TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: sofo65 στις 02/11/2010 8:51 πμ.

Η ΤΕΑΜ65 ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ TRACK DAY
ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2010
ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

13 : 00 - 13 : 30: ΕΓΓΡΑΦΕΣ - ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ GROUP
13 : 30 - ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ: ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΑΝΑ
GROUP ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ.

ΠΑΡΟΧΕΣ:

- ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΓΟΡΑΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ
- ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΔΥΝΑΤΟΤΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ
- ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ

- ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ TRACK DAY ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΠΛΟΗΓΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ
ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΔΟΘΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΑΜ 65.

- ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ
- ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
- ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ
ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ - ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΘΕΣΕΩΝ:
http://www.supersportfans.gr
supersport.fans@yahoo.gr
ΤΗΛ :6930490783, 6930490785, 6948 300366

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: doohan στις 11/11/2010 1:18 πμ.

Σημερα ηταν SUPER!!!!Το team 65 ειναι απο τα πιο οργανωμενα track-day!! Ο καιρος ηταν απλα υπεροχος αλλα χαθηκε ο κοσμος η μερα να κραταει 124ωρες και να μην νυχτωνει ποτε!! 1-2 20λεπτα ακομα θα ηταν οτι πρεπει!!Το φορουμ παλι ηταν εκει με πολλες παρουσιες!!Ο Θυμιος(οπου γαμος και χαρα η μαγδαλο πρωτη )Ο Dennis G Ο τρομερος ταπα το sprint O Χασαπης εκτελουσε χρεη paddoc-boy.Η αφεντια μου βεβαιος βεβαιος....και ενα triple r γρι ηταν εκει(Ειναι κανεις απο εδω?)Jimdom ενα εχω να σου πω!!Απλα ΕΧΑΣΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ!!!!

Και μερικες Φωτο:
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: tharis στις 11/11/2010 1:24 πμ.

Wow !! Πολυ ωραιες φωτο, μπραβο Πετρο !!!

Το στ(ρ)ιβεις το θηριο βλεπω ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: doohan στις 11/11/2010 1:30 πμ.

Ακομα θελει πολυ δουλεια το ρημαδι Αλλα που θα μου παει.........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: johnygalan στις 11/11/2010 10:48 πμ.

Μπράβο παιδιά μάλλον έκανα βλακεία που δεν ήρθα καλά ήταν και ο χασάπης
και δεν μου είπε τίποτα

Πέτρο πλήρωνες 20λεπτα ή μόνο γενική είσοδο;
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: dimchrist στις 11/11/2010 12:09 μμ.

Μπραβο παιδιά! Πάντα τέτοια!

Πετράν κατ το εργαλείο το βλέπω.
johnygalan"...Πλήρωνες 20λεπτα ή μόνο γενική είσοδο;"

Γενική είσοδος 50 ευρώ για τις Τετάρτες - 60 ευρώ τις Κυριακές

Triple Way

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: Thimios στις 11/11/2010 10:08 μμ.

Έχω την εντύπωση ότι εχθές μπορούσες να πληρώσεις και ένα ένα τα sessions.
Κατά την είσοδο στην πίστα είδα κάτι παιδιά να δίνουν το χαρτάκι του session.

Επίσης όταν ρώτησα για το αν θα κάνουν άλλο track day μου είπαν ότι μάλλον θα γίνει
ένα ακόμα την 28/11 αν το επιτρέψει ο καιρός.

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: dimchrist στις 12/11/2010 8:29 πμ.

Thimios"Έχω την εντύπωση ότι εχθές μπορούσες να πληρώσεις και ένα ένα τα sessions.
Κατά την είσοδο στην πίστα είδα κάτι παιδιά να δίνουν το χαρτάκι του session."

Αυτό μπορεί να γίνει προς το τέλος της ημερας για να έχει φύγει λίγος κόσμος και να μπορέσουν να βάλουν και άλλους.
Από την αρχή του track day δε μπορούν να το κάνουν ειδικά την Κυριακή που έχει πολύ κόσμο. Θα προτιμήσουν να βάλουν κάποιον που θέλει να πληρώσει ολόκληρο το track day παρά κάποιον που θέλει να κάνει 1 ή 2 εικοσάλεπτα.
Επίσεις σου δίνουν τη δυνατότητα μετά το μεσημεριανό διάλειμμα κατά τις 1:30 με 2:00 να πληρώσεις μειωμένη συμμετοχή για το υπόλοιπο της ημέρας συνολικά 40 ευρώ.

Στις 28 Νοεμβρίου Κυριακή έχει track day ο Ζαφειρόπουλος. Μην τα μπερδεύουμε.

Triple Way

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: Dennis G. στις 12/11/2010 11:18 μμ.

ΧΧμμμμμ......


Όντως την τετάρτη ήταν SUPER !!!!!
Θα συμφωνήσω με τον Πέτρο σχετικά με τις ώρες. Γιατί ρε γαμώτο όταν περνάς καλά..........
η ώρα τρέχει πιο γρήγορα από το Κ1200S........ και όταν είσαι στην δουλειά η κα΄που που δεν περνάς καλά.......
περνάει αργά και βασανιστικά......

Χάρηκα που γνώρισα των Θύμιο.......... χάρηκα που ξαναβρέθηκε εντός των Μεγάρων μετά από 3 χρόνια σχεδόν........
χάρηκα που ήταν ο ιπτάμενος Πέτρος ( μεταξύ μας δίκαια έχει το παρατσούκλι ''doohan'', την έκανε την χοντρή Γερμανίδα............ Ρωσίδα μπαλαρίνα )........

Χάρηκα που είχε έρθει και ο γιατρός μας ( γειά σου μεγάλε χιλιομετροφάγε Βαγγέλη ) να μας τιμήσει με την παρουσία του, αλλά κυρίως γιατί το έμπειρο μάτι του διαπίστωσε ότι ο λόγος που δεν μπορώ να κατέβω πιο χαμηλά είναι το σπασμένο μου γόνατο, με αποτέλεσμα να βρίσκει το πόδι μου αποτρ'εποντας με από μεγαλύτερες κλίσεις.
Μου υποσχέθηκε ότι σε 4 περίπου χρόνια θα μου έχει λύσει αυτό το πρόβλημα και θα μπορώ να ξύνω το νέο μου γόνατο στην άσφαλτο

Γενικά ήταν super και νομίζω ότι πρέπει να μαζευτούμε κάποια στιγμή όλο το forum και να κλείσουμε την πίστα για πάρτυ μας ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΒΕΒΑΙΩΣ !!!

Να είμαστε καλά και πάντα τέτοια

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: ATN PANOS στις 14/11/2010 10:20 πμ.

την τυχη μου μεσα......

ολα τα χανω.

παιδια χαιρομαι που περασατε καλα.
ειναι γνωστο οτι ειμαι καπως μακρια, και δεν μπορω να ερχομαι.

θα ειχατε τουλαχιστον φωτογραφο.
αληθεια ποιος τραβουσε φωτογραφιες?
ειναι πολυ καλες

και στην αλλη με το καλο παιδια!!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: johnygalan στις 14/11/2010 11:10 πμ.

ATN PANOS"
θα ειχατε τουλαχιστον φωτογραφο.
αληθεια ποιος τραβουσε φωτογραφιες?
ειναι πολυ καλες
"


Υπάρχει πάντα επαγγελματίας φωτογράφος απο τους διοργανωτές, το κόστος είναι αν θυμάμαι
καλά 20ευρω το cd με όλες τις φωτογραφίες απο το track dey
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: doohan στις 14/11/2010 2:01 μμ.

Thimios"Έχω την εντύπωση ότι εχθές μπορούσες να πληρώσεις και ένα ένα τα sessions.
Κατά την είσοδο στην πίστα είδα κάτι παιδιά να δίνουν το χαρτάκι του session.
"


Γιαννη μπορουσες να κανεις ξεχωριστα 20λεπτα με κοστος 15ευρο!!Εγω παντως πληρωσα 50ευρο(δεν ειναι λιγα)αλλα μπορουσα να κανω 4 20λεπτα!!Αλλα προτιμησα να περιμενω και να μπω με τον Διονυση και των Θυμιο στο κιτρινο γκρουπ.....εξαλου νομιζω οτι η παρεα κανει το track-day καλυτερο και οχι οι χρονοι

Thimios"Επίσης όταν ρώτησα για το αν θα κάνουν άλλο track day μου είπαν ότι μάλλον θα γίνει
ένα ακόμα την 28/11 αν το επιτρέψει ο καιρός."


Και γω ρωτησα τον sofo και μου ειπε και εμενα για 28/11 ????

Dennis G."Γενικά ήταν super και νομίζω ότι πρέπει να μαζευτούμε κάποια στιγμή όλο το forum και να κλείσουμε την πίστα για πάρτυ μας ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΒΕΒΑΙΩΣ !!!"


Αυτο θα ηταν το ιδανικο σεναριο αλλα για να γινει χρειαζονται πολλες συμμετοχες Αυτο που μπορει να γινει ισως,ειναι να κλεισουμε σαν φορουμ μερικα 20λεπτα σε συνεργασια με καποιο διοργανωτη,ο οποιος θα φροντισει να μας παρεχει και καποια θεωρια αλλα και πρακτικη εξασκηση μεσα στην πιστα με τους πλοηγους που ηδη διαθετη

Dennis G."χάρηκα που ήταν ο ιπτάμενος Πέτρος "

Μεσιε σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα νομιζω οτι υπερβαλεται λιγακι..εως πολυ θα ελεγα!!

Dennis G." χοντρή Γερμανίδα..........."

Εεε...οχι και χοντρη η Κυρα-Μερκελ απλα λιγακι γεματουλα

ATN PANOS"παιδια χαιρομαι που περασατε καλα.
ειναι γνωστο οτι ειμαι καπως μακρια, και δεν μπορω να ερχομαι.
"


Εγω θα χαρω πολυ να ερθεις να κανουμε κανενα γυρο μαζι!!! Να δοκιμασω και επιτελους ενα Daytona...
Σου παρεχω τον ευρυχωρο καναπε μου-αφθονο τσιπουρο-τα εξοδα συμμετοχης!!Το μονο που μενει ειναι το εισητηριο σου και να μου πεις ποτε θα ερθεις (Συντομα γιατι τελεωνουν τα track-day εν'οψη του χειμωνα...μετα παμε απο ανοιξη παλι)
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: bonnie στις 14/11/2010 4:14 μμ.

πολυ σας χαρηκα ρε!! μπραβο!!
ηθελα να ερθω κ εγω να κανω παρεα στον βαγγελη, αλλα δεν προλαβαινα με τιποτα...

οσο για τον ιπταμενο πετρο... μετα απο την βολτα που πηγα μαζι του... συμφωνω απολυτα...δεν φανταζομουν οτι μια τετοια μαουνα (συγνωμη κιολας δηλαδη.. ) θα εστριβε δικαβαλο ετσι...
εκπληκτικη η φραου!
...αλλα οχι οσο εκεινο το σπιντ το κοκκινο που ειδαμε μετα, ε πετραν?


doohan"
Αυτο που μπορει να γινει ισως,ειναι να κλεισουμε σαν φορουμ μερικα 20λεπτα σε συνεργασια με καποιο διοργανωτη,ο οποιος θα φροντισει να μας παρεχει και καποια θεωρια αλλα και πρακτικη εξασκηση μεσα στην πιστα με τους πλοηγους που ηδη διαθετη

"


αυτο εχει γινει, εχω συμμετασχει σε τετοιο, αρκει να συννενοηθουμε με τον διοργανωτη και να το οργανωσουμε σωστα! οσο περισσοτεροι μαζευτουμε, τοσο καλυτερα!!
αν και ο διοργανωτης δυσκολα μπορει να σο βοηθησει πρακτικα μεσα στην πιστα νομιζω...αλλα ισως οι πιο εμπειροι απο εσας να μπορουσαν να παρουν θεση πλοηγου,... ο dimchrist τα ξερει καλυτερα νομιζω..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: doohan στις 14/11/2010 7:48 μμ.

bonnie"...αλλα οχι οσο εκεινο το σπιντ το κοκκινο που ειδαμε μετα, ε πετραν?
"


Αααχχχ!!!!Αυτο το σκεφτομαι συνεχεια.......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: TRACK DAY ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ  

  Από: dimchrist στις 15/11/2010 2:18 μμ.

bonnie"
doohan"
Αυτο που μπορει να γινει ισως,ειναι να κλεισουμε σαν φορουμ μερικα 20λεπτα σε συνεργασια με καποιο διοργανωτη,ο οποιος θα φροντισει να μας παρεχει και καποια θεωρια αλλα και πρακτικη εξασκηση μεσα στην πιστα με τους πλοηγους που ηδη διαθετη"


αυτο εχει γινει, εχω συμμετασχει σε τετοιο, αρκει να συννενοηθουμε με τον διοργανωτη και να το οργανωσουμε σωστα! οσο περισσοτεροι μαζευτουμε, τοσο καλυτερα!!
αν και ο διοργανωτης δυσκολα μπορει να σο βοηθησει πρακτικα μεσα στην πιστα νομιζω...αλλα ισως οι πιο εμπειροι απο εσας να μπορουσαν να παρουν θεση πλοηγου,... ο dimchrist τα ξερει καλυτερα νομιζω.. "

Δεν είναι εύκολο να διοργανωθεί. Σίγουρα η καλύτερη περίπτωση είναι να γίνει συνεργασία με κάποιον διοργανωτή. Στην δικιά μας περίπτωση βολεύει να φτιάξουμε δικό μας γκρουπάκι-session. Το κάθε γκρουπ ειδικά τα ΣουΚου είναι τουλάχιστον 25 μηχανάκια. Οι περισσότεροι διοργανωτές το αποφεύγουν γιατί θα πρέπει να μπει σφίνα στα υπόλοιπα γκρουπ ανεβάζοντας έτσι το χρόνο αναμονής. Τέτοιες περιπτώσεις έχω δει σε track day του Περιστέρα-Κωβαίου (π.χ. Busa & Kawasaki Bikers). Για τους υπόλοιπους (Team 65 & Extreme Trackdays) δεν είμαι σίγουρος αν το έχουνε ξανακάνει.
Το πιο απλό που μπορώ να σκεφτώ είναι να μαζευτούμε στο τέλος μιας Κυριακής που έχει σπάσει ο κόσμος και να κανονίσουμε να μπούμε όλοι μαζί. So simple.
doohan"
ATN PANOS"παιδια χαιρομαι που περασατε καλα.
ειναι γνωστο οτι ειμαι καπως μακρια, και δεν μπορω να ερχομαι.
"

Εγω θα χαρω πολυ να ερθεις να κανουμε κανενα γυρο μαζι!!! Να δοκιμασω και επιτελους ενα Daytona...
Σου παρεχω τον ευρυχωρο καναπε μου-αφθονο τσιπουρο-τα εξοδα συμμετοχης!!Το μονο που μενει ειναι το εισητηριο σου και να μου πεις ποτε θα ερθεις (Συντομα γιατι τελεωνουν τα track-day εν'οψη του χειμωνα...μετα παμε απο ανοιξη παλι)"

+675 στον Doohan.
Πάνο κανόνισε εσύ τις υποχρεώσεις σου κάτω και μόλις μπορέσεις να ξανανέβεις μας ενημερώνεις και τα κανονίζουμε εμείς τα υπόλοιπα. Μη τα ξαναλέμε
doohan"
Thimios"Επίσης όταν ρώτησα για το αν θα κάνουν άλλο track day μου είπαν ότι μάλλον θα γίνει
ένα ακόμα την 28/11 αν το επιτρέψει ο καιρός."


Και γω ρωτησα τον sofo και μου ειπε και εμενα για 28/11 ????"

Πόσες φορές θα σας το πω?
Στις 28 Νοεμβρίου έχει track day o Ζαφειρόπουλος
http://extremetrackdays.gr/
Μόλις μου ήρθε μήνυμα από TEAM 65
Το επόμενό τους ολοήμερο track day είναι στις τις 21 Νοεμβρίου Κυριακή.
Λέω κατά το μεσημεράκι να περάσω.

Triple Way