Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: tharis στις 25/07/2011 12:01 μμ.

dimchris"
Όλο το πανηγύρι γίνεται για τις καθημερινές. Δύο καθημερινές θέλουμε. Αν δε μπορείς να πάρεις δύο μέρες άδεια πάρε τουλάχιστον μία. Βάλε και το ονοματάκι σου στη λίστα μη ντρέπεσαι! "


Ακομη δεν εχω ξεκινησει τη δουλεια, πως να κανονισω την αδεια ?? Δεν ξερω καν αν θα δουλευω ΚΑΙ σαββατα...
Μετα το 15αυγουστο θα ξερω περισσοτερα πραγματα αλλα οπως και να χει τουλαχιστον μια μερα θα με δειτε!!


tharis........ Street triple R
doohan..... KTM RC8
thimios..... BMW S1000RR
dimchrist.. Daytona 675
tigrisss..... ZX-10R
nfot........ Daytona 675
atsatsos.. CBR 600RR
οustabas.. GSX-R 750
daikos..... ZX-6R
...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: nfot στις 25/07/2011 6:06 μμ.

Εμενα το διημερο του Αυγουστου, μαλλον πηγε περιπατο, οποτε το διημερο του Σεπτεμβρη ειναι σχεδον σιγουρακι.
Να προλαβω να κανω και μια πατεντα στο τρεϊλερ, για ακομη πιο ευκολο δεσιμο και ασφαλη μεταφορα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: dimchrist στις 25/07/2011 7:13 μμ.

Ωραία! Μια χαρά τα πάμε!
Επόμενος?...


Μη ντρέπεστε!

Triple Way

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: denthnpalevw στις 26/07/2011 9:41 πμ.

Θα σας τα πω και απο κοντα ενα χερακι.....

που πηγε το τελη σεπτεμβρη????

Οπως και να χει αφου επιλεξατε και μαζευεται κοσμος θα προσπαθησω αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρος ωστε να δηλωσω συμμετοχη...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: dimchrist στις 26/07/2011 9:56 πμ.

Πλάκα μας κάνεις???
Κοίτα και εμένα θα με βόλευε το πιο μετά αλλά επειδή έχει τότε είναι το ΣουΚου της ελεύθερης προπόνησης βολεύει περισσότερο κόσμο και έχεις πιο πολλές μέρες για να μπεις αν θες.
Αν έχεις θέμα πάντως το συζητάμε. Κρίμα είναι τόσο καιρό το λέμε.

Triple Way

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: tharis στις 26/07/2011 8:19 μμ.

Στεφανε στειλε το μηχανακι πανω καμια βδομαδα πιο πριν να εισαι πιο ανετος εκεινες τις μερες.. Αν χρειαστεις κατι πες..

Μηπως να φερεις και τπτ λαστιχα ... ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: denthnpalevw στις 26/07/2011 10:05 μμ.

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο αλλα ο προγραμματισμος μας ειναι για επιστροφη Παρασκευη 16 Σεπτ. Αυτο αν ολα πανε ιδανικα που σπανια συμβαινει. συνηθως σου ζητανε να κατσεις και μερικες μερες ακομα. Οπως και να χει δεν θελω να σας χαλασω τα σχεδια. αφου σας βολευει και μαζευεται κοσμος θα το προσπαθησω.

Αλλα πιο οριακα δεν γινοταν...

ΛΑστιχα λεω να αλλαξω κατω Χαρη και μαζι με αυτα που εχω ηδη θα μαι κυριλε...
Αν θες εσυ πες αν ειναι να κανονισουμε...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: tharis στις 27/07/2011 12:02 πμ.

Ενα πισινο θα μου χρειαστει σιγουρα σε καποια φαση.. Αν μπορεις μαθε μια τιμη.. (για sportsmart)

Και τωρα που το θυμηθηκα ηθελα να σου πω αν ειναι ευκολο να μου παρεις κι ενα πιεσομετρο σαν αυτο που εχεις (απο ebay δεν το χεις παρει? )
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: tharis στις 27/07/2011 12:23 πμ.

dimchris"Ωραία! Μια χαρά τα πάμε!
Επόμενος?...


Μη ντρέπεστε!
"


Δε βλεπω συμμετοχη του γλυκουλη και ανησυχω ..........
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: denthnpalevw στις 27/07/2011 4:55 πμ.

haris"

Και τωρα που το θυμηθηκα ηθελα να σου πω αν ειναι ευκολο να μου παρεις κι ενα πιεσομετρο σαν αυτο που εχεις (απο ebay δεν το χεις παρει? )"


praktiker
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: dimchrist στις 27/07/2011 10:53 πμ.

haris"Δε βλεπω συμμετοχη του γλυκουλη και ανησυχω .......... "

O Γλυκούλης θα έχει εξετάσεις τότε...
haris"Ενα πισινο θα μου χρειαστει σιγουρα σε καποια φαση.. Αν μπορεις μαθε μια τιμη.. (για Sportsmart)"

Αφού το κάνεις το καλό και φοράς Dunlop γιατί δε το ολοκληρώνεις βάζοντας GP Racer? Αν έχεις φτάσει να γυρνάς με τα Sportsmart στο 1:32 - 1:33 καλό θα ήταν να πας στα GP Racer και κράτα τα Sportsmart για το δρόμο.
haris"Μηπως να φερεις και τπτ λαστιχα ... ? "

Θα οργανωθούμε σε αυτό το θέμα. Θα πάμε να πάρουμε καμιά 10αρια ζευγάρια και σίγουρα θα πάρουμε πολύ καλή τιμή. Πάντως τη τιμή του trackbike δεν θα μπορέσουμε να την φτάσουμε. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αν θέλει κάποιος ακόμα και δρομίσια ελαστικά ας το πει να μπει στην λίστα.
haris"Και τωρα που το θυμηθηκα ηθελα να σου πω αν ειναι ευκολο να μου παρεις κι ενα πιεσομετρο σαν αυτο που εχεις (απο ebay δεν το χεις παρει? )"

Η καλύτερη περίπτωση είναι αναλογικό πιεσόμετρο της Michelin. Είναι λιγο ακριβό αλλά πολύ καλό.

Triple Way

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: nfot στις 27/07/2011 11:03 πμ.

Αν καποιος χρειαζεται σετ με 190αρι πισω, ισως μπορεσω να του βρω 1-2 ζευγαρια, απο λαστιχα εδω στο Βολο, που του τα παραγγειλαν και του εμειναν. Μου ειπε οτι τα "σκοτωνει" για να τα ξεστοκαρει.
Αν υπαρχει ενδιαφερον, να παω να δω ημερομηνιες, τυπο και τιμες.

Απο λαστιχα, ισως χρειαστω κι εγω ενα ζευγαρι. Εχω ενα σετ πισταδορικα Michelin, που εχει κανει μια TD και τα δρομισια Supercorsa BSB, που θελω να τα στρογγυλεψω λιγο... Αν παρουμε καλες τιμες, ισως παρω ενα σετ πισταδορικα για καβατζα. Αν θα τα εκμεταλλευτω σωστα, ειναι αλλο ανεκδοτο
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: tharis στις 27/07/2011 12:52 μμ.

dimchris"
haris"Δε βλεπω συμμετοχη του γλυκουλη και ανησυχω .......... "

O Γλυκούλης θα έχει εξετάσεις τότε..."


Τι εξετασεις εχει μωρε το στραβαδι...? για να παιρνει φοιτητικο εισητηριο στα Village γραφτηκε στη σχολη ..

dimchris"
haris"Ενα πισινο θα μου χρειαστει σιγουρα σε καποια φαση.. Αν μπορεις μαθε μια τιμη.. (για Sportsmart)"

Αφού το κάνεις το καλό και φοράς Dunlop γιατί δε το ολοκληρώνεις βάζοντας GP Racer? Αν έχεις φτάσει να γυρνάς με τα Sportsmart στο 1:32 - 1:33 καλό θα ήταν να πας στα GP Racer και κράτα τα Sportsmart για το δρόμο."

Φανταζομαι δεν εννοεις να βαλω μονο πισω GP ετσι ? Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω και ποσες μερες θα μπορεσω να ειμαι εκει οποτε μη μεινουν και τα GP και τα Sportsmart καινουργια και ειμαι συνεχεια στο αλλαζε οποτε θελω να παω πιστα. Το αφηνω το θεμα για αργοτερα που ισως θα ξερω περισσοτερα πραγματα για τη δουλεια και θα παρω αναλογως ..

dimchris"
Η καλύτερη περίπτωση είναι αναλογικό πιεσόμετρο της Michelin. Είναι λιγο ακριβό αλλά πολύ καλό."


Νομιζω ενα της michelin ειναι και του Στεφανου αλλα ψηφιακο. Θα παω στο praktiker να δω αν εχει τπτ.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: denthnpalevw στις 27/07/2011 1:01 μμ.

ψηφιακο της Michelin εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Σέρρες ελεύθερα Track Days τον Σεπτέμβρη.  

  Από: dimchrist στις 27/07/2011 2:21 μμ.

Πιο από τα δύο έχεις?
http://cgi.ebay.com/michelin-key-chain- ... 3369ab458c
http://cgi.ebay.com/MICHELIN-PROGRAMMAB ... 3f0c237e88
Σκεφτόμουνα μήπως έπαιρνα ένα ψηφιακό

Οι περισσότεροι αγοράζουν το αναλογικό...
Εγώ χρησιμοποιώ ένα ψηφιακό της motrax

Triple Way