Δια Χειρός ... Ελλήνων!!!

Δια Χειρός ... Ελλήνων!!!  

  Από: Douda στις 26/07/2012 9:29 μμ.

Γεια χαρά παίδες!
Πρόσφατα, ψάχνοντας για προστατευτικό αλυσίδας, για το Tiger μου, και με αφορμή το γεγονός ότι ανεβοκατεβαίνω κάθε Π-Σ-Κ από Πάτρα (αν αγαπάς έτσι κάνεις… ), πέρασα μια βόλτα από την Αχαρνών γιατί είχα δει ένα νέο μαγαζί το οποίο δεν είχε ανοίξει ακόμα, αλλά μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση μια επιγραφή που έλεγε «η πρώτη ελληνική κατασκευαστική εταιρεία αξεσουάρ μοτοσικλέτας» . Κάθε Παρασκευή πέρναγα από το συγκεκριμένο σημείο, περιμένοντας πώς και πώς να ανοίξει για να δω τι παίζει. Όταν ήρθε ο καιρός και άνοιξε, χωρίς δεύτερη σκέψη , μπήκα στο μαγαζί και εντυπωσιάστηκα από την τρομερή δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά. Τελικά, το συμπέρασμα όλης της υπόθεσης ήταν ότι προστατευτικό αλυσίδας δεν πήρα, γιατί είχαν ετοιμοπαράδοτο το μαύρο ενώ εγώ ήθελα το χρυσό το οποίο θα καθυστερούσε κάποιες μέρες, αλλά…. ψώνισα ένα κάρο άλλα πράγματα! Μου έκαναν φοβερή εντύπωση τα προβολάκια Hella μαζί με κάτι βάσεις που στο πλάι γράφουν Tiger και τα πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη! Επίσης, αγόρασα μια αλουμινένια πλακέτα (smarty την έχουν ονομάσει) που μπαίνει στα καβαλέτα και δέχεται πρίζα και βάση για κινητό, GPS κτλ, κάτι χούφτες που του πάνε απίστευτα, φλασάκια led πολύ μουράτα, καθρέφτες, καπάκι δοχείου υγρών μπροστά φρένου σε χρυσό, κάτι καλύμματα από νεοπρεν με φερμουάρ για τις μπότες του μπροστινού συστήματος και… δεν θυμάμαι τι άλλο. Τα προϊόντα τους είναι σχετικά οικονομικά, αλλά επειδή ήμουν το πρώτο Tiger που πέρασε από εκεί, μου έκαναν μια έκπτωση προκειμένου να αφήσω τη μηχανή για φωτογράφιση.

Τα παιδιά είναι σούπερ και πολύ συνεννοήσιμα ! Παρακάτω το αποτέλεσα της φωτογράφισης (με τις επαγγελματικές, φυσικά, fotos που μου έδωσαν τα παιδιά)…

Re: Δια Χειρός ... Ελλήνων!!!  

  Από: triplelover στις 27/07/2012 2:51 μμ.

Ωραία πράγματα, αν θες στείλε με πμ την διεύθυνση. Έχει και επώνυμες μάρκες;
Για το street triple θα βρω τίποτα;

Re: Δια Χειρός ... Ελλήνων!!!  

  Από: Douda στις 27/07/2012 4:46 μμ.

riplelover"Ωραία πράγματα, αν θες στείλε με πμ την διεύθυνση. Έχει και επώνυμες μάρκες;
Για το street triple θα βρω τίποτα;"


Φίλε triplelover! Λογικά κάτι χρήσιμο - χρηστικό θα βρεις για το μοτόρι σου! Κάποιες μάρκες είναι επώνυμες, αλλά τα περισσότερα, επειδή είναι κατασκευαστική η εταιρεία των παιδιών, είναι ανώνυμα αλλά εξίσου εφάμιλλα με τα επώνυμα και φυσικά πιο οικονομικά!
Η διεύθυνση είναι: Αχαρνών 350 και
η ιστοσελίδα για παραγγελίες μέσω internet είναι: www.moto-discovery.com
Ελπίζω να σε κάλυψα και εύχομαι να βρεις κάτι και εσύ για το moto σου!

Re: Δια Χειρός ... Ελλήνων!!!  

  Από: triplelover στις 28/07/2012 5:06 μμ.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, θα περάσω μια βόλτα από εβδομάδα