε βγαλει βλαβη ο εγκεφαλος και εκοβε την αναφλεξη όταν πηγαινε να παρει η μοτοσυκλετα .Τα συμπερασματα δικα σας για την intermoto…………

Re: Intermoto-Πειραιας  

  Από: DimSTriple στις 29/08/2017 8:23 μμ.

...Πολύ λυπηρά όλ'αυτά.

Re: Intermoto-Πειραιας  

  Από: mario στις 30/08/2017 7:49 μμ.

DimSTriple"...Πολύ λυπηρά όλ'αυτά."

Πέρα από λυπηρά είναι και δικάσιμα.....