led φλας απο ebay

led φλας απο ebay  

  Από: Genesis στις 27/03/2015 8:52 μμ.

Κοιταξτε τη βρηκα καθώς σκαλιζα το ebay! Ψήνομαι να παρω δειχνουν ωραια και μοιαζουν με τα oem!

http://www.ebay.com/itm/4x-Motorcycle-U ... 1156226771

Re: led φλας απο ebay  

  Από: maddog στις 27/03/2015 9:05 μμ.

ειδες για διασταση?ειναι πολυ ωραια αλλα μου φαινονται μακρυναρια.

Re: led φλας απο ebay  

  Από: Genesis στις 27/03/2015 9:27 μμ.

Νομίζω ειναι ενα κλικ πιο μακρια απο τα οεμ! Αλλα σιγα τη διαφορα! Το αποτέλεσμα να δουμε αμα ειναι φωτεινα η τιμή ειναι ξεφτηλα για 4αδα!

Re: led φλας απο ebay  

  Από: Tigris3 στις 28/03/2015 12:29 πμ.

Ωραία φαίνονται! Ψήνομαι...

Re: led φλας απο ebay  

  Από: voyager1970 στις 28/03/2015 1:49 μμ.

Φίλε Γιάννη,

Ότι LED και να βάλεις θα πρέπει να δεις εάν σου δίνουν και το σχετικό ρελέ (φλασέρ) , γιατί με το υπάρχον δεν θα σου λειτουργήσει λόγο ότι τα LED λειτουργούν σε χαμηλότερα Amp.

Καλό είναι να αγοράσεις ένα φλασέρ, ειδικά για LED και να το τοποθετήσεις στην θέση του παλιού (εργοστασιακού).
Όμως, ΠΡΟΣΟΧΗ. Θα πρέπει να είναι αδιάβροχο / στεγανοποιημένο, γιατί με βροχές, πλυσίματα και υγρασίες γενικά τα συμβατικά τα «παίζουν». Διαφορετικά, θα βραχυκυκλώσει το κύκλωμα και σε χρόνο dt θα μείνεις από φλάς!

Και το κόστος αυτού του αδιάβροχου φλασέρ… πιο ακριβό από τα φλάς σου!!!

Μπορείς βέβαια να αγοράσεις ένα απλό και να το «γεμίσεις» με σιλικονούχα ρητίνη (ειδική κόλα) για ηλεκτρονικές πλακέτες. Πάλι, και αυτή η «κόλα» δεν είναι φτηνή!

Re: led φλας απο ebay  

  Από: galileos στις 28/03/2015 1:56 μμ.

Να αναφέρω ότι χαμηλού κόστους φλασάκια όπως αυτά αγόρασε φίλος τα τοποθέτησε στην μηχανή του και μετά από λίγο καιρό θάμπωσε το γυαλί και το μαύρο χρώμα έγινε γκρι.

Συμφωνώ ότι το κόστος είναι γελοίο, αλλά αν αναλογιστείς ότι θα χρειαστείς και φλασέρ τότε δεν ξέρω αν πραγματικά αξίζει.

Αν το επιχειρήσετε θέλουμε φωτογραφίες για σύγκριση και φυσικά εντυπώσεις!!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: led φλας απο ebay  

  Από: maddog στις 28/03/2015 2:32 μμ.

και χωρις φλασερ μα με μια αντισταση 5ευρω θα εισαι οκ.

Re: led φλας απο ebay  

  Από: tolicious στις 25/04/2015 5:12 μμ.

΄Εχει δίκιο ο maddog,μιά χαρά λειτουργούν!Ποιοτικά τα αντίστοιχα για το δικό μου είναι οκ μέχρι τώρα(10μήνες)