chest and back protectors

chest and back protectors  

  Από: SPEED στις 25/08/2008 4:52 μμ.

Geia sas paidia. Mipos exete plirofories sxetika me tin xristikotita prostateutikou gilekou kato apo to jacket;
Xoraei kai an nai periorizei tis kiniseis; Auksanei polu tin asfaleia kai skeftomai na paro ena. Exo kataliksei se tria. To SPIDI DEFENDER, To ACERBIS kai to ALPINESTAR.

Re: chest and back protectors  

  Από: HelenKoR στις 27/08/2008 3:30 μμ.

Να σου πω την αληθεια δεν εχω φορεσει ποτε αλλά λογικα σκεπτομενη (τι ειπα παλι ?!?) ενα προστατευτικό γιλέκο μονο καλο θα μπορουσε να κανει γιατι προστατεύει τα πλευρά σε καποιο πιθανο ατύχημα και να αποφύγεις άλλες ζημιες που θα μπορουσε να σου δημιουργήσει ενα σπασμένο πλευρό .

Το θεμα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το φορεσεις αν το μπουφαν σου ειναι στενο . Αν τελικα το αγορασεις , θα ζητήσεις απο το μαγαζι να το δοκιμάσεις και φυσικα θα φορεσεις απο πανω το μπουφαν σου για να δεις αν χωράτε ο ενας μεσα στον αλλο . Υπολόγιζε οτι τον χειμώνα ισως θα φοράς πιο χοντρές μπλούζες .

Αλλά αν αναρωτιέσαι αν θα σε βολεύει την ωρα της οδήγησης , σκέφτομαι οτι αυτα ειναι κατάλληλα σχεδιασμένα ωστε να ειναι υποφερτά και να τα συνηθίζεις εύκολα . Άλλωστε ειναι ενα πολύ καλο μετρο προστασίας

Αξίζει να πας μεχρι τα σημεία πώλησης και να δοκιμάσεις ενα γιλεκο

Εγω σκέφτομαι να αγοράσω επιγονατίδες οταν με το καλο θα ειμαι ετοιμοπόλεμη .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: chest and back protectors  

  Από: SPEED στις 27/08/2008 8:48 μμ.

euxaristo Helen tha to koitakso to thema me to jacket kai tis mplouzes. Gia epigonatides na pareis oposdipote me arthtrosi kai me hontra louria velcro. Etsi den tha se kovi kai den tha glustroun pros ta kato. Episis des na xoroun kato apo to jean.

Re: chest and back protectors  

  Από: HelenKoR στις 28/08/2008 11:37 πμ.

thanks για τα tips
δεν ειχα σκεφτεί οτι τα λουρια θα μπορούσαν να μην ειναι εργονομικά σχεδιασμένα και να μου δημιουργήσουν προβλημα

και θα τα φοραω πανω απο το jean ωστε μετα να τα βγαζω ευκολα . θα ειμαι λιγο Robocop αλλα δεν πειραζει
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.