ΤΟ 2ο FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ 26-27/9/09

ΤΟ 2ο FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ 26-27/9/09  

  Από: dimchrist στις 12/09/2009 4:51 μμ.


Χορηγός της εκδήλωσης "King of Europe, Drift Series Greece"

Μετά από απαίτηση πολλών μελών του MotoGrandPrix Club και πολλών φίλων της μοτοσυκλέτας, θα πραγματοποιηθεί στην πίστα των Σερρών στις 26 και 27Σεπτεμβρίου το 2ο FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE.

Σας περιμένουμε για να σας βοηθήσουμε, ωστέ να γίνετε πιο ασφαλής και υπεύθυνος οδηγός και στην καθημερινή σας μετακίνηση στους δρόμους της πόλης και στις ταξιδιωτικές σας εξορμήσεις εκτός πόλης.

Οι συμμετέχοντες χρησιμοποιούν την προσωπική τους μοτοσυκλέτας και χωρίζονται σε πέντε γκρουπ ανάλογα με την υπάρχουσα εμπειρία τους. Οι Oδηγοί (leaders) του κάθε γκρουπ είναι Πρωταθλητές και οδηγοί Αγώνων Ταχύτητας, ώστε να εξασφαλίζεται το μέγιστο δυνατό επίπεδο γνώσεων. Το κάθε γκρουπ πριν μπει στην πίστα παρακολουθεί σε ειδική αίθουσα το θεωρητικό μέρος της εμπειρίας της σπορ οδήγησης, ενώ αμέσως μετά ακολουθεί η πράξη ακολουθώντας τους καλύτερους μέσα στην πίστα.

Στη διάρκεια της ημέρας κάθε γκρουπ θα απολαμβάνει 4 φορές την εμπειρία και τη χαρά της γρήγορης οδήγησης με ασφάλεια, ώστε να υπάρχει μια συνεχής βελτίωση σε διάφορους τομείς.

Αίτηση Συμμετοχής

Κάνοντας κλικ στην αίτηση συμμετοχής και κατόπιν δεξί κλικ την αποθηκεύετε στον υπολογιστή σας, τη συμπληρώνετε και την στέλνετε με fax στο 2106125116 ή στο e-mail:manolatos@2delta.gr.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο 210 6125126

Χορηγός της εκδήλωσης "King of Europe, Drift Series Greece"

Σύντομα θα ανακοινωθούν οι παροχές και το πρόγραμμα του FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE μέσα από την ιστοσελίδα motograndprix.gr.

-------------------------------------------------


Το πρόγραμμα για το Σάββατο 26/9 και την Κυριακή 27/9 έχει ως εξής:

08:00 - Υποδοχή συμμετεχόντων

08:30 - Θεωρητική ενημέρωση Γκρουπ Α’ & Γκρουπ Β’

09:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση

09:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση

10:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση

10:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση(3)

11:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση

11:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση(4)

13:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση

13:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

14:00 - Λήξη


* Μετά το τέλος των μαθημάτων και του Β Γκρούπ θα πραγματοποιηθεί το μεγαλύτερο drift event της χρονιάς από τους καλύτερους Drifter της Ευρώπης. http://www.driftclub.gr

Η θεωρητική ενημέρωση θα γίνει από τον Βασίλη Αντζουλάτο.

Οι Leaders της Fast & Safe Riding Experience (οδηγοί) των group που θα χωριστούν οι συμμετέχοντες στην "Fast & Safe Riding Experience" είναι οι εξής:

1. ΣΑΚΗΣ ΣΥΝΙΩΡΗΣ

2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

3. ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ

4. ΣΑΚΗΣ ΜΑΛΑΜΙΔΗΣ

5. ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΟΥΛΗΣ

6. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ


Προσφορά Διαμονής

Το MotoGrandPrix Club εξασφάλισε ανταγωνιστικές τιμές για κρατήσεις δωματίων στα Ξενοδοχεία Elpida City Hotel & Elpida Resort & Spa, μια προσφορά αποκλειστικά και μόνο για τους συμμετέχοντες της "Fast & Safe Riding Experience". Για κρατήσεις δωματίων επικοινωνήστε μόνο στο τηλ. 210 6125126 καθημερινά από τις 10:00πμ έως και τις 16:00μμ


Service Ελαστικών

Ο γνωστός πρωταθλητής Ανδρέας Ψυχογιός μαζί με την ομάδα του, θα βρεθεί στη πίστα των Σερρών στις 26 & 27 Σεπτεμβρίου και θα προσφέρουν δωρεάν service στους συμμετέχοντες. Για παραγγελίες ελαστικών, αποκλειστικά και μόνο για τους συμμετέχοντες της "Fast & Safe Riding Experience", θα γίνεται έκπτωση 25% και η τοποθέτηση τους μόνο στο κατάστημα ΨΥΧΟΓΙΟΣ στη Λένορμαν 203 και πριν την έναρξη του διήμερου της εκδήλωσης. Για πληροφορίες καλέστε στο 210 5154 089


Service Μοτοσυκλετών

Ο Γιώργος και Σωτήρης Παπαδόγιαννης από την "Μοτοτεχνική" θα βρίσκονται στην πίστα των Σερρών για την μηχανική υποστήριξη των μοτοσυκλετών.


Ενοικίαση εξοπλισμού
Bikers Place - Οι ειδικοί θα βρίσκονται στην πίστα των Σερρών για την κάλυψη του μοτοσυκλετιστή, όσον αφορά την ασφάλεια, τη σωστή και απαιτητική ένδυση. Για κρατήσεις στολών στείλτε e-mail: bikersplace1@yahoo.gr ή τηλεφωνήστε πριν την έναρξη της εκδήλωσης με την κα Γεωργία στο κιν : 699 5 385511



http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=1362

http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2592

Triple Way

Re: ΤΟ 2ο FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ 26-27/9/09  

  Από: Dennis G. στις 13/09/2009 10:10 πμ.

Έχω δηλώσει εδώ και 20 ημέρες περίπου συμμετοχή,

νομίζω θα είναι πολύ καλό απ' ότι μου είπε ο φίλος εδώ και πολλά χρόνια Βασ.Αντζουλάτος,

αλλά .............
το μόνο που με φοβίζει είναι....................

επειδή έχω αφήσει την μηχανή στην Ηλιοφίλ για το γνωστό θέμα του κιβωτίου............

να μην είναι έτοιμο και να μην μπορώ να πάω........

Θα είναι η δεύτερη χοντρή ''χασούρα'' λόγω των προβλημάτων που με ταλαιπωρούν....
και δεν θα το αντέξω....

πρώτα είχα χάσει την εκδρομή που είχαμε κανονίσει για Γαλλικές και Ιταλλικές Άλπεις,
τα παιδιά πήγανε και εγώ έκατσα εδώ κοιτώντας το ραγισμένο πιστόνι

και τώρα εάν χάσω αυτό θα τα πάρω χοντρά με την Τ.

Anyway, πιστεύω ότι στις 26 του μηνός θα βρίσκομαι στην σέλα του Sprint μου και θα ακολουθώ
τις γραμμές των εκπαιδευτών.

Σ.Σ: Σημαντικά ωραίο θα είναι και το πώς θα ανεβούμε Σέρρες.
Επειδή η παρέα απαρτίζεται από 6 χιλιάρια supersport εμένα και ένα Vfr, λέμε να φύγουμε απόγευμα
Παρασκευής πρός Ιωάννινα και εκεί από Εγνατία έως Σέρρες.

Ότι καλύτερο για ζέσταμα

Να είμαστε όλοι καλά και θα χαρώ να βρεθούμε όλοι επάνω στην πίστα.