ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: aimiliosbmw στις 09/02/2009 10:24 μμ.

Βασικα ειμαι νεος στο club εδω και ενα μηνα αφου πλεον ειμαι κατοχος ενος TIGER 1050 λευκου.Ωσ ανυσηχος ιδιοκτητης ομως για αρχη χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε οσους ξερουν και θελουν να βοηθησουν.Σαν πρωτη επεμβαση τοποθετησαμε συναγερμο sbyball με τη βοηθεια του φιλου Στράτου αλλα αυτο ειναι μονο η αρχη...
στη συνεχεια εχω παραγγειλει xenon kit η7 και η9 και ο προβληματισμος μου ειναι το τελικο που θελω να αλλαξω γιατι το μαμα ειναι σαν μπουρη σομπας και φτερο πίσω!

1ον )απο εξατμιση μου αρεσει η mivv suono η χαμηλη αλλα απ οτι βλεπω πρεπει να υπαρχουν δυο τυποι(τελειωματα ματ carbon ήγυαλιστερα).Η γυαλιστερή ειναι full titanium ή με τα ματ carbon ειναι full titanium?

2ον)με εχει προβληματισει το πισω φτερο αφου δε κανει τη δουλεια του στις δυο επιλογες
powerbronze http://www.powerbronze.co.uk/Shop/Produ ... _ID=818253 το βλεπω πιο διακριτικο
skidmarx http://www.t595.net/album/album.asp?alb ... &img=41315 σε carbon
Αν καποιος τα εχει βαλει η εχει ασχοληθει ας μου πει σχετικες πληροφοριες,εντυπωσεις,λειτουργικοτητα κλπ

Re: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 26/02/2009 12:48 μμ.

λοπον Αιμιλιε εγω ο τακις1964 ο chris34 και αλλοι εχουμε βαλει το φτερο απο το δευτερο λινκ που γραφεις και ειναι αρκετα καλο(οχι τελειο) για τα λαδια που πεταγονται απο την αλυσιδα αλλα για τα λασπονερα θα χρειαστεις σιγουρα πισω φτερο η' αν εισαι ποιο συντηριτικος και θες ανεση κινησεων βαλε μπαγκαζιερα
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: takis1964 στις 26/02/2009 2:41 μμ.

Το πρωτο ειναι σαν το μαμα με ολα τα κακα που εχει δηλαδη=μηδενικη προστασια

Re: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: aimiliosbmw στις 26/02/2009 3:40 μμ.

δηλαδή Άγγελε απο νερά δε διορθώνεται η κατάσταση?Απο φινίρισμα τουλάχιστον και εμφάνιση είναι καλό?Είναι όντως carbon ή Look carbon?Ταιριάζει με το μαμά μπροστινό carbon?
όσο για τα λάδια της αλυσίδας βάλτε Bel Ray και θα ξενοιάσετε από πιτσιλιές.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Re: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: aimiliosbmw στις 26/02/2009 4:02 μμ.

Τάκη το έχεις δοκιμάσει ή το έχεις δεί το powerbronze ή οπτικά σου μοιάζει το ίδιο σε προστασία με το μαμά?αλλά αν από νερά όπως κατάλαβα το skidmarx δε κάνει και τίποτα το ιδιαίτερο τότε νομίζω οτι εμφανισιακά το powerbronze δικαιώνεται!!!

Re: ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...  

  Από: takis1964 στις 26/02/2009 8:39 μμ.

απλα τα πραγματα!
το skidmarx καλυπτει τον τροχο ενω το μαμισιο οχι,που εχει συνεπεια να κοβει την λασπη προς το αμορτισερ και τα ποδια του αναβατη-συνεπιβατη
ο Αγγελος μιλησε ομως για πισω που εκει ειναι ασχετο με το φτερακι
εκει θελει προεκταση φτερου της Τ που εχει συγγεκριμενο κωδικο και εχει γυρω στα 40€
εχω βαλει και τα 2 και ειμαι μια χαρα!
το skidmarx βγαινει μονο σε carbon και μαυρο πλαστικο,εγω εχω το πρωτο και ειναι πανεμορφο
Ολα αυτα υπαρχουν σε φωτο στο φωτο αλμπουμ μου