Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)

Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: rAnger στις 29/10/2008 10:28 πμ.

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά τέτοια μετατροπή για να αναβει και ο 2ος μπροστινός προβολέας?
Υπήρχε μέχρι πριν λίγο καιρό το σχετικό προι'ον στο WWW.TRIUMPH-ONLINE.CO.UK αλλά το σταματήσανε.

Κάτι ανάλογο γνωρίζετε ρε παιδιά?
Υποψιάζομαι πάντως ότι το συγκεκριμένο δεν ήταν τιποτα σπουδαίο και απλά θα έδινε στον ψηλό προβολέα τάση από το φως πορείας λίγο υποβαθμισμένη για να μη στραβώνει.. (Που σημαίνει οτι θα κοιταζε ψηλά το φως και παλι)
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: chris34 στις 29/10/2008 10:39 πμ.

Mia paratirisi oti an exeis xenon den mporeis na to valeis auto!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: rAnger στις 29/10/2008 10:47 πμ.

Ναι, το προσεξα οτι το διευκρινίζουν και αυτό με κάνει να πιστευω ότι η υλοποίηση είναι με χαμηλωμένη ταση στον ψηλό προβολέα.
Απ΄οσο ξέρω με χαμηλότερη τάση δε μπορείς να ανάψεις τα HID, γι αυτό κ το περιορίζουν σε αλογόνου...
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: chris34 στις 29/10/2008 10:58 πμ.

Nai einai enas mikros diakladotis reumatos me piknotaki pou krataei tin tasi tou reumatos idia me autin tis meseas skalas.an valeis alogonou tipou xenon(se fotismo gia na min einai kitrina)tote tha einai mia xara!!
Sigoura vevea tha exeis poli kalitero fotismo!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: rAnger στις 29/10/2008 11:21 πμ.

Chris, το εχεις βαλει εσυ?
Ξέρεις από που μπορώ πλεον να το πάρω (αφου στον εγγλεζο δεν το εχουν πια)..?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: chris34 στις 29/10/2008 11:32 πμ.

Oxi den to exw valei giati exw xenon!Tha koitaxw pou mporoume na to vroume kai tha sou pw!nomizo oti ta poulane kai sta magazia me hlektonika eidh.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: rAnger στις 29/10/2008 1:36 μμ.

Μαγαζια με ηλεκτρονικά?
Μπορεις να μου συστησεςι κάποια?
Δεν εχω ψαξει ποτε για κατι τετοιο πριν....
Ευχαριστω
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: antoine στις 28/11/2008 7:04 μμ.

το έχει βάλει ο gskemp, στείλτου ένα pm να σου πει τι και πως.

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: ad1 στις 11/04/2012 12:56 πμ.

Tελικα βρηκες ακρη με το θεμα αυτο?
Εχει κανεις αλλος διπλα φωτα στο Tiger?
Πιστευω οτι θα βελτιωναν πολυ την οδηγηση το βραδυ χωρις να τυφλωνουν

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: ad1 στις 04/05/2012 4:06 μμ.

Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα αυτο που γραφει στην αρχη ο φιλος που ανοιξε το θεμα (http://www.triumph-online.co.uk/triumph ... 6759-p.asp)
Βεβαια αναφερει οτι το σταματησαν, αλλα εγω δεν βλεπω κατι τετοιο.

Στην Ελλαδα υπαρχει πουθενα?
Το εχει βαλει κανεις? Εντυπωσεις? Κοστος? Απο που το αγορασε?
Θελω να βελτιωσω τα φωτα μ και νομιζω ειναι η καλυτερη λυση μιας και δεν θελω να βαλω xenon lights
Εσεις τι λετε?

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: ad1 στις 26/05/2012 12:41 μμ.

Κανενας δεν το εχει βαλει? Δεν μπορει! Καπου ειχα δει ενα Tiger να εχει διπλα φωτα σε μια φωτογραφια απο μια εκδρομη που ειχε γινει αλλα δεν μπορω να την βρω τωρα στο φορουμ...

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: ReYeS στις 27/09/2012 4:18 πμ.

λοιπον παιδια αυτο με τα διπλα φωτα δεν ειναι και τοσο δισκολο.....ετοιμαζω κατι εαν μου βγει θα σας πω αμεσος λεπτομεριες.....
σε γενικες γραμμες καταργουμε της λαμπες Η9 ΚΑΙ Η11 και αντικαθηστουμε με Η4 εαν γινει η δουλεια που θελω να κανω να ξερετε οτι θα μπορει να γινει χωρης κανενα προβλημα και με λαμπες ξενων (με μπαλαστ) υπομονη..........θα εχω συγουρα νεα......
Tiger 1050 black

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: Tigris3 στις 27/09/2012 9:08 μμ.

ReYeS"λοιπον παιδια αυτο με τα διπλα φωτα δεν ειναι και τοσο δισκολο.....ετοιμαζω κατι εαν μου βγει θα σας πω αμεσος λεπτομεριες.....
σε γενικες γραμμες καταργουμε της λαμπες Η9 ΚΑΙ Η11 και αντικαθηστουμε με Η4 εαν γινει η δουλεια που θελω να κανω να ξερετε οτι θα μπορει να γινει χωρης κανενα προβλημα και με λαμπες ξενων (με μπαλαστ) υπομονη..........θα εχω συγουρα νεα......"


Αναμένουμε...

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: Glober στις 02/10/2012 7:40 μμ.

ReYeS"λοιπον παιδια αυτο με τα διπλα φωτα δεν ειναι και τοσο δισκολο.....ετοιμαζω κατι εαν μου βγει θα σας πω αμεσος λεπτομεριες.....
σε γενικες γραμμες καταργουμε της λαμπες Η9 ΚΑΙ Η11 και αντικαθηστουμε με Η4 εαν γινει η δουλεια που θελω να κανω να ξερετε οτι θα μπορει να γινει χωρης κανενα προβλημα και με λαμπες ξενων (με μπαλαστ) υπομονη..........θα εχω συγουρα νεα......"


Αναμένουμε με πολύ αγωνία... (οκ υπερβάλω λίγο )...

Re: Διπλά φώτα (TWIN HEADLAMP CONVERSION FOR THE TIGER 1050)  

  Από: ReYeS στις 14/10/2012 4:18 μμ.

ΧΑΧΑΧΑΑ οκ

περιμενο να μου ερθουν απο ιντερνετ λαμπες και μπαλαστ και αμεσως θα κανω την τοποθετηση.....εαν γινει θα κανω ενα νεο νημα που θα αφορα το θεμα και θα εχω βημα βημα το τη πρεπει να γινει οστε να εχουμε 2 ματια στο τιγρακι με αναλητικες φωτογραφιες.
Tiger 1050 black