Χειροποίητες βάσεις σαμαριών Tiger 800

Χειροποίητες βάσεις σαμαριών Tiger 800  

  Από: komis στις 18/07/2013 11:36 μμ.

Επειδή δε μπορούσα να βρώ τίποτα βάσεις για σαμάρια που ήθελα και δεν ψηνόμουν να δώσω 200 ευρώ για βάσεις βαλίτσας (Givi, Motech κτλ κτλ), τελικά έφτιαξα δικές μου, με τη βοήθεια ενός εξατμισά (Καραγιάννης) στην Πάτρα!

Μπορείτε να δείτε φωτό στο Flickr εδώ http://www.flickr.com/photos/79502089@N ... 654443502/, οι βαλίτσες είναι της Colori.

Είναι από ανοξείδωτο ατσάλι 20χιλ., διαστάσεις πλαισίου 30χ35 εκατοστά. Μου κόστισε 130 ευρώ, υλικά και εργασία.

Αν κανείς ενδιαφέρεται, μπορούμε να μαζευτούμε και να μας κάνει το παιδί μήτρα ώστε να φτιαχτούν πολλά σετ, σε πολύ μικρότερο κόστος. Ακόμα φθηνότερα μπορεί να βγεί με χρήση απλού βαμμένου σίδερου.

Ελπίζω να σας αρέσει η πατέντα made in Greece, στηρίζουμε την Ελληνική οικονομία και τους δικούς μας τεχνίτες!

Re: Χειροποίητες βάσεις σαμαριών Tiger 800  

  Από: PTiger800 στις 19/07/2013 10:08 πμ.

Ωραία δουλειά φίλε.

Εγώ είχα πάρει επίσης κάτι χειροποίητες από το κατάστημα στη Μιχαλακοπούλου 77 πριν κλείσει.
Τώρα πού τις είχε φτιάξει; Δεν ξέρω...

Πάντως δεν φαίνονται τόσο στιβαρή κατασκευή όσο οι δικές σου.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Χειροποίητες βάσεις σαμαριών Tiger 800  

  Από: komis στις 19/07/2013 10:57 πμ.

PTiger800"Ωραία δουλειά φίλε.

Εγώ είχα πάρει επίσης κάτι χειροποίητες από το κατάστημα στη Μιχαλακοπούλου 77 πριν κλείσει.
Τώρα πού τις είχε φτιάξει; Δεν ξέρω...

Πάντως δεν φαίνονται τόσο στιβαρή κατασκευή όσο οι δικές σου."


Ευχαριστώ Η αλήθεια είναι ότι για το σκοπό που τις ήθελα, είναι ίσως υπερβολικά στιβαρές. Από την άλλη, better safe than sorry! Επίσης σκέφτομαι να φτιάξω κι ένα μεταλλικό κουτί για να μπεί από τη μέσα μεριά εκεί που δεν είναι η εξάτμιση, σαν μόνιμη τοποθέτηση. Τουλάχιστον οι βάσεις είναι αρκετά γερές για να το κρατήσουν!

Re: Χειροποίητες βάσεις σαμαριών Tiger 800  

  Από: jimmatas στις 19/07/2013 5:08 μμ.

Πολυ καλη κατασκευη φαινεται! Σαν βασεις της Touratech ειναι!