Επεκταση ζελατινας

Επεκταση ζελατινας  

  Από: alki_viades στις 21/11/2008 12:55 μμ.

Καλημερα, επανερχομαι στο θεμα "Ζελατινα στο Tiger", το οποιο σκοπευω να λυσω!




Καλοοοοοοεεε;;;


Εχω την Zero Gravity double bubble, γενικα πολυ καλη αλλα μου δημιουργει στροβιλισμους στην κορυφη του κρανους. Αν σκυψω 4-5 ποντους εξαφανιζεται το προβλημα (ειμαι 1.83) οποτε σκεφτομαι επεκταση ζελατινας χρησιμοποιωντας ενα απο τα παρακατω:

http://www.touratech.com/shops/001/prod ... d85c1b9e11

http://www.twistedthrottle.com/trade/productview/2710/ εχει πολλα μοντελα και κατω δεξια

Της touratech δεν βγαινει σε φυμε, αρα ειναι ασχετο σε εμφανιση, αλλα μπαινοβγαινει σε δευτερολεπτα και μου χρειαζεται μονο σε μεγαλες βολτες. Το κυριοτερο μειονεκτημα ειναι πως δεν ρυθμιζεται η κλιση, ειναι απλα επεκταση και δεν ξερω αν θα στρωνει τη ροη του αερα.
Της MRA θεωρω πιο σιγουρη λυση και βγαινει σε φυμε το οποιο ομως δεν ξερω αν ταιριαζει με το φυμε της ZG. Το "κακο" ειναι πως βιδωνει στη ζελατινα που σημαινει μονιμη εγκατασταση με οτι συνεπαγεται αυτο.

Εχει χρησιμοποιησει κανεις καποια απο τα δυο; Οποιαδηποτε πληροφορια ειναι χρησιμη, γιατι και οι δυο λυσεις ειναι ακριβουτσικες και με δυσκολη μεταπωληση αν δεν σου ταιριαξουν...

Re: Επεκταση ζελατινας  

  Από: takis1964 στις 23/11/2008 4:26 μμ.

Η mra μοβιζει λιγο αρα το χρωμα σιγουρα δεν ταιριαζει
Απο την αλλη το μοβ πανω στην zg δεν θα φαινεται μωβ αλλα πολυ πιο σκουρο
Ομως. Η zg εχει φουσκα στην μεση αρα μαλλον δεν θα ταιριαζει στις καμπυλες της mra
Μια επισκεψη στο μαγαζι που εχει τις mra θα σου λυσει ολες τις αποριες

Re: Επεκταση ζελατινας  

  Από: nfot στις 23/11/2008 8:34 μμ.

Την λυση της Touratech την επελεξε φιλος με FZ6 και εμεινε απολυτα ικανοποιημενος.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Επεκταση ζελατινας  

  Από: alki_viades στις 24/11/2008 11:16 πμ.

akis1964"...Η zg εχει φουσκα στην μεση αρα μαλλον δεν θα ταιριαζει στις καμπυλες της mra
Μια επισκεψη στο μαγαζι που εχει τις mra θα σου λυσει ολες τις αποριες"


ΜΑλλον εχεις δικιο, ειχα στειλει ενα εμαιλ στο twistedthrottle και μου απαντησαν πως οι επεκτασεις της MRA δεν κανουν για τις ZG. Μπορει οντως να ειναι ετσι μπορει απλα να μην εχουν δοκιμασει το συνδιασμο, λογικο ειναι.

Προσανατολιζομαι στη λυση της touratech αλλα σπαζομαι γιατι ειναι εξωφρενικα ακριβη: 80€ το απλο μοντελο που δεν κλειδωνει ενω με 69€ εχω στην πορτα μου την ψηλη ζελατινα της ZG !!!

Re: Επεκταση ζελατινας  

  Από: angelo_balto στις 29/07/2009 11:27 πμ.

alki_viades"
akis1964"...Η zg εχει φουσκα στην μεση αρα μαλλον δεν θα ταιριαζει στις καμπυλες της mra
Μια επισκεψη στο μαγαζι που εχει τις mra θα σου λυσει ολες τις αποριες"


ΜΑλλον εχεις δικιο, ειχα στειλει ενα εμαιλ στο twistedthrottle και μου απαντησαν πως οι επεκτασεις της MRA δεν κανουν για τις ZG. Μπορει οντως να ειναι ετσι μπορει απλα να μην εχουν δοκιμασει το συνδιασμο, λογικο ειναι.

Προσανατολιζομαι στη λυση της touratech αλλα σπαζομαι γιατι ειναι εξωφρενικα ακριβη: 80€ το απλο μοντελο που δεν κλειδωνει ενω με 69€ εχω στην πορτα μου την ψηλη ζελατινα της ZG !!! "


Εννοείς την Zero Gravity Sport Touring? Για πες.. για πες... από που και πώς?? Είμαι 1.88 και μου έχει σπάσει τα @@@@δια η μαμα του Tiger..
it's not the ride... it's the rider...