spyball 6527

spyball 6527  

  Από: takis1964 στις 20/06/2008 6:31 μμ.

Μολις αγορασα την καλωδιωση της spyball για το tiger μου !
Ειναι ιδια για ολα τα triumph !
Η τοποθετηση εγινε απο εμενα σε 5 λεπτα
Δουλευουν ολα κανονικα ακομα και το λεντακι στο καντραν!
Ακομα κοβει και την ηλεκτρονικη οπως ο εργοστασιακος
Το καλωδιο στοιχησε 60Ε και αγοραστηκε απο Λ. ΑΘΗΝΩΝ 76 εκει που ειναι η αντιπροσωπεια της cobra!
Τον 6527 τον ειχα απο το προηγουμενο μοτο μου!
Αυτα για οσους λενε οτι μονον ο εργοστασιακος συναγερμος μπαινει στα triumph

Re: spyball 6527  

  Από: chris34 στις 20/06/2008 7:01 μμ.

File taki poli enimerotiko auto pou les!Makari na to hxera prin valo ton datatool h prin akoma mou pei o kathe polixeros oti tha xasw tin egihsh!pros gnosi kai simorfosi....!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: spyball 6527  

  Από: takis1964 στις 20/06/2008 8:50 μμ.

chris33"File taki poli enimerotiko auto pou les!Makari na to hxera prin valo ton datatool h prin akoma mou pei o kathe polixeros oti tha xasw tin egihsh!pros gnosi kai simorfosi....!!! "


Μην το περνεις ετσι
Εμεις εδω ολη μερα ψαχνουμε συνεχεια για οτιδηποτε
το καθε συνεργειο και εκθεση που δουλευει triumph δεν μπορει να ξερει τι κυκλοφορει στο εμποριο.
Δεν τους ενδιαφερει κιολας.Ακολουθουν αυτα που τουσ λεει η εταιρεια
Kατα δευτερον εγω οπως ειπα ,τον ειχα στο συρταρι,αν τον αγοραζα σημερα θα στοιχιζε 300 με το καλωδιο,γιατι οταν τον πηρα 200Ε ηταν απο εκθεση απ οπου αγορασα μοτο ,που συνεργαζοτανε με την spyball!
Θα ειχες ομως δικιο να στεναχωριεσε μονο για την ελειψη επιλογης αναμεσα σε αλλους συναγερμους με το προσχημα της μοναδικοτητας

Re: spyball 6527  

  Από: Sprinter στις 20/06/2008 9:56 μμ.

Τι εχει ο spyball που δεν έχει ο datatool? Απο περιέργεια γιατι δε πολυσκαμπαζω.

BTW εμένα ο φόβος μου με όλους του συναγερμούς με immobiliser (τετοιος είναι ο datatool και φαντάζομαι και ο spyball?) ειναι πώς θα μ' αφήσουν σε κανα βουνο...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: spyball 6527  

  Από: chris34 στις 21/06/2008 8:48 πμ.

sprinter :
Τι εχει ο spyball που δεν έχει ο datatool? Απο περιέργεια γιατι δε πολυσκαμπαζω.

BTW εμένα ο φόβος μου με όλους του συναγερμούς με immobiliser (τετοιος είναι ο datatool και φαντάζομαι και ο spyball?) ειναι πώς θα μ' αφήσουν σε κανα βουνο...



Sprinter giati to les auto?Afou exeis tin dinatotita toulaxiston me ton datatool na ton apenergopieiseis mono me to kleidi tis mixanis!Mhn mas les tetoia kai mas tromazeis!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: spyball 6527  

  Από: Sprinter στις 22/06/2008 12:14 μμ.

Εχουν συμβεί διάφορα. Και με τον datatool. ψάξε στα ξένα φορουμ. Μέχρι και επίδραση από πεδία κοντά σε κεραίες κινητής ή ραντάρ. Από όσο ξέρω τουλάχιστον ο datatool δεν απενεργοποιείται εντελώς ποτέ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: spyball 6527  

  Από: takis1964 στις 22/06/2008 10:10 μμ.

Sprinter"Εχουν συμβεί διάφορα. Και με τον datatool. ψάξε στα ξένα φορουμ. Μέχρι και επίδραση από πεδία κοντά σε κεραίες κινητής ή ραντάρ. Από όσο ξέρω τουλάχιστον ο datatool δεν απενεργοποιείται εντελώς ποτέ."


Ρε παιδια συναγερμο εχω στα μηχανακια και αυτοκινητα εδω και 20 χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα
Τωρα ειδικα με τα triumph αν θελεις να τον απενεργοποιησεις τελειως(εχεις μεινει στο βουνο)αρκει να εχεις την φισα της μαμας που την εχεις βγαλει με την τοποθετηση του συναγερμου
την ξαναβαζεις και ολα δουλευουν ρολοι

Re: spyball 6527  

  Από: Sprinter στις 23/06/2008 11:07 πμ.

Τάκη,

Αυτό με τη φισα δε το ξερα. Good to know Αν και εξακολουθω να αντιπαθώ τους συναγερμούς...

ΥΓ. Μπορώ να το φανταστώ: Κάποιος φοβούμενος μη ξεμείνει κουβαλάει τη φίσα μαζί του και, ας πούμε, την αποθηκεύει στο ντουλαπάκι στο Σπριντ του. Κλεφτρόνι ανοίγει το ντουλαπάκι (της πλάκας είναι), αποσυνδέει απαλά τον συναγερμό και φεύγει κύριος
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε