ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ STREET TRIPLE

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: starsailor στις 15/10/2013 3:33 μμ.

Καλησπερα,

Ειμαι κατοχος ενος street triple του '09 και αφου μετα απο αρκετη σκεψη κατεληξα να κρατησω το μηχανακι και να μην προχωρησω σε αγορα καποιου αλλου αποφασισα να αναβαθμΙσω την αναρτηση.Την παρασκευη εβαλα λοιπον μπροστινα ελατηρια της mupo και πισω αμορτισερ παλι της ιδιας εταιρειας ( ειναι το μοντελο AB1 ). Στην Ελλαδα απο οτι εχω δει τα φερνουν ο Σπηλιωτης,ο Γεωργοπουλος και ο Παπασταυρου.Εγω τα αγορασα απο την Γεωργοπουλο ο οποιος και μου τα τοποθετησε και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.
Δυστυχως δεν ειχα την ευκαιρια να κανω καμια μεγαλη βολτα μετα την αλλαγη, τα εβαλα Παρασκευη και εφυγα σαββατοκυριακο για Βολο με το αυτοκινητο.Παντως με το που ανεβηκα στο μηχανακι μετα την αλλαγη ενοιωσα οτι ανερβηκα σε ΑΛΛΟ μηχανακι(με την θετικη εννοια φυσικα).Εχθες που εκανα μια μικρη βολτα νομιζω οτι ειχα ενα μονιμο χαμογελο οσο οδηγουσα.
the steps we take all leave footprints...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: PTiger800 στις 15/10/2013 3:39 μμ.

starsailor"Εχθες που εκανα μια μικρη βολτα νομιζω οτι ειχα ενα μονιμο χαμογελο οσο οδηγουσα."


Εύγε, αυτός είναι ο σκοπός.
Καλορίζικες οι αναρτησούλες!!!
...metal under tension, begging you to touch and go...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: starsailor στις 15/10/2013 3:47 μμ.

Ευχαριστω Πανο,ελπιζω να τα πουμε απο κοντα για καφεδακι
the steps we take all leave footprints...

Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ STREET TRIPLE  

  Από: dimchrist στις 15/10/2013 4:22 μμ.

Καλόστριφτες και καλές αποσβέσεις να'χεις!
Εντύπωση μου έκαναν τα 40 κλικ επαναφοράς! Μιλάμε για πολύ ακρίβεια.
Σιγά σιγά θα πρέπει να βάλεις και εσύ χέρι όσον αφορά την συμπίεση και την επαναφορά αν υποθέσουμε ότι το ελατήριο που χρησιμοποιήθηκε είναι αυτό που κάνει για τα κιλά σου και βγαίνουν σωστά το δυναμικό και στατικό sag.
Εγώ πάντως δεν έμεινα ικανοποιήμενος πήγα σε άλλο μαγαζί για το σέρβις της και όλα καλά.

Triple Way