ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..

ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros paloukidis στις 01/02/2012 10:59 μμ.

Καλησπερα παιδες βρισκομαι προ της αγορας χειμερινου μπουφαν..εχω κολλησει σε alpinestars αν και εδω στη θεσσαλονικη δεν βρηκα να δοκιμασω..προτιμω κατι το οποιο να καλυπτει μεση οπως το dainese 500-gt.αν καποιος απο το φορουμ μας εχει στη κατοχη του alpinestars ειτε δερμα ειτε cordura ας παραθεσει τις εντυπωσεις του..ευχαριστω προκαταβολικα...
ο τολμων νικα!

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: Cpt. Haddock στις 01/02/2012 11:17 μμ.

Αργησες λιγο θα ελεγα…

Και μην κολας σε μαρκες, ιδιαίτερα αυτές που δε βρισκεις να δοκιμάσεις
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: denthnpalevw στις 02/02/2012 12:18 πμ.

εχω alpinestars δερματινα. ειμαι πολυ ευχαριστημενος. τωρα τι αλλο να σου πω. το μπουφαν το πηρα απο Αμερικα σε τιμη ξεφτιλα. το παντελονι απο εδω. τι αλλο θελεις να μαθεις???? δεν μου εβγαλε καμια βλαβη....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: dimchrist στις 02/02/2012 12:37 πμ.

Πάνω από 4 χρόνια φοράω ολόσωμη δερμάτινη φόρμα Alpinestars. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση.

Επίσημος αντιπρόσωπος είναι η Μοτοδυναμική (Yamaha).
Tην αγόρασα από www.fc-moto.de

Triple Way

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: sinister στις 02/02/2012 8:26 πμ.

προσεχε με τα alpinestar γιατι τα δερματινα τους ξερω οτι οι επενδυσεις απο μεσα που εχουν ειναι γιλεκα κ τα χερια γενικα ξυλιαζουν. Να δεις να ειναι μακρυμανικο γιατι ενας φιλος βαζει απο μεσα την επενδυση απο αλλο μπουφαν το χειμωνα!
Σε κορντουρες δες κ revit!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros paloukidis στις 02/02/2012 9:14 πμ.

καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις...sinister η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα δερματινα τα δινει με γιλεκο η και χωρις ασε που ολα σχεδον ειναι διατρητα...ειχα στο μυαλο μου δερμα για την περιπτωση κατα την οποια εμπαινα πιστα..απο οτι βλεπω η αγορα corduras ειναι μονοδρομος για τον χειμωνα..
ο τολμων νικα!

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: denthnpalevw στις 02/02/2012 9:19 πμ.

προσωπικα με το γιλεκο + μια χοντρη μπλουζα+ισοθερμικο τα χερια δεν καταλαβαιναν τιποτα....ασχετα αν το μπουφαν ειναι διατρητο. στα δαχτυλα ειχα το προβλημα...... η πιο κρυα διαδρομη που εχω κανει (150χλμ) ποτε εγινε με αυτη την διαμορφωση σε θερμοκρασια λιγο κατω απο 5 βαθμους...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros paloukidis στις 02/02/2012 9:31 πμ.

denthnpalevw"προσωπικα με το γιλεκο + μια χοντρη μπλουζα+ισοθερμικο τα χερια δεν καταλαβαιναν τιποτα....ασχετα αν το μπουφαν ειναι διατρητο. στα δαχτυλα ειχα το προβλημα...... η πιο κρυα διαδρομη που εχω κανει (150χλμ) ποτε εγινε με αυτη την διαμορφωση σε θερμοκρασια λιγο κατω απο 5 βαθμους..."

πιλοτε νουμερο πως διαλεξες?
ο τολμων νικα!

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: NikosV στις 02/02/2012 9:39 πμ.

κοιτα και τα spidi και την σειρα H2OUT .. βγαζουν πολυ καλο πακετο για κορντουρα .. και σε πολυ καλη τιμη !!

παντος να κοιταξεις να εχει αναδιπλουμενο επενδυση στο μπροστινο φερμουαρ (SOS) ..
αφαιρουμενες επενδυσεις απο μεσα και να ειναι 100% αδιαβροχο ..
και θα το εχεις για μια ζωη !!

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros paloukidis στις 02/02/2012 9:49 πμ.

NikosV"κοιτα και τα spidi και την σειρα H2OUT .. βγαζουν πολυ καλο πακετο για κορντουρα .. και σε πολυ καλη τιμη !!

παντος να κοιταξεις να εχει αναδιπλουμενο επενδυση στο μπροστινο φερμουαρ (SOS) ..
αφαιρουμενες επενδυσεις απο μεσα και να ειναι 100% αδιαβροχο ..
και θα το εχεις για μια ζωη !!

"

νικο καλημερα φιλε πριν 2 μερες πουλησα ενα spidi h2out το φορεσα λιγοτερο απο 10 φορες...θελω κατι που να καλυπτει τη μεση(εχουμε και προβλημα στα 25 μας)..θελει γενικα παντως ψαξιμο
ο τολμων νικα!

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: ad1 στις 02/02/2012 10:43 πμ.

Λιγο ασχετο αλλα επειδη ψαχνομαι κ γω για μπουφαν με βλεπω να καταληγω στο MACNA GEO. Eιναι οικονομικο (250ε περιπου) και διαφημιζεται για μπουφαν 4 εποχων. Εμενα το τελευταιο με ενδιαφερει καθως δεν εχω καλοκαιρινο μπουφαν. Περισσοτερες πληροφοριες στο
http://www.mybike.gr/topic/38332-%CE%BD ... eo__st__30

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/02/2012 10:44 πμ.

ad1"Λιγο ασχετο αλλα επειδη ψαχνομαι κ γω για μπουφαν με βλεπω να καταληγω στο MACNA GEO. Eιναι οικονομικο (250ε περιπου) και διαφημιζεται για μπουφαν 4 εποχων. Εμενα το τελευταιο με ενδιαφερει καθως δεν εχω καλοκαιρινο μπουφαν. Περισσοτερες πληροφοριες στο
http://www.mybike.gr/topic/38332-%CE%BD ... eo__st__30"


Δεν υπάρχει μπουφάν 4 εποχων που να ειναι ανεκτό στο ελληνικό καλοκαίρι παίδες.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: john doufexis στις 02/02/2012 12:05 μμ.

σωστος ο καπτεν !!! κοιτα κ αυτα εδω http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_ ... D=22698872
οι τιμες ειναι καλες !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros1479 στις 02/02/2012 12:09 μμ.

petros paloukidis"Καλησπερα παιδες βρισκομαι προ της αγορας χειμερινου μπουφαν..εχω κολλησει σε alpinestars αν και εδω στη θεσσαλονικη δεν βρηκα να δοκιμασω..προτιμω κατι το οποιο να καλυπτει μεση οπως το dainese 500-gt.αν καποιος απο το φορουμ μας εχει στη κατοχη του alpinestars ειτε δερμα ειτε cordura ας παραθεσει τις εντυπωσεις του..ευχαριστω προκαταβολικα..."


και μπουφαν και παντελονι χειμερινο και καλοκαιρινο και γαντια και ισοθερμικα και ειναι ολα παρα πολυ καλα!
Το μπουφαν ειναι δοκιμασμενο τους τελευταιους τρεις χειμωνες και μεσα στην αθηνα και σε ταξιδια! Ποτε δεν εμπασε νερα ακομα και με καρεκλες και ποτε δεν κρυωσα και ειδικα μεσα στην Αθηνα που δεν φοραω ισοθερμικα κτλ...
Ψηφιζω δαγκωτο alpinestars. Και σχετικα οικονομικα (σε σχεση με dainese) και αριστη ποιοτητα! και ανετο στην οδηγηση.
Φυσικα και δεν υπαρχει 4 εποχων! Γι αυτο αλλο το χειμωνα αλλο το καλοκαιρι! Για να εισαι και ανετος στο ταξιδι σου! Και μετα απο καποια ηλικια ας ειναι και λιγο μακρυ!!!!!!!!Γιατι η μεσουλα δεν την παλευει με τις λακουβες μην κρυωνει κιολας!!!Αυτα απο μενα...
HIGHWAY TO HELL.

Re: ΑΓΟΡΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ..  

  Από: petros paloukidis στις 02/02/2012 12:38 μμ.

petros1479"
petros paloukidis"Καλησπερα παιδες βρισκομαι προ της αγορας χειμερινου μπουφαν..εχω κολλησει σε alpinestars αν και εδω στη θεσσαλονικη δεν βρηκα να δοκιμασω..προτιμω κατι το οποιο να καλυπτει μεση οπως το dainese 500-gt.αν καποιος απο το φορουμ μας εχει στη κατοχη του alpinestars ειτε δερμα ειτε cordura ας παραθεσει τις εντυπωσεις του..ευχαριστω προκαταβολικα..."


και μπουφαν και παντελονι χειμερινο και καλοκαιρινο και γαντια και ισοθερμικα και ειναι ολα παρα πολυ καλα!
Το μπουφαν ειναι δοκιμασμενο τους τελευταιους τρεις χειμωνες και μεσα στην αθηνα και σε ταξιδια! Ποτε δεν εμπασε νερα ακομα και με καρεκλες και ποτε δεν κρυωσα και ειδικα μεσα στην Αθηνα που δεν φοραω ισοθερμικα κτλ...
Ψηφιζω δαγκωτο alpinestars. Και σχετικα οικονομικα (σε σχεση με dainese) και αριστη ποιοτητα! και ανετο στην οδηγηση.
Φυσικα και δεν υπαρχει 4 εποχων! Γι αυτο αλλο το χειμωνα αλλο το καλοκαιρι! Για να εισαι και ανετος στο ταξιδι σου! Και μετα απο καποια ηλικια ας ειναι και λιγο μακρυ!!!!!!!!Γιατι η μεσουλα δεν την παλευει με τις λακουβες μην κρυωνει κιολας!!!Αυτα απο μενα... "

συνωνοματε απο ελλαδα ψωνισες?
ο τολμων νικα!