Τop case

Τop case  

  Από: trelofanis στις 06/03/2014 2:14 μμ.

Παιδια καλησπερα...ειμαι καινουριος στο φορουμ και γενικα καινουριος στην triumph...μολις πηρα χθες μια triumph tiger special edition...ειναι φοβερη αλλα εχω ενα προβλημα....την μηχανη την πηρα με πλαινες βαλιτσες γνησιες αλλα δεν εχει top case...πηγα σημερα να βαλω μια της givi αλλα εχω προβλημα...δεν μπαινει η σχαρα της givi γιατι βρισκει στις πλαινες υποδοχες αλλα και στην εξατμιση που ειναι αλλαγμενη...μια zard φοραει....η πισω γνησια της triumph με σχαρα εχει 500 ευρω!!!!! πραγμα τελειως ασυμφορο....τι επιλογες εχω ρε παιδια?τι μπορω να βαλω?η τι πατεντα μπορω να κανω γιοα να βαλω μια αλλη μαρκα????Ευχαριστω πολυ!!!!

Re: Τop case  

  Από: koukounaros στις 06/03/2014 3:26 μμ.

Καλησπέρα φίλε μου, δέν είμαι κάτοχος tiger οπότε και δέν μπορω να καταλάβω ακριβώς το πρόβλημα. να γνωρίζεις όμως οτι μπορείς να κατασκευάσεις μία custom βαση που να την τοποθήσεις όπως ακριβώς θέλεις εσύ ώστε να ταιριάζει γάντι. άν πιάνουν τα χέρια σου το κάνεις μόνος αγοράζοντας μερικά κομμάτια μεταλο και κάνοντας τις κατάλληλες κοπές και κολησεις. θα χρειαστει χρόνο και υπομονή. διαφορετικά άν βρίσκεσαι αθήνα πέρνα μια βόλτα απο τα μεταλλαδικα στα καμινια (μεθώνης και περιξ οδών) που υπάρχουν πολλοί καλοί μάστορες (που θα σου το φτιάξουν όπως ακριβως το θες) και σχετικά οικονομικοι. απλά εκεί θα χρειαστεί έρευνα αγοράς γιατιί κάποιοι δαγκώνουν. Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα! εγώ έτσι θα φτιάξω βάση πινακίδας για το street triple μου όποτε βρώ χρόνο!

Re: Τop case  

  Από: trelofanis στις 06/03/2014 5:26 μμ.

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτο δε νομιζω να ναι λυση....

Re: Τop case  

  Από: voyager1970 στις 13/03/2014 3:33 μμ.

relofanis"Παιδια καλησπερα...ειμαι καινουριος στο φορουμ και γενικα καινουριος στην triumph...μολις πηρα χθες μια triumph tiger special edition...ειναι φοβερη αλλα εχω ενα προβλημα....την μηχανη την πηρα με πλαινες βαλιτσες γνησιες αλλα δεν εχει top case...πηγα σημερα να βαλω μια της givi αλλα εχω προβλημα...δεν μπαινει η σχαρα της givi γιατι βρισκει στις πλαινες υποδοχες αλλα και στην εξατμιση που ειναι αλλαγμενη...μια zard φοραει....η πισω γνησια της triumph με σχαρα εχει 500 ευρω!!!!! πραγμα τελειως ασυμφορο....τι επιλογες εχω ρε παιδια?τι μπορω να βαλω?η τι πατεντα μπορω να κανω γιοα να βαλω μια αλλη μαρκα????Ευχαριστω πολυ!!!!"


Ρίξε μια ματιά στην γκάμα της Hepco Decker για top case.

Re: Τop case  

  Από: trelofanis στις 14/03/2014 11:56 πμ.

εχει καταφερει να βαλει κανεις givi top case σε τιγρη με τις πλαινες βασεις τοποθετημενες??