CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: johnygalan στις 16/06/2014 6:56 μμ.

Απλά θεωρώ ότι αυτοί που κάναν την καταγγελία(αν την κάναν) ήταν πολλοί λίγοι αλλά τεράστιοι μ%λ@κ#ς και στο κάτω κάτω
τι ζόρι τραβάνε δεν μπορώ να καταλάβω.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: voyager1970 στις 16/06/2014 7:45 μμ.

Ρε φίλε Γιάννη

Πάλι τα ιδια... μήν τα βλέπεις όλα επιφανειακά!
Οπως είπε πολύ σωστα και στο post του φίλος ο Γιώργος (sprint900) περί άγνοιας και λαμογιάς , αυτό είναι το βασικό θέμα εδώ και για αυτό η χώρα μας είναι σε αυτά τα χάλια.

Εσύ Γιάννη αυτό που θες είναι να ανοίξει η πίστα και να πάνε να γα#$%&* όλοι. Δεν σε νοιάζει και δεν σε ενδιαφέρει (όπως και η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου). Την δουλειά σου να κάνεις, το κέφι σου, και την καυ#@$% σου και να μην σε ενοχλούνε.

Εμ δεν είναι έτσι ρε φίλε. Γιατί με αυτόν τον τρόπο διαιωνίζεται η αυθαιρεσία και το παρακράτος της διαφθοράς.
ΜΟΝΟ εάν θεσπιστεί κάτι καθ' όλα νόμιμο και προβλεπόμενο σύμφωνα με προδιαγραφές σωστές του κράτους (και της Ε.Ε.), τότε ΚΑΝΕΝΑ λαμόγιο δεν μπορεί να πουλάει μαγκιά και νταβατζιλίκι.
Σκέψου πως ένα παλικάρι σκοτώθηκε και πόσοι άλλοι κινδύνεψαν την ζωή τους λόγο ελλείψεων και παραλείψεων, σκέψου πως κάποιοι άλλοι επενδύσανε χρήματα τους σε αυτον τον χώρο γενικά και τα χάσανε γιατί τους πουλάγανε "φύκια για μεταξωτές κορδέλες" κάποια λαμόγια. Η ζημία είναι μεγάλη για όλους μας έμμεσα ή άμεσα.
ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΧΤΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: johnygalan στις 16/06/2014 10:51 μμ.

1ον. Δεν με ξέρεις οπότε δεν μπορείς να λες ότι νοιάζομαι μονό για τον εαυτό μου.

2ον. Αμφιβάλω ότι αυτοί που κάναν την καταγγελία νοιάστηκαν πραγματικά για τον χαμό του Δημήτρη

3ον. Ακόμα και τα ελλιπείς Μέγαρα είναι πολύ πιο ασφαλείς από την Επίδαυρο τον Ρώσσο και τον Μπράλο

Υ.Γ. φυσικά και πρέπει να γινούν έργα για την ασφάλεια μας στα Μέγαρα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: PTiger800 στις 17/06/2014 11:04 πμ.

Ρε 'σεις, έχετε έναν τρόπο να δίνετε μία προσωπική χροιά στην κουβέντα, η οποία ειδικά πίσω από πληκτρολόγια και οθόνες βλάπτει. Ανοίγονται πολλά θέματα ταυτόχρονα και χάνεται το τόπι....

voyager1970"Φίλε Πάνο... υποψιάζομαι πως είναι θέμα μεροληψίας (για ευνόητους λόγους) και όχι θέμα αδιαφορίας ή προχειρότητας ή έλλειψη υποδομών! "

Αυτό ακριβώς υπονόησα και εγώ. Απλώς εσύ το είπες κιόλας. Απλώς όπου δεν υπάρχει αδιαφορία, προχειρότητα και έλλειψη υποδομών δεν δημιουργείται πρόσφορο έδαφος για μεροληψία ή οποιαδήποτε άλλη ευρύτερη λαμογιά .

@Sprint900
Φίλε μου είσαι 100% σωστός, για εμένα. Έτσι είναι.

voyager1970"Εσύ Γιάννη αυτό που θες είναι να ανοίξει η πίστα και να πάνε να γα#$%&* όλοι. "

Και ο Γιάννης και εγώ, θέλουμε να ανοίξει η πίστα. Νομίζω ότι όλοι μας θέλουμε να χρησιμοποιούμε έναν χώρο με τις κατάλληλες προδιαγραφές, αδειοδοτήσεις κ.λπ.. και υπό σωστό (και όχι δαιδαλώδες) νομικό πλαίσιο λειτουργίας. Από εκεί και πέρα, ακομα και αν αυτός ο χώρος λειτουργούσε "στη ζούλα", πάλι θα τον προτιμούσα από τις πίστες της Επιδαύρου κ.λπ... Δηλαδή, δεν θέλω να ανοίξει άνευ όρων και θίγοντας τα δικαιώματα άλλων, αλλά θέλω όλα αυτά τα προβλήματα κάποια στιγμή να λυθούν, να τελεσιδικήσουν και να τελειώνουμε.
Επίσης, εγώ σαν τελικός χρήστης, δεν έχω τη δυνατότητα όταν πάω σε οποιονδήποτε επαγγελματικό χώρο (π.χ. πίστα, λουναπάρκ) να γνωρίζω αν είναι κατάλληλα αδειοδοτημένος. Αυτό είναι δουλειά του κράτους.
Δηλαδή, οποιοσδήποτε μπαίνει μέσα στο γραφείο μου γνωρίζει αν εγώ έχω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος; Όχι, το θεωρεί δεδομένο από τη στιγμή που βλέπει το γραφείο.

Επίσης, Γιάννη, νομίζω ότι οι Μεγαρίτες δεν ενδιαφέρονται αν θα λειτουργεί η πίστα ή όχι. Το πολύ πολύ να νοιάζεται ο παρακείμενος καφετζής. Αλλά μέχρι εκεί. Δε νομίζω ότι οφελείται η τοπική κοινωνία ιδιαίτερα. Δεν είναι ότι κόσμος βγαίνει από την πίστα και πάει στα τοπικά καταστήματα για ψώνια ας πούμε.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: sprint900 στις 17/06/2014 2:59 μμ.

Επειδή ίσως με θεωρήσουν υπερβολικό για της εκφράσεις μου κάποιοι , περί του ελεεινού και τρισαθλίου ελληνικού κράτους , αν έχετε χρόνο και διάθεση , ρίχτε μια ματιά στα παρακάτω .
Γιατί θεωρώ τρελό και παράλογο το ελληνικό κράτος , εμάς , την ελληνική πραγματικότητα , διαλέγεται και παίρνεται .

Αυτά είναι λέει << κουτσομπολιά >> . Δυστυχώς όμως 100% αληθινά .

http://www.off-road.gr/article373.html

Αυτός είναι ο ελληνικός νόμος περί αυτοκινητοδρομίων .

http://www.gnto.gov.gr/sites/default/fi ... _PD_14.pdf

Και αυτή η τελευταία προσθήκη μετατροπή του , σελίδα 7 και μετά .

http://www.gnto.gov.gr/sites/default/fi ... 5_2011.pdf

Και αυτή είναι από τους βουλευτές μας Θεοδόση Γερασιμίδη και της Ελένης Γερασιμίδου πρόσφατη επερώτηση στην βουλή των ελλήνων , που δυστυχώς επιβεβαιώνει όλα τα ανωτέρω.

http://www.hellenicparliament.gr/UserFi ... 363535.pdf

Αυτή είναι η πραγματικότητα .

http://www.gazzetta.gr/in-motion/articl ... tosykleton

Εύχομαι ολόψυχα να γίνουν οι ευχές περί νομιμότητας πραγματικότητα στην Ελλάδα φίλε PTiger800 και φίλε voyager1970 , αν και δυστυχώς δεν τρέφω πια καμιά ελπίδα για να συμβεί αυτό .

Γιατί κανένας ανάξιος από όλους όσους έχουμε ψηφίσει για βουλευτές μας στην καταραμένη την ψωροκώσταινα , δεν σκέφτηκε με τέτοια κρίση στην Ελλάδα , ποιος θα βρει τα κεφάλαια για τετρακόσια στρέμματα νόμιμης πίστας με όλα τα μηδενικά που χρειάζεται και όπως το νομοθέτησαν .
Λες και τους ζήτησε κανείς F1 προδιαγραφές και όχι απλα να υπάρχουν τα στοιχειώδη μέσα προστασίας σε σωστά μελετημένες έστω και μικρότερες πίστες με το νομικό πλαίσιο που να θωρακίζει τους ιδιόκτητες διοργανωτές από την παρανομία και τον δικηγόρο του κάθε πικραμένου , κάτι δηλαδή προσαρμοσμένο στην ελληνική σημερινή πραγματικότητα .

Πάντως σίγουρα δεν φταίει ο δίκαια η άδικα καταγγέλλων στο αστυνομικό τμήμα την πίστα άλλωστε μην ξεχνάμε αυτό είναι το υπέρτατο ελληνικό σπορ για κάποιους αρρώστους ψυχικά , φταίει το ελληνικό κράτος 100% φίλε johnygalan που έχουμε την ατυχία να είμαστε πολίτες του και τίποτα άλλο .

Ξανά για το θέμα των καταγγελιών , μπορεί στην Γερμανία φίλοι μου να παίρνει καποιος την τροχαία και να δίνει τον αριθμό σου αν παραβιάσεις διπλή γραμμή προσπερνώντας τον και εκεί δυστυχώς έχει απόλυτο δίκιο που το κάνει αυτό , αλλά στην αούτομπαν που επιτρέπεται καρυδώνεις το γκάζι και τελικιάζεις οσο κρατά η τσέπη σου να πληρώνεις βενζίνη και λάστιχα , μην μιλήσω για πίστες αγώνες και σχετικά , θα με πιάσουν τα κλάματα .

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: voyager1970 στις 17/06/2014 9:21 μμ.

Πέστα ρε Γιωργάρα (sprint900)! Η Ελλάδα και τα λαμόγια της ποτέ δεν πεθαίνουν!!!

Σας έχω το πλέον απίστευτο νέο..η πίστα Μεγάρων πήρε προσωρινή άδεια λειτουργείας, εγκρίθηκε και αύριο θα σταλεί στις αρμόδιες υπηρεσίες καθαρογραμμένη! ΟΜΩΣ, η άδεια αυτή έχει ημερομηνία λήξης στις 30/6!!!!!
Αυτό σημένει πως η ΜΟΤΟΕ και ο ιδιοκτήτης/ χειριστής της πίστας (εάν θέλει), μπορούν να διοργανώσουν τον αγώνα του Ελληνικού πρωταθλήματος στα Μέγαρα στις 28/6.

Και επειδή μια "ψυχούλα" θα με ρωτήσει "τις λεπτομέρειες πως τις ξέρεις"; Σας απαντώ πως μίλησα σήμερα με τον αρμόδιο υπάλληλο της διεύθυνση περιφέρειας Αττικής (Διευθυνση Τεχν. Εργων Δυτ. Αττικης) που είναι επικεφαλής της αρμόδιας επιτροπής.

Τώρα γιατί στις 30/6 λήγει η σχετική άδεια... Αμ, εδω είναι η καρδιά του προβλήματος. ΑΔΕΙΕΣ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ!!!!
Ο συγκεκριμένος χώρος έχει αρκετές και σοβαρές "εκκρεμότητες" στο θέμα αυτό, οι οποίες δεν είναι καινούριες!

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: johnygalan στις 18/06/2014 12:10 πμ.

spam on: voyager θα σε παρακαλούσα όταν θα απευθύνεσαι(αναφέρεσαι) προς εμένα να μην χρησιμοποιείς υποκοριστικά: spam off
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: PTiger800 στις 18/06/2014 1:04 μμ.

Δεν ξέρω αν θα σε ρωτήσει μόνο ένας....

Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αν εγώ (που θεωρώ τον εαυτό μου μέσο πολίτη αυτής της ας πούμε χώρας) δοκιμάσω να επικοινωνήσω
α) Με τον ΑΦ του τμήματος Μεγάρων
β) Με τον [quote:3h6jd2gz]αρμόδιο υπάλληλο της διεύθυνση περιφέρειας Αττικής (Διευθυνση Τεχν. Εργων Δυτ. Αττικης) που είναι επικεφαλής της αρμόδιας επιτροπής[/quote:3h6jd2gz]
τότε θα συμβούν τα εξής πράγματα :

1. Δεν θα σηκώνουν το τηλέφωνο (αμφότεροι) ή θα μιλάει
2. Ειδικά στην περιφέρεια θα πρέπει (αν σηκώσουν το τηλέφωνο και δεν μιλάει) να βρω καποιον, ο οποίος να ξέρει την αρμόδια διεύθυνση, την αρμόδια επιτροπή επιτροπή, ποιός είναι ο αρμόδιος υπάλληλος και εν συνεχεία να βρω τρόπο να επικοινωνήσω με αυτόν (αν σηκώσει το τηλέφωνο και δεν μιλάει)
3. Θα πρέπει να τους πείσω να μου δώσουν τις πληροφορίες που θέλω...

Το συμπέρασμά μου Voyager...
Εμένα θα μου έπαιρνε μέρες.
Πρέπει να σου έχει φύγε η ψυχή για να μαζέψεις αυτές τις πληροφορίες ή κατά κάποιο τρόπο να είναι μέρος της δουλειάς σου.

Αυτά δεν τα λέω ως αρνητικά, περισσότερο ως εσωτερικό διάλογο στο πως βρήκες τις πληροφορίες.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: voyager1970 στις 18/06/2014 2:01 μμ.

Φίλε Πάνο!

ΟΛΑ τα οποία γράφω φροντίζω πάντα την σχετική πληροφορία να την έχω όσο το δυνατόν τεκμηριωμένη απο όσες περισσότερες πηγές είναι δυνατόν. Ο λόγος ςίναι πως ο κάθε άνθρωπος για ένα θέμα ή ένα γεγονός έχει την δικιά του "οπτική γωνία". Οπότε όσο πιό πολλές πληροφοριές συλλέγεις τόσο πιο ξεκάθαρη εικόνα μπορείς να έχεις (υπάρχουν πάντα οι εξερέσεις). Επίσεις θέλει υπομονή και επιμονή η συλλογή αυτή όπως πολύ σωστά αναφέρεις.

Για τον Α/Φ ενός αστυνομικού τμήματος πιστεύω πως στην συντριπτική πλειοψηφία τους είναι άτομα που θέλουν να εξυπηρετήσουν τον εκάστοτε πολίτη. Βέβαια έχει να κάνει με τον τρόπο που τους μιλάει ο εκάστοτε πολίτης, γιατί είναι απίστευτο το τι ακούνε κάθε μέρα!

Οσο για την διεύθυνση περιφέρειας Αττικής τα πράματα δεν είναι και τόσο τραγικά όπως τα περιγράφεις. Και πάλι όμως, έχει να κάνει πάλι με τον τρόπο που τους μιλάει ο εκάστοτε πολίτης.

Νομίζεις πως ο εκάστοτε δημοσιογράφος έχει επιπλέων Συνταγματικά δικαιώματα απο έναν απλό πολίτη. ΟΧΙ, τα ίδια ακριβώς έχουν. Απλά γνωρίζουν ή τους έχουν ενημερώσει από το χώρο εργασίας τους πιά είναι αυτά τα δικαιώματα τους και τα εφαρμόζουν.
Εδώ θα μου πείς, εμένα θα με "γράψουν" στην εκάστοτε Δημόσια Υπηρεσία και σε αυτούς θα τους ενημερώσουν /εξυπηρετίσουν. ΝΑΙ, δυστηχώς έτσι είναι τα πράματα αρκετές φορές. Για αυτόν τον λόγο την αποκαλούν η 4η εξουσία!

Αλλωστε για αυτό τον λόγο οι Πολιτικοί παγκοσμίως είναι αυτούς που φοβούνται πιό πολύ!

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: PTiger800 στις 18/06/2014 2:20 μμ.

Το μόνο που έχω να πω είναι χαρά στο κουράγιο σου...

Δεν έχω μιλήσει ποτέ ασχημα ούτε στο τηλέφωνο ούτε δια ζώσης σε υπηρεσία. Παρόλα αυτά, άκρη έχω βγάλει στο 90% των περιπτώσεων μόνο επί τόπου. Απο το τηλέφωνο όχι.

Άρα η σημερινή μου "πληροφορία" ότι μετά τον αγώνα θα εχει track days, μάλλον ήταν παπαριά καμαρωτή. Ή σκοπεύουν να το κάνουν και πάλι αβαβα μέχρι να γίνει καμία στραβή, καμία καταγγελία κ.λπ...

Βέβαια ακόμα και αυτό να συμβεί, όπως έγραψα και σε προηγούμενη ανάρτησή μου θα πάω.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: voyager1970 στις 18/06/2014 6:16 μμ.

Φίλε Πάνο,

Απο όλη αυτήν την ιστορία, έχω κατηλήξει οτι ο ΑΜΕΣΑ υπεύθυνος για την κατάσταση στην πίστα Μεγάρων είναι ο ιδιοκτήτης/ χειριστής της πίστας.
Οπως είχα προαναφέρει "Ο συγκεκριμένος χώρος έχει αρκετές και σοβαρές "εκκρεμότητες" στο θέμα αυτό, οι οποίες δεν είναι καινούριες".

Εδώ είναι το μέγιστο θέμα!!! Δεν δείχνει διατεθειμένος να καταβάλλει αυτά που οφείλει στο κράτος για να λειτουργίσει σωστά και μόνιμα. Αλλά την εκάστοτε φορά προσπαθεί να το αποφύγει με παρατάσεις και προσωρινές άδειες λειτουργείας.
Ε! Να που πιά έφτασε ο κόμπος στο χτένι!

Και όχι δα πως είναι και καμιά πίστα της προκοπής!
Είναι κατηγορία/ επιπέδου για καρτ μόνο... και μέχρι εκεί. Αλλά βλέπεις... στους τυφλούς επικρατεί ο μονόφθαλμος!!!!
Γιατί η κοντινότερη και μοναδική σοβαρή πίστα είναι μόνο στις Σέρρες (και αυτή με τα προβλήματα της).

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: PTiger800 στις 19/06/2014 12:47 μμ.

Όπως λέει και ο "σοφός" λαός, με πορδές αυγά δε βάφονται...

Υ.Γ. Το "σοφός" είναι εντός εισαγωγικών, γιατί έχω αρχίσει να αμφιβάλλω σοβαρότατα για τη σοφία του εν λόγω λαού. Αλλά αυτό είναι μία άλλη κουβέντα.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: dimchrist στις 23/06/2014 1:30 μμ.

Βγήκε και αφίσα με την επιγραφή:
"Τα Μέγαρα ανοίγουν!"

panellinio-prwtathlima-taxutitas-motosukletas-2014-t6044-12.html#p79542


Triple Way

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: johnygalan στις 23/06/2014 5:02 μμ.

Έτσι μπράβο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: CSS στα ΜΕΓΑΡΑ - Σάββατο 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014  

  Από: PTiger800 στις 24/06/2014 4:41 μμ.

Για να μη λέμε τα ίδια, το πράμα θα δείξει πολύ γρήγορα.
Αν όντως ανοίξουν, ο Ζαφειρόπουλος θα κάνει κατευθείαν Track Day. Δηλαδή, δεν έχει δουλέψει πάνω από μισό χρόνο, αν τον αφήσουν θα το κάνει κατευθείαν. Αν δεν το κάνει πάει να πει πως έχει δίκιο ο Voyager. Αν το κάνει πάει να πεί πως ίσως έχει άδικο ο Voyager και θα φανεί στην πρώτη εμφάνιση της ΕΛ.ΑΣ. επιτόπου.

Για την ιστορία και στο CSS πήγε τέσσερις φορές περιπολικό για να ελέγξει την καταγγελία πως "γινονται αγώνες". Αγώνες προφανώς δεν γίνονταν, οπότε αποχώρησε.
...metal under tension, begging you to touch and go...