Ride Days 2012

Ride Days 2012  

  Από: dimchrist στις 18/02/2012 11:09 πμ.

Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες που θα διεξαχθούν τα Ride Days για την χρονιά του 2012

ΠΙΣΤΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

Megara Athens Circuit Παρασκευή 27 Απριλίου 2012 (27/04/2012)

Serres Circuit Παρασκευή 11 Μαίου 2012 (11/05/2012)

Megara Athens Circuit Παρασκευή 15 Ιουνίου 2012 (15/06/2012)

Megara Athens Circuit Παρασκευή 31 Αυγούστου 2012 (31/08/2012)

Serres Circuit Πέμπτη 27 Σεπτεμβριου 2012 (27/09/2012)

Megara Athens Circuit Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012 (12/10/2012) - ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ!

Megara Athens Circuit Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2012 (16/11/2012)


Κόστος ανά session (23-λεπτών) 18 euro με ΦΠΑ


http://www.superbikeschool.co.gr/

Triple Way

Re: Ride Days 2012  

  Από: denthnpalevw στις 18/02/2012 1:25 μμ.

αν οντως ισχυει το 30ευρο για την ελευθερη προπονηση τοτε μαλλον για κοροιδα ψαχνουν....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ride Days 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 18/02/2012 4:05 μμ.

Υποτίθεται ότι έχεις τους εκπαιδευτές να σε βοηθάνε και να σε διορθώνουν,αλλά όντως είναι πολλά λεφτά ειδικά για την τωρινή κατάσταση στην Ελλάδα.

Re: Ride Days 2012  

  Από: krysta στις 18/02/2012 5:04 μμ.

Στα μεγαρα δε νομιζω πως υπαρχει ελευθερη προπονηση, αυτο ειναι προνομιο των Σερρων, επισης οι εκπαιδευτες του css ειναι οντως εκει για να σε βοηθουν. Αυτο το πραγμα καθε φορα που μπαινει θεμα για τα css η γιαβτα ride days, να λεει καποιος οτι ψαχνουν για μ#%^κες η οτιδηποτε αλλο....

Τοσο κοστολογουν την δουλεια τους βρε παιδια οι ανθρωποι.

Αν καποιος παει σε ride day και δει ποσοι και πως γυρνανε οι εκπαιδευτες στην πιστα μπορει να εχει αλλη αποψη.

Οκ δεν ειναι λιγα, δεδομενης της καταστασης, αλλα οποιος μπορει παει, οποιος δε μπορει, δε παει, τι γκρινια ειναι αυτη παντα;

Δεν εχω καμια σχεση με τους εκπαιδευτες ουτε με την εταιρεια, εχω κανει μονο δυο levels , δεν εχω κανενα κερδος. Το λεω για να μη πεσετε να με φατε οτι βγαζω κ τιποτα.
"diobo'...!"

Re: Ride Days 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 18/02/2012 5:40 μμ.

Αν αναφέρεσαι σε εμένα δεν γκρίνιαξα,απλά η γνώμη μου είναι ότι όπως όλοι οι επαγγελματίες σήμερα στην Ελλάδα προσπαθούν να ρίξουν το κοστολόγιο τους και να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα,καλό θα ήταν να το κάνει και το css.Kαι στην τελική την γνώμη μας λέμε,εσύ γιατί αρπάζεσαι;

Re: Ride Days 2012  

  Από: krysta στις 18/02/2012 6:25 μμ.

ΛΑΜΔΑ"Αν αναφέρεσαι σε εμένα δεν γκρίνιαξα,απλά η γνώμη μου είναι ότι όπως όλοι οι επαγγελματίες σήμερα στην Ελλάδα προσπαθούν να ρίξουν το κοστολόγιο τους και να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα,καλό θα ήταν να το κάνει και το css.Kαι στην τελική την γνώμη μας λέμε,εσύ γιατί αρπάζεσαι; "

Δεν αναφερθηκα σε εσενα, δεν αναφερομαι σε κανεναν συγκεκριμενα. Απλα εχω βαρεθει σε απειρα θρεντς που ξεκινανε για τα μαθηματα η για τα ride days να γκρινιαζουμε για τις τιμες τους. Οι συγκεκριμενοι επαγγελματιες τα κοστολογουν οπως νομιζουν, απο εκει και περα το σημαντικο ειναι πως κοστολογουμε εμεις τις ικανοτητες κ τις γνωσεις μας σε συναρτηση με την τσεπη μας. Αυτο ειναι ολο. Γνωμη αλλωστε εχουν ολοι.. Το θεμα ειναι να μην ακολουθειται απο γκρινια. Αρκετη βιωνουμε με την κατασταση στην χωρα, αυτο ειναι το χομπυ που μας χαλαρωνει, να γκρινιαζουμε κ για αυτο...;
δεν αρπαζομαι πιστεψε με... Και δεν εχω καμια τετοια διαθεση, απλα με κουραζει η γκρινια σε σχεση με τις τιμες τους. Αυτες ειναι, τι να κανουμε; Αν σε καποιους δεν κανουν μπορουν να προτεινουν αλλαγες στους ιδιους τους διοργανωτες, σωστα; Το να τα λεμε ο ενας στον αλλο σε ΟΛΑ τα θρεντς που αφορουν το css η τα ride days, νομιζω απλα δεν εχει νοημα. Κ εγω την γνωμη μου λεω χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης.
"diobo'...!"

Re: Ride Days 2012  

  Από: denthnpalevw στις 18/02/2012 6:44 μμ.

σε μενα αναφεροταν.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ride Days 2012  

  Από: krysta στις 18/02/2012 7:09 μμ.

denthnpalevw"σε μενα αναφεροταν....."

Βρε δεν αναφερομουν σε κανεναν...μπα σε καλο σας
"diobo'...!"

Re: Ride Days 2012  

  Από: dimchrist στις 18/02/2012 7:15 μμ.

krysta"..μπα σε καλο σας "

Σε καλό μας θα ήταν αν κατέβαζαν και τις τιμές!

Triple Way

Re: Ride Days 2012  

  Από: krysta στις 18/02/2012 7:34 μμ.

dimchris"
krysta"..μπα σε καλο σας "

Σε καλό μας θα ήταν αν κατέβαζαν και τις τιμές! "

Να τους το πειτε
"diobo'...!"

Re: Ride Days 2012  

  Από: sinister στις 18/02/2012 7:42 μμ.

Οταν θα βγει καποιος κ θα μας πει ποσο παει η μερα ενοικιασης στα μεγαρα τοτε νομιζω θα μπορουμε να ξερουμε αν ειναι ακριβα ή οχι!
Ξερει κανενας ποσο παει η καθημερινη κ ποσο το ΣΚ?
Μπορει ιδιωτης να ενοικιασει την πιστα για παρτη του κ αν ναι ποσο παει το μαλλι?
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days 2012  

  Από: dimchrist στις 18/02/2012 7:57 μμ.

sinister"Οταν θα βγει καποιος κ θα μας πει ποσο παει η μερα ενοικιασης στα μεγαρα τοτε νομιζω θα μπορουμε να ξερουμε αν ειναι ακριβα ή οχι!
Ξερει κανενας ποσο παει η καθημερινη κ ποσο το ΣΚ?
Μπορει ιδιωτης να ενοικιασει την πιστα για παρτη του κ αν ναι ποσο παει το μαλλι?"

Αυτά είναι μυστικά του κράτους!... Δε λέγονται παραέξω!
Ανεπίσημα, ναι γίνονται prive trackdays μέσω των δύο βασικών διοργανωτών με τιμές αρκετά δελεαστικές.

Triple Way

Re: Ride Days 2012  

  Από: sinister στις 18/02/2012 8:50 μμ.

dimchris"
sinister"Οταν θα βγει καποιος κ θα μας πει ποσο παει η μερα ενοικιασης στα μεγαρα τοτε νομιζω θα μπορουμε να ξερουμε αν ειναι ακριβα ή οχι!
Ξερει κανενας ποσο παει η καθημερινη κ ποσο το ΣΚ?
Μπορει ιδιωτης να ενοικιασει την πιστα για παρτη του κ αν ναι ποσο παει το μαλλι?"

Αυτά είναι μυστικά του κράτους!... Δε λέγονται παραέξω!
Ανεπίσημα, ναι γίνονται prive trackdays μέσω των δύο βασικών διοργανωτών με τιμές αρκετά δελεαστικές."

εκει κρυβεται η κοροιδια βασικα κ οχι τα μυστικα του κρατους!
στις σερρες ειναι μλκς δλδ που λενε ποσο παει το μαλλι,ασχετα με το αν καποιοι που κλεινουν "χοντρικη" τα trackdays εχουν καλυτερες τιμες,το οποιο το βλεπω κ απολυτως φυσιολογικο.
Το να λενε πως θελουν 40 ατομα για να κλεισουν σε φορουμ πιστα κ μαλιστα τη μιση μερα με 40-50 ευρω μου φαινεται υπερβολη κ κοροιδια κ οχι τα 50 ευρω για 1.10' καθημερινη με προσλεέυση κατω των 20 ατομων.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days 2012  

  Από: sinister στις 27/04/2012 11:28 μμ.

Σήμερα ολοκληρώθηκε το πρώτο ride day κ είΠα να αναφέρω ότι οι τιμές μειώθηκαν δραματικα & διαμορφώθηκαν ως εξής
9euro/session για 5 sessions k 11euro/session για 3 sessions των 23 λεπτών έκαστο.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days 2012  

  Από: johnygalan στις 28/04/2012 11:45 πμ.

Να λοιπόν που και η κρίση κάνει και κάτι καλό, μπράβο στους διοργανωτές.
Φέτος πάντως οι τιμές είναι μειωμένες σε όλα τα track day
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"