Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv

Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: dimsalo στις 23/08/2011 2:06 μμ.

Καλησπερα. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η χαμηλη MIVV carbon δημιουργει προβληματα στο δεξι πισω φλασακι....Απ οσο εχω διαβασει και λενε, η θερμοτητα ειναι αρκετα μεγαλη και σε περιπτωσεις το φλασακι αρχιζει και λιωνει....Εχει κανεις καποια αποψη επι του θεματος?Γιατι ενδιφερομαι για αμεση τοποθετηση αλλα το συγκεκριμενο ζητημα με προβληματιζει....Ευχαριστω.

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: tasos_sax στις 23/08/2011 2:13 μμ.

dimsal"Καλησπερα. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η χαμηλη MIVV carbon δημιουργει προβληματα στο δεξι πισω φλασακι....Απ οσο εχω διαβασει και λενε, η θερμοτητα ειναι αρκετα μεγαλη και σε περιπτωσεις το φλασακι αρχιζει και λιωνει....Εχει κανεις καποια αποψη επι του θεματος?Γιατι ενδιφερομαι για αμεση τοποθετηση αλλα το συγκεκριμενο ζητημα με προβληματιζει....Ευχαριστω."

Εγω την φοραω κανα εξαμηνο περιπου.Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το κρυσταλο απ το φλασακι εχει μαυρισει λιγο.

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: gempgr στις 28/08/2011 12:36 πμ.

Όλες οι χαμηλές με το που θα βγεις για ταξίδι και θα σαι πάνω στη μηχανή για κανένα 2ωρο στάνταρ θα σου κάψουν το φλασάκι!!!
Εγώ που χω τη Mivv σε carbon πέρσι έκαψα το δεξί!!! Φέτος μπήκε κωλοφάναρο με ενσωματομένα φλας και όλα ΟΚ!!!

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: johnygalan στις 28/08/2011 10:37 πμ.

gempgr"Όλες οι χαμηλές με το που θα βγεις για ταξίδι και θα σαι πάνω στη μηχανή για κανένα 2ωρο στάνταρ θα σου κάψουν το φλασάκι!!! "

Οχι όλες η remus δεν καίει φλασάκια ούτε σαμάρια.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: ridik στις 18/09/2011 11:44 μμ.

dimsal"Καλησπερα. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η χαμηλη MIVV carbon δημιουργει προβληματα στο δεξι πισω φλασακι....Απ οσο εχω διαβασει και λενε, η θερμοτητα ειναι αρκετα μεγαλη και σε περιπτωσεις το φλασακι αρχιζει και λιωνει....Εχει κανεις καποια αποψη επι του θεματος?Γιατι ενδιφερομαι για αμεση τοποθετηση αλλα το συγκεκριμενο ζητημα με προβληματιζει....Ευχαριστω."



μονο μαυριζει το φλασακι ...βαλτην πειστευω ειναι ι καλητερη για το tiger σηγλονιστικοσ θορυβοσ....

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: madbiker στις 19/09/2011 1:09 πμ.

[quote:2akw9sgd]μονο μαυριζει το φλασακι ...βαλτην πειστευω ειναι ι καλητερη για το tiger σηγλονιστικοσ θορυβοσ....[/quote:2akw9sgd]

εμενα να ρωτας για το θορυβο που σημερα στην παιδακιαδα ημουν σχεδον συνεχεια πισω απο τον tasos_sax
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: Glober στις 19/09/2011 1:37 πμ.

Θα συμφωνησω με τον mad.... Δεν την ειχα ακουσει live μεχρι σημερα στην παιδακιαδα...

Φοβερος ηχος... Μπασος και δυνατος (απο ξεταπωτη).

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: madbiker στις 19/09/2011 1:38 πμ.

Glober"Θα συμφωνησω με τον mad.... Δεν την ειχα ακουσει live μεχρι σημερα στην παιδακιαδα...

Φοβερος ηχος... Μπασος και δυνατος (απο ξεταπωτη)."

+1050
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: dimsalo στις 08/04/2012 8:59 μμ.

Ισως είναι ακαιρο αλλα το βαζω εδω καθως με απασχολει το ολο θεμα εξατμιση....
Σκεφτομαι και το ενδεχομενο για Remus powercone μαυρο ματ.
Υπαρχει κανεις που να την εχει αγγελια?
Και γνωριζει κανεις εαν σε αυτη την εξατμιση εχουν παρατηρηθει φαινομενα ξεθωριασματος στο σημειο του μαυρου ματ?

Ευχαριστω!

Re: Εξατμιση για Tiger 1050 Mivv  

  Από: johnygalan στις 08/04/2012 10:38 μμ.

Οχι την έχω πάνω από 4 χρόνια στο tiger η εξάτμιση είναι σε άριστη κατάσταση.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"