Ride Days

Ride Days  

  Από: efthvag στις 08/06/2011 6:56 μμ.

Μόλις επέστρεψα από το Ride Day των CSS στα Μέγαρα. Το πρώτο session το έκανα μόνος μου*. Ήμουν το κίτρινο γκρουπ (=μαθητές από CSS). Στο λευκό (=εξωσχολικοί ) ήταν 2 παιδιά. Αργότερα ήρθαν και μερικοί άλλοι, στο ίδιο γκρουπ με εμένα ένα daytona μαύρο/γκρι (χαιρέτησα μήπως πιάσω κουβέντα, αλλά , μάλλον δεν ήταν δικός μας-το καλό που του θέλω ) μία κοπέλα με ένα BMW GS και στο λευκό 3-4 ακόμη. Ησυχία τάξη και ασφάλεια δηλαδή.
Έκανα 3 session (25 με 30 λεπτά πρέπει να ήταν το καθ'ένα αφού τα χρονόμετρα τα είχαν πολύ χαλαρά), πλήρωσα 50 ευρώ με απόδειξη από ταμειακή. Έχουν 18 ευρώ το session αλλά τα 3=50 τα 4=65 ευρώ, έγραφε στο χαρτί και για 5 και για 6 session αλλά δεν το συγκράτησα, πρέπει να ήταν 70κάτι και 80κάτι αντίστοιχα.
θα το ξέχναγα: μου είπε η κοπέλα στην "υποδοχή" ότι για ομαδική συμμετοχή 10+ ατόμων από συλλόγους κάνουν 10% έκπτωση στα δίδακτρα των CSS. Για να οργανωθούμε καλύτερα για το επόμενο...


*προς το τέλος ήρθε να μου κάνει παρέα κι ένας αλεξιπτωτιστής, έπεσε κάπου προς Κ6 αν κατάλαβα καλά, βλέπω κι εγώ κόκκινη σημαία πλησιάζοντας στην Κ8, λέω τι έγινε ρε παιδιά, μόνος μου δεν είμαι?
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Ride Days  

  Από: sinister στις 08/06/2011 7:19 μμ.

μπραβο βαγγελη!να σε ρωτησω,αν εισαι εκει κατα τις 5 ποσα σεσσιονσ προλαβαινεις?
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days  

  Από: Tigrisss στις 08/06/2011 8:24 μμ.

δε προλαβα να ερθω...
ηταν ο αδερφος μου ομως ο ινδιανος

σιγουρα ειδες ενα zx10 ασπρο, το κωλοπαιδο κατεβασε 1.06 για 6 συνεχομενους γυρους.....

δεν εχει κανει ΠΟΤΕ κανενα μαθημα...και πρωτη φορα ss οδηγησε το σεπτεμβρη.....
αν ηταν μικροτερος θα τον προμοταριζα για αγωνες

Re: Ride Days  

  Από: efthvag στις 08/06/2011 9:26 μμ.

sinister"μπραβο βαγγελη!να σε ρωτησω,αν εισαι εκει κατα τις 5 ποσα σεσσιονσ προλαβαινεις?"

Σήμερα πρέπει να το διαλύσανε κατά τις 6, λόγω κόσμου. 5.30 περίπου έφυγα εγώ και είπαν απ' τα μεγάφωνα "τελευταίο session". Αλλά από ό,τι κατάλαβα 2 sessions τα προλαβαίνεις σίγουρα
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ride Days  

  Από: efthvag στις 08/06/2011 9:33 μμ.

Tigrisss"δε προλαβα να ερθω...
ηταν ο αδερφος μου ομως ο ινδιανος

σιγουρα ειδες ενα zx10 ασπρο, το κωλοπαιδο κατεβασε 1.06 για 6 συνεχομενους γυρους.....

δεν εχει κανει ΠΟΤΕ κανενα μαθημα...και πρωτη φορα ss οδηγησε το σεπτεμβρη.....
αν ηταν μικροτερος θα τον προμοταριζα για αγωνες "

Πλάκα κάνεις...και τον κοίταζα καλά-καλά! Ήμουν στο σκεπαστό μπροστά στην πίστα και αυτός έξω από τη γραμματεία και τον κοίταζα από μακριά, πρόσωπο δεν διέκρινα αλλά από σουλούπι και μηχανή έλεγα μήπως είσαι εσύ...μέχρι να πάρω απόφαση να πάω κοντά ετοιμάστηκε και ήρθε μπροστά με κράνος για να μπει...Σίγουρα θα με πρόσεξε γιατί τον κοίταγα επίμονα, περίμενα ότι αν είσαι εσύ θα με θυμόσουν (από το πλούσιο μαλλί τουλάχιστον).
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Ride Days  

  Από: Montechristo στις 08/06/2011 10:42 μμ.

sinister"μπραβο βαγγελη!να σε ρωτησω,αν εισαι εκει κατα τις 5 ποσα σεσσιονσ προλαβαινεις?"

Πάνο ετοιμάσου να πάμε στο επόμενο..... 4:30- 5:00. Νομίζω είναι στις 20 Ιουνίου
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Ride Days  

  Από: sinister στις 08/06/2011 11:25 μμ.

Tiger800xc"
sinister"μπραβο βαγγελη!να σε ρωτησω,αν εισαι εκει κατα τις 5 ποσα σεσσιονσ προλαβαινεις?"

Πάνο ετοιμάσου να πάμε στο επόμενο..... 4:30- 5:00. Νομίζω είναι στις 20 Ιουνίου "

20 ιουνιου εχουμε κ λεμε
tiger 800xc
krysta
sinister
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days  

  Από: johnygalan στις 11/06/2011 1:30 μμ.

Εγω γενικά τις καθημερινές είμαι μέσα αλλά βρε παιδιά γιατι να πάμε δώσουμε 70 και 80 ευρώ
για 5 και 6 session όταν μπορούμε για τα αντίστοιχα να δώσουμε 50

Παντώς είναι καλό που πληθαίνουν τα track dey τις καθημερινές
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ride Days  

  Από: krysta στις 12/06/2011 10:07 πμ.

το δικό μου κριτήριο είναι οτι θα βρίσκονται εκεί οι εκπαιδευτές του css... κατά τα άλλα αν θέλει κάποιος βλέπει τα μέν βλέπει τα δε και κρίνει σε ποιο από ολα θέλει να πάει και γιατί να πληρώσει περισσότερο ή λιγότερο.
"diobo'...!"

Re: Ride Days  

  Από: Montechristo στις 12/06/2011 10:09 πμ.

krysta"το δικό μου κριτήριο είναι οτι θα βρίσκονται εκεί οι εκπαιδευτές του css... κατά τα άλλα αν θέλει κάποιος βλέπει τα μέν βλέπει τα δε και κρίνει σε ποιο από ολα θέλει να πάει και γιατί να πληρώσει περισσότερο ή λιγότερο.
"

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Ride Days  

  Από: sinister στις 20/06/2011 9:44 μμ.

Ωραια ηταν κ σημερα,μολις πηγαμε με κρυστα μπηκαμε οι 2μας για το πρωτο 23λεπτο,μετα ηρθαν κ αλλα ατομα κ ειμασταν καμμια 10αρια συνολο χωρις ομως να αισθανεται κανεις την παρουσια του αλλου,οι εκπαιδευτες ηταν συνεχεια μεσα κ μας βοηθουσαν με τα λαθη που εκανε ο καθενας.
Με τον βαγγελη καναμε ενα session παρεα ησυχα κ ωραια!
Αρκετη ζεστη αλλα τα νερα που μας κερναγαν συνεχεια εκαναν την ατμοσφαιρα λιγο καλυτερη.
Αντε κ στο επομενο! Σπυρο next time!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ride Days  

  Από: krysta στις 20/06/2011 10:06 μμ.

ωραία ήταν σήμερα ! αφήσαμε τον Βαγγέλη εκεί για το τελευταίο σέσσιον της ημέρας! πολλή ζέστη το μεσημέρι πηγαίνοντας αλλά όσο πέρναγε η ώρα στην πίστα όλα ήταν όλο και καλύτερα..! όσοι πιστοί κολλημένοι των τρακ ντευς προσέλθετε στα επόμενα!!
"diobo'...!"

Re: Ride Days  

  Από: efthvag στις 21/06/2011 9:25 μμ.

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! Μια χαρά, αν και άργησα και πρόλαβα μόνο 2 sessions. Κρύστα έφυγες και μ'άφησες χωρίς πλοηγό! Άσε που έπιασα και (πολύ ενδιαφέρουσα) κουβέντα με το Σπύρο (Κούτρα) και άργησα να μπω στο δεύτερο session, αλλά μόλις το κατάλαβε ότι είχε περάσει ο χρόνος, παρόλο που είχαν αρχίσει να τα μαζεύουν με έστειλε μέσα και είπε στα παιδιά να με αφήσουν ακόμη 15 λεπτά!
Μπράβο και πάλι στους διοργανωτές, πάρα πολύ καλά παιδιά όλα και ασχολούνται/βοηθάνε πάρα πολύ!
Θα προσπαθήσω οπωσδήποτε και στο επόμενο να είμαι εκεί και νωρίτερα...
Για την ώρα το μωρό μου έχει πάρει αναρρωτική (βάψιμο/επούλωση τραυμάτων), οπότε για καμμιά εβδομάδα θα μείνει στην κλινική, θα επιστρέψει όμως ανανεωμένο και πιο προστατευμένο από πριν! Αχ...μου λείπει ήδη
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Ride Days  

  Από: krysta στις 21/06/2011 9:51 μμ.

efthvag"Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! Μια χαρά, αν και άργησα και πρόλαβα μόνο 2 sessions. Κρύστα έφυγες και μ'άφησες χωρίς πλοηγό! Άσε που έπιασα και (πολύ ενδιαφέρουσα) κουβέντα με το Σπύρο (Κούτρα) και άργησα να μπω στο δεύτερο session, αλλά μόλις το κατάλαβε ότι είχε περάσει ο χρόνος, παρόλο που είχαν αρχίσει να τα μαζεύουν με έστειλε μέσα και είπε στα παιδιά να με αφήσουν ακόμη 15 λεπτά!
Μπράβο και πάλι στους διοργανωτές, πάρα πολύ καλά παιδιά όλα και ασχολούνται/βοηθάνε πάρα πολύ!
Θα προσπαθήσω οπωσδήποτε και στο επόμενο να είμαι εκεί και νωρίτερα...
Για την ώρα το μωρό μου έχει πάρει αναρρωτική (βάψιμο/επούλωση τραυμάτων), οπότε για καμμιά εβδομάδα θα μείνει στην κλινική, θα επιστρέψει όμως ανανεωμένο και πιο προστατευμένο από πριν! Αχ...μου λείπει ήδη "


ελα βρε Βαγγέλη και αναρωτιόμουνα αν είσαι ακόμα μέσα και γυρνάς ! εμείς θα είμαστε στο μεθεπόμενο.. (εκτός αν βράζει ο τόπος ) καλή ανάρρωση στην μαύρη καλλονή ! να γίνει πιο όμορφη από πρίν!
"diobo'...!"

Re: Ride Days  

  Από: efthvag στις 21/06/2011 10:12 μμ.

krysta" ελα βρε Βαγγέλη και αναρωτιόμουνα αν είσαι ακόμα μέσα και γυρνάς ! "


Ευχαριστώ και για τις ευχές, θα τις διαβιβάσω!
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..