Φορτιστης μπαταριας CTEK

Φορτιστης μπαταριας CTEK  

  Από: thanostc στις 07/09/2014 9 μμ.

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τους φορτιστες ctek σε περιπτωση που καποιος φιλος εχει αντιστοιχο.. Οι φορτιστες αυτοι εχουν πανω καποια modes φορτισης, μηχανης, αυτοκινητου, για πολυ κρυο καιρο και για τελειως καταστραμμενες μπαταριες... Η ερωτηση ειναι η εξης... Για μηχανη tiger 800 xc ποιο mode ειναι καλυτερο για φορτιση μηχανης η αυτοκινητου;;ρωταω διοτι το mode μηχανης αφορα σε μπαταριες τυπου 1,2 - 14h ενω του αυτοκινητου για μπαταριες τυπου 14 - 160h..ευχαριστω εκ των προτερων!

Re: Φορτιστης μπαταριας CTEK  

  Από: thanostc στις 07/09/2014 9:13 μμ.

Ρε παιδια τωρα ειδα κατι στο manual... Τα modes συγκεκριμενα ειναι μηχανης, αυτοκινητου, AGM, RECOND!!η μπαταρια της triumph tiger 800 xc ειναι Agm οποτε πρεπει να επιλεξω το συκγεκριμενο mode??ευχαριστω!

Re: Φορτιστης μπαταριας CTEK  

  Από: mayroylis21 στις 02/04/2015 8:03 πμ.

ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ TΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΑΡΚΑ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΗΡΕΣ, EΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ CTEK MXS 5.0 ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΩΘΕΙ.ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΕΧΡΙ ΜΑΡΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΠΑΝΩ ΜΟΝΙΜΑ.Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΣΤΑ ΜΠΑΜ.ΠΑΡΤΗΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ .ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΗΘΕΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ