Πισω σταντ για Tiger 1050

Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: ad1 στις 03/09/2012 7:52 μμ.

Επειδη λεφτα για διπλο σταντ δεν υπαρχουν σκεφτηκα οτι η αγορα ενος paddock stand ειναι η οικονομικοτερη. Εχει κανεις? Τι "ειδους" πρεπει να παρω(κατι bobbins διαβαζω, κτλ)?

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: pap43-d2 στις 04/09/2012 10:52 πμ.

Επειδή έχω paddock δεν θα στο πρότεινα για τον λόγο ότι θα χρειάζεσαι βοήθεια να το σηκώσεις και να το κατεβάσεις ή τουλάχιστον δεν έχω βρει τρόπο να το κάνω μόνος μου. Καλύτερα να διαθέσεις κάποια χρήματα παραπάνω για το διπλό που είναι σταθερή αξία
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: Glober στις 04/09/2012 2:05 μμ.

Συμφωνώ...

το πιο πιθανό είναι να μην το χρησιμοποιήσεις για δουλίτσες ρουτίνας, πχ για λίπανση αλυσίδας θα προτιμήσεις το τσουλάω, βάζω, τσουλάω, βάζω κοκ.

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: tharis στις 04/09/2012 3:05 μμ.

Δε νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο να βαλεις το πισω σταντ μονος σου.. Το Tiger ισως ειναι λιγο βαρυ βεβαια αλλα εχει και πισω χειρολαβες.. Με λιγο εξοικιωση νομιζω θα τα καταφερνεις ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: Glober στις 04/09/2012 4:44 μμ.

Σε κάθε περίπτωση μία δοκιμή θα σε πείσει...

Πήγαινε όπου το πουλάνε και πρίν το πάρεις δοκίμασε να δείς αν το παλεύεις...

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: tharis στις 04/09/2012 5:22 μμ.

Glober"Σε κάθε περίπτωση μία δοκιμή θα σε πείσει...

Πήγαινε όπου το πουλάνε και πρίν το πάρεις δοκίμασε να δείς αν το παλεύεις..."


Σωστος!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: ad1 στις 04/09/2012 6:38 μμ.

pap43-d2"Επειδή έχω paddock δεν θα στο πρότεινα για τον λόγο ότι θα χρειάζεσαι βοήθεια να το σηκώσεις και να το κατεβάσεις ή τουλάχιστον δεν έχω βρει τρόπο να το κάνω μόνος μου. Καλύτερα να διαθέσεις κάποια χρήματα παραπάνω για το διπλό που είναι σταθερή αξία"


Λεφτα για διπλο σταντ δεν παιζουν, οποτε μονο paddock παιζει. Εσυ ποσο και απο που το πηρες? Τι ανταπτορες εχει? Αλλωστε παντα δουλειες στο μηχανακι τις κανω με φιλαρακι οποτε ανετα θα το βαζουμε πανω

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: Παντελής στις 04/09/2012 8:11 μμ.

Φίλε μου... με όλο το θάρρος σε ενδιαφέρει αυτό ? Το έχω και κάθεται και είναι ολοκαίνουργιο !

stant-gia-tetragwno-psalidi-t4778.html

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: galileos στις 04/09/2012 11:52 μμ.

Εγώ είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και τον ίδιο προβληματισμό με εσένα. Απλά περίμενα υπομονετικά μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος πωλητής για να αγοράσω διπλό σταντ. Τελικά βρέθηκε μετά από λίγο καιρό πωλητής ο οποίος πουλούσε γνήσιο Triumph διπλό σταντ. Με 100 ευρώ καθάρισα και είμαι ΟΚ!!

Αν δεν είσαι σε απόλυτη ανάγκη δεν μην βιαστείς. Μπορεί να σου βγει και σε καλό.

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: acratosa στις 05/09/2012 12:43 πμ.

haris"Δε νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο να βαλεις το πισω σταντ μονος σου.. Το Tiger ισως ειναι λιγο βαρυ βεβαια αλλα εχει και πισω χειρολαβες.. Με λιγο εξοικιωση νομιζω θα τα καταφερνεις .."


Μην το φοβασαι το διπλο σταντ. Δεν χρειάζεσαι να εισαι μασιστας για να το ανεβασεις. Το κόλπο ειναι να παταει το διπλο σταντ ΚΑΙ με τις δυο βασεις του πριν σπρωξεις το μηχανακι προς τα πισω.Στο σπρωξιμο αρκει να ριξεις το βαρος σου στο σταντ κ ολα πανε ομαλα. Αν δεν πατα με τα 2 ποδαρακια, γινεται πιο δυσκολο κ μπελαλιδικο..

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: tharis στις 05/09/2012 10:22 πμ.

acratosa"
haris"Δε νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο να βαλεις το πισω σταντ μονος σου.. Το Tiger ισως ειναι λιγο βαρυ βεβαια αλλα εχει και πισω χειρολαβες.. Με λιγο εξοικιωση νομιζω θα τα καταφερνεις .."


Μην το φοβασαι το διπλο σταντ. Δεν χρειάζεσαι να εισαι μασιστας για να το ανεβασεις. Το κόλπο ειναι να παταει το διπλο σταντ ΚΑΙ με τις δυο βασεις του πριν σπρωξεις το μηχανακι προς τα πισω.Στο σπρωξιμο αρκει να ριξεις το βαρος σου στο σταντ κ ολα πανε ομαλα. Αν δεν πατα με τα 2 ποδαρακια, γινεται πιο δυσκολο κ μπελαλιδικο.."


Δε λεμε για το διπλο αλλα για το paddock..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πισω σταντ για Tiger 1050  

  Από: ad1 στις 05/09/2012 4:49 μμ.

Στην αρχη ελεγα να παρω αυτο http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... ts_id=8128, αλλα μιας κ το Tiger δεν εχει αναμονες για bobbins (σωστα?) δεν υπαρχει λογος να δωσω τοσα λεφτα και μαλλον θα παω σε αυτο http://www.motopissaris.gr/full_product ... &fsize=all που ειναι και αρκετα φθηνοτερο.
Με βαλατε ομως σε σκεψεις για το διπλο σταντ, οποτε θα περιμενω κανα μηνα μπας και βρω καποιο σε καλη τιμη διαφορετικα θα παρω το πισω σταντ με τα 30 ευρω.