Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

zard

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: zard

Δημοσίευσηαπό harrysvr » 06 Φεβ 2010, 19:32

Την ψηλή zard σκεφτόμουν κι εγώ αλλά ύστερα από κάποια ξεφλουδίσματα που είδα στο carbon υλικό(σε γνωστό μου, ύστερα από 6μηνο) αλλά και απ`αυτά που άκουσα, ότι λειώνει τη βάση της givi άλλαξα ρότα προς arrow ή mivv(η οποία δείχνει και όμορφη).
Το θέμα είναι η κατεύθυνση των καυσαερίων δηλ. αν επηρεάζουν την πίσω βάση της givi, κάποιος με τον παραπάνω συνδυασμό; απόδοση σε μεσαίες/ψηλές σε σχέση με μαμά;
Το σωληνάκι εξόδου μπορεί να αλλαχθεί με άλλο γωνιακό και να κατευθύνει τα καυσαέρια πιο χαμηλά άραγε;
http://cgi.ebay.it/POT-ECHAPPEMENT-MIVV-SUONO-TRIUMPH-TIGER-1050_W0QQitemZ380195974366QQcmdZViewItemQQptZFR_JG_Moto_Pi%C3%A8ces?hash=item5885722cde
video: http://www.mivv.it/en/prodotti_video_apri.asp?cvp=2&lv=11/546/684/SUONO%20Alto.flv&np=TRIUMPH%20-%20TIGER

Εικόνα
Εικόνα
harrysvr
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger1050accessories

Δημοσίευσηαπό doohan » 06 Φεβ 2010, 22:12

.................
Τελευταία επεξεργασία από doohan και 20 Μάιος 2011, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος

Δημοσίευσηαπό harrysvr » 06 Φεβ 2010, 22:34

doohan έγραψε:λοιπον φιλε μου!!Εγω εχω βαλει την arrow race η οποια βγαινει μονο για tiger!!Ειχα επι 1,5χρονο και κατι την βαση της givi και δεν ειχα απολυτος κανενα προβλημα μετην βαση αλλα και με την βαλιτσα!! Θετικόν! Απο θερμοκρασια το συγκεκριμενο τελικο δεν ανεβαζει καθολου οπως ο μαμα θερμοσυφουνας :mrgreen ! Καλό κι αυτό! Το μονο θεματακι ειναι οτι θα πρεπει να κοψεις-τρυπησεις στο πλαι το σιδερο της βασης γιατι η Arrow εχει ενα εχτρα σιδερακι στην βαση του που πιανει στο υποπλαισιο! No prob Απο ηχο εμενα μου αρεσει παρα πολυ! Pas male! Δεν ειναι υπερβολικος σε νορμαλ λειτουργεια αλλα αν το χωσεις που λενε τοτε γινεται ο χαμος ο ιδιος :mrgreen ! Αυτό δε μου πολύαρέσει... Βγαινει και σε εκδοση με ταπα αν σε ενδιαφερει! Αυτό είναι βάλε βγάλε όποτε θέλω; τάπα για το θόρυβο; Απο αποδοση μην φανταστεις πολλα πραγματα(10+ αλογα που λενε!) αλλα δινει κατι παραπανω στις 8000+στροφες(4-5 θα ελεγα)!Το μοτερ ομως ειναι πιο ελευθερο στην λειτουργεια του και πιο ευστροφο !Αν τη βαλεις θα πρεπει να μπει και το αναλογο προγραμμα της triumph το οποιο απο οτι μου ειπαν ειναι μονο γι'αυτο το τελικο!Φυσικα καλο θα ηταν και ενα πιο ελευθερο φιλτρακι Εννοείται...όπως και την επιπλέον τρύπα στο airbox θα έλεγα...απο εγγύηση δεν ξέρω όμως.οχι οτι αν αφησεις επανω το μαμα τρεχει τιποτα αλλα θα εχεις καλυτερες αποδοσεις με το ελευθερο αλλα επισης και λιγη παραπανω καταναλωση! > Ελπίζω κανα λίτρο, όχι παραπάνω... Απο ποιοτητα κατασκευεις απλα κορυφαια!!!!Επισης επειδη το τελικο το βγαζει η arrow σε συνεργασια με την triumph αν εισαι ακομα σε εγγυηση σε καλυπτει πληρως σε οτι θεμα και να προκυψει με το τελικο η το μοτερ φυσικα! Αυτό που λές μόνο αν την πάρω απο τον αντιπρόσωπο; ή καλύπτει αγορά και απο αλλού;

Σε ευχαριστώ! :salut1 αλλά θα ήθελα και μια άποψη για τη mivv...
harrysvr
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger1050accessories

Δημοσίευσηαπό doohan » 06 Φεβ 2010, 23:34

.............
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος