Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..

Re: Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..  

  Από: mixalakis στις 17/07/2008 1:16 πμ.

Το μόνο στο οποίο μπορώ να σου απαντήσω εγώ είναι η βαλίτσα!
Ναι χρειάζεται σχάρα. Είναι πανάκριβα όλα μαζί! Αν θυμάμαι γύρω στο 700σάρι
Έχει χωριτικότητα 32 λίτρα και στην ουσία χωράει μόνο ένα κράνος και κάτι ψιλά.
Δεν έχει και το καλύτερα εκμεταλεύσιμο σχήμα εσωτερικά.
Κατά τα άλλα είναι όμορφη (κατά τη γνώμη μου), ποιοτική και καλοφτιαγμένη και πολύ σταθερή.

Re: Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..  

  Από: dimchrist στις 17/07/2008 2:06 μμ.

Καλορίζικος ο Τίγρης & καλοτάξιδος!
Περιττό να σου πω ότι έκανες την καλύτερη αναβάθμιση που θα μπορούσες να κάνεις!
Τα έχω οδηγήσει και τα δύο (Tiger & V-Storm). Το μόνο που έχω να πω, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
Ο Ιάπωνας μένει μετεξεταστέος .
Όσων αφορά τις απορείες σου:
1 Θα ήθελα πρώτα να διευκρινίσω κάτι. Το δερμάτινο κάλυμα έχει επικρατήσει να λέγεται Bagster & το βαλιτσάκι στο ντεπόζιτο Tankbag. Οπότε να υποθέσω ότι έχεις tankbag αλλά χωρίς μαγνήτες. Γι'αυτό και θέλεις και το κάλυμα (bagster)...
Όπως και να έχει υπάρχουν εταιρείες που βγάζουν καλύματα για το tiger (αν και προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ειδικά στον τίγρη). Από τις πιο γνωστές εταιρείες και που συνηστώ είναι η γαλλική Bagster με 4 επιλογές! Επίσημος αντιπρόσωπος είναι ο Γιάσσαρης στο Κερατσίνι, τηλ. 210-4314042.
http://www.bagster.com/en/catalogue-cou ... _moto=4944
2 & 3 σου απάντησε ο Μιχαλάκης. Στη θέση σου θα έβαζα Givi αλλά όχι την 52άρα, είναι too much.
Βάλε έστω την 46άρα. Σχάρα πάλι από την Givi (από τις πιο ωραίες που έχω δει), τιμές δεν ξέρω.
4 Για καλές τιμές δεν θα μπορέσω να σε βοηθήσω. Για καλές χούφτες όμως μπορώ να σου προτείνω τις Acerbis. Αυτές όμως με την εσωτερική αλουμινένια μπάρα. Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη όμως πιστεύω αξίζει τα λεφτά της μέχρι τελευταίας δεκάρας (αχρίαστες να'ναι). Επίσημος αντιπρόσωπος είναι το Moto Market στη Μιχαλακοπούλου 199, τηλ. 210-7710149.
5 Ναι, μπορείς να βάλεις τα σαμάρια που έχεις αρκεί πρώτα να βάλεις προστατευτικά κάγκελα από την πλευρά της εξάτμισης για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Η Givi ξέρω πως βγάζει για το μηχανάκι σου και δεν είναι τόσο άσχημες. Επίσημος αντιπρόσωπος της Givi είναι Αφοι Δημητρόπουλοι στη Μιχαλακοπούλου 200, τηλ. 210-7771430 (απαράδεκτοι!) .
6 Τα τιγράκια είναι πάρα, πάρα πολλά, όμως τα πιο ενεργά μέλη θα έλεγα είναι τα Sprinter! Δυστυχώς τα Daytona έχουν καταντήσει συλλεκτικά εδω μέσα!

Triple Way

Re: Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..  

  Από: Tigerakias στις 21/07/2008 1:33 μμ.

Geia xara kai apo mena kai kalorizikos o tigris!
kai ego prin 2 vdomades ton pira!
epsaksa ki ego gia accesories ktl kai sigkekrimena kai gia valitsa eixa dilima an tha tairiazei...
i mamisia eksixe poli apo to mixanaki kai egvaine kai poli psila!Itan poli antiaisthitiki kai de mou arese katholou.to mono thetiko einai oti tin exeis sto xroma tis mixanis!gousta einai afta vevea...
ego evala mia hepco&becker germaniki i opoia einai arketa pio kompsi kata ti gnomi mou kai afaireitai panefkola...To pira apo tin eliofil sti mixalakopoulou kai mou vgike mazi me ti sxara 250-300 euro nomizo
eno i mamisia exei giro sta 500
Vevea i alithia einai oti o tigris xoris valitsa einai poli pio omorfos alla ki ego eixa sinithisei(eixa V-strom)
me to valitsaki...
oso gia ti thermokrasia... anevazei oso ola ta 1000 tis katigorias...
e kaigontai ligo ta podarakia me vermouditsa to kalokairi... xaxaxa

Re: Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..  

  Από: jimmisk στις 22/07/2008 10:49 πμ.

Καλορίζικος και καλοτάξιδος ο Τίγρης σου. Εγώ τον έχω 20 ημέρες περίπου κια είμαι καταευχαριστημένος. Για βαλίτσα έκανα μια μιρή έρευνα και τελικά κατέληξα και έβαλα την Παρασκευή που μας πέρασε την KRAUSER. Δεν είναι τόσο γνωστή και εμπορική μάρκα διότι είναι πιό ακριβή αλλά είναι πολύ ποιοτική. Εμένα μου στοίχισε 320€ μαζί με την βάση της. Είναι πολύ όμορφη και πολύ καλή ποιότητα. Είναι η Κ5 χωρητικότητας 47 λίτρων και αν θέλεις μπορείς να την δεις στο http://www.krauser.de/p_k5.php

Re: Merikes prirofories gia bagster kai oxi mono..  

  Από: argy_kap στις 22/07/2008 12:13 μμ.

Η βάση για την Givi την 52αρα έχει 69 ευρώ

http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... ts_id=1840

Τα περισότερα τα παίρνω απο τον Γιάννη (Motoraid) και είμαι πάντα ικανοποιημένος....

Βάσεις για τα σαμάρια μαζί με την παραπάνω βάση έχει εδώ:

http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... ts_id=1912