tiger1050 - κολαρα σιλικονης

tiger1050 - κολαρα σιλικονης  

  Από: TheFace στις 24/12/2013 4:36 μμ.

Βλεπω τα μαμισια κολαρα να ψιλοξερενονται περνοντας ενα καφε χρωμα και χαλιεμαι. Λεω να τα αντικαταστησω με κολαρα σιλικονης που δεν καιγονται/ξερενονται.

Ξερει καποιος να μου πει που μπορω να βρω στην αθηνα και ποσο περιπου κοστιζει ενα σετ για τον τιγρη?

Ευχαριστω!
money cant buy me love

Re: tiger1050 - κολαρα σιλικονης  

  Από: Tigris3 στις 24/12/2013 5:11 μμ.

Αν θες πάντως να τα επαναφέρεις μπορείς είτε με βαζελίνη είτε με σπρέυ σιλικόνης και τρίψιμο με ένα πανάκι. Η βαζελίνη κάνει καλύτερη δουλειά. Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι πως γινόντουσαν καφέ μέχρι που άλλαξα τα μαμά υγρά του ψυγείου. Από τότε δεν αλλάζουν χρώμα.

Τώρα για αγορά aftermarket στο ebay.co.uk είχα πετύχει παλαιότερα κάποια επώνυμα σε μπλε χρώμα (Samco νομίζω) και αρκετά τσουχτερά (>100€). Σε Αθήνα δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Re: tiger1050 - κολαρα σιλικονης  

  Από: TheFace στις 25/12/2013 9:18 μμ.

Ναι, αυτα τα samco ειναι τα μονα που βρηκα με ενα προχειρο search στο google. Τα μπλε δε τα γουσταρω καθολου, αλλα απ' οτι ειδα εχει κι αλλα χρωματα. Το κακο της υποθεσης ειναι αφενως οτι απ' οσο μπορω να διακρινω απο τις φωτογραφιες εχουν το logo της εταιριας σε καθε σωληνακι (πανω-κατω) και αφετερου η τσουχτερη τιμη τους. 130E δεν ειναι και λιγα για... σωληνακια!

http://streetandcircuit.gr/triumph-1050 ... 89514.html

Μαλλον για βαζελινη και πανακι με βλεπω, αρκει να τα κανει οντως "καινουργια"...

ΥΓ. Πολυ παραξενο μου φαινεται να επιρεαζονται απο τα υγρα του ψυγειου. Το λογικο ειναι οτι ξερενονται (λογω υλικου) απο τις θερμοκρασιες του μοτερ κατι που υποτιθεται οτι δεν συμβαινει με τη σιλικονη.
money cant buy me love