Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO CORSA??

Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO CORSA??  

  Από: konstantinosg στις 30/05/2013 2:25 πμ.

Καλησπέρα!

Έχω δει τα σχετικα παρεμφερή θέματα, δε με κάλυψαν και θα ήθελα συγκεκριμένες πληροφορίες για τα παρακάτω 2:
ROSSO CORSA ή ROSSO II?
Κανένας παθών η ακόμα καλύτερα που να τα έχει δοκιμάσει και τα 2?
Ευχαριστώ.

Re: Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO COR  

  Από: johnygalan στις 30/05/2013 6:26 μμ.

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι απλή, αν μπαίνεις ή θα μπείς πίστα και γενικά κάνεις λίγα χλμ(εντός και εκτός πόλης) τότε rosso corsa αν όχι τότε rosso 2.

Εγώ φοράω τα rosso 2 και στην επόμενη αλλαγή θα βάλω τα rosso corsa
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO COR  

  Από: Max Manos στις 30/05/2013 6:38 μμ.

Eχω κανει 2000 περιπου χιλιομετρα με τα rosso corsa που προσφατα εβαλα στο street...Eιμαι απολυτα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Ζεσταινονται γρηγορα και μου εμπνεουν εμπιστοσυνη στους κ@λοδρομους της Κρητης..Τα θεωρω Λ Α Σ Τ Ι Χ Α Ρ Ε Σ!
Θα τα εμπιστευομουν και σε track day.

Ενδεχομενως να μην βγαλουν τα χιλιομετρα που θα εβγαζε το rosso IΙ, (δεν τα εχω δοκιμασει),αλλα δεν θυσιαζω την οδηγικη απολαυση για χαρη της οικονομιας...
"No Guts,No Glory"

Re: Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO COR  

  Από: GOGOS στις 30/05/2013 7:04 μμ.

Εγω φορουσα στο tiger 1050 τα rosso corsa.Ηταν καλα αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι κατι το ιδιαιτερο.Τωρα εβαλα τα DUNLOP GP RACER σε Μ μπροστα και Η πισω.Απλα το μηχανακι ειναι αλλου απο θεμα κρατηματος.

Re: Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO COR  

  Από: Fragiask στις 30/05/2013 8 μμ.

Καλησπέρα.Έχω βάλει κι εγώ ένα ζευγάρι rosso corsa στο Tiger και είχα αρκετά καλές εντυπώσεις και ιδιαίτερα κάτω από συνθήκες πίεσης σε στροφές.Κατάφερα κι έκανα περίπου 11000χλμ μέχρι που πέταξε τα λινά το πίσω αλλά θεωρώ ότι είχε υποστεί βάναυση χρήση.Ότι και να βάλεις τελικά καλοφόρετα.

Re: Λάστιχα Τriumph Tiger 1050, PIRELLI ROSSO II ή ROSSO COR  

  Από: johnygalan στις 01/06/2013 12:07 πμ.

11000 δiκάβαλος και με ταξίδια... μπράβο Κώστα!


GOGOS"Τωρα εβαλα τα DUNLOP GP RACER Απλα το μηχανακι ειναι αλλου απο θεμα κρατηματος. "


Τα GP RACER δεν είναι για μηχανάκια όπως το tiger μπορεί να έχουν κορυφαίο κράτημα αλλά το θέμα είναι να μπορείς και να ταξιδεύεις, εξάλλου αυτή είναι και η δουλεία του και όχι να αλάζεις λάστιχα κάθε 6000 χλμ
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"