κράνη

κράνη  

  Από: spyro στις 18/06/2008 7:01 μμ.

Σήμερα είδα στο shoutbox ton Τάκη να μιλάει για κράνη και είχε ένα link για ένα site http://www.racevisors.co.uk/categories.php?c=152&p=459 Πρόσφατα παρέλαβα το καινούργιο μου κράνος απο ένα άλλο site και λόγω πολύ καλής εμπειρίας παραθέτω το Link για όσους ενδιαφέρονται. Είναι ακόμα ποιο φτηνό απο αυτό που αναφέρει ο Τάκης.
http://www.xsmoto.co.uk/prodlistsub.asp ... me=Helmets

το μόνο θεματάκι που είχα με αυτούς ήταν οτι τα μεταφορικά ειναι αρκετά τσιμπημένα €34!! αλλά όμως το πήρα στα χέρια μου μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες!!!! εγώ αγόρασα το XR 1000 Rogue με τελική τιμή (συμπεριλαμβανομένου και των μεταφορικών) €370


PS Είμαι σίγουρος όμως τώρα οτι κάποιος θα βγει και θα πεί οτι υπάρχουν ακόμα πιο φθηνά

Re: κράνη  

  Από: aris στις 05/07/2008 2:49 πμ.

στο έστειλαν με μεταφορική πληρώνοντας με πιστωτική μέσα σε 3 μέρες?!!!

Re: κράνη  

  Από: spyro στις 05/07/2008 11:17 πμ.

μεσω PayPal

Re: κράνη  

  Από: coot στις 05/07/2008 12:55 μμ.

http://www.j-helmet.com/
Στέλνει και Arai αν και λέει όχι.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: κράνη  

  Από: spyro στις 05/07/2008 2:44 μμ.

δεν ειμαι σιγουρος αλλα καποιοι λένε οτι τα japan ειναι λιγο διαφορετικα στα σχημα παντως ετσι και αλλιως ειναι πιο ακριβα απο xs-moto

63,000 Yen ειναι 375 €

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 05/07/2008 3:58 μμ.

spyr"δεν ειμαι σιγουρος αλλα καποιοι λένε οτι τα japan ειναι λιγο διαφορετικα στα σχημα παντως ετσι και αλλιως ειναι πιο ακριβα απο xs-moto

63,000 Yen ειναι 375 €"



Εχω και εγω παραγγειλει κρανος αραι απο xs-moto απλα περιμενω να ερθει τελος του μηνα λογω ελειψης
Απο ιαπωνια οντως και ειδικα τα αραι ειναι διαφορετικα στα μεγεθη οπως και τα αμερικανικα στο βαρος
Δεν εχει αναρωτηθει κανεις πως γινεται και τα πουλανε πολυ ακομα στο κουτι τους λογω λαθους μεγεθους?

Re: κράνη  

  Από: coot στις 07/07/2008 10:32 πμ.

spyr"δεν ειμαι σιγουρος αλλα καποιοι λένε οτι τα japan ειναι λιγο διαφορετικα στα σχημα παντως ετσι και αλλιως ειναι πιο ακριβα απο xs-moto

63,000 Yen ειναι 375 €"

Πως είναι πιο ακριβά;;; αφού τα RX7 εγχρωμα τα έχει 390 λίρες το xs moto... και οι τιμες του jhelmet ειναι με τα μεταφορικά. Όσο για τα μεγέθη έχουν τις διαστάσεις το δικό μου είναι large 59-60cm.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 07/07/2008 10:43 πμ.

c"
spyr"δεν ειμαι σιγουρος αλλα καποιοι λένε οτι τα japan ειναι λιγο διαφορετικα στα σχημα παντως ετσι και αλλιως ειναι πιο ακριβα απο xs-moto

63,000 Yen ειναι 375 €"

Πως είναι πιο ακριβά;;; αφού τα RX7 εγχρωμα τα έχει 390 λίρες το xs moto... και οι τιμες του jhelmet ειναι με τα μεταφορικά. Όσο για τα μεγέθη έχουν τις διαστάσεις το δικό μου είναι large 59-60cm."



Το σχημα του προσωπου διαφερει (μαγουλα) τα cm ειναι ιδια
το ασιατικο προσωπο εχει αλλες αναλογιες απο το ευρωπαικο !
αυτο το εχω διαβασει μονο για τα arai ομως!
στα shoei δεν εχω ακουσει για διαφορες!

Re: κράνη  

  Από: spyro στις 07/07/2008 11:17 πμ.

c"
και οι τιμες του jhelmet ειναι με τα μεταφορικά. "


Αυτό δεν το πρόσεξα συγχώρα με

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 16/07/2008 11:29 πμ.

spyr"Σήμερα είδα στο shoutbox ton Τάκη να μιλάει για κράνη και είχε ένα link για ένα site http://www.racevisors.co.uk/categories.php?c=152&p=459 Πρόσφατα παρέλαβα το καινούργιο μου κράνος απο ένα άλλο site και λόγω πολύ καλής εμπειρίας παραθέτω το Link για όσους ενδιαφέρονται. Είναι ακόμα ποιο φτηνό απο αυτό που αναφέρει ο Τάκης.
http://www.xsmoto.co.uk/prodlistsub.asp ... me=Helmets

το μόνο θεματάκι που είχα με αυτούς ήταν οτι τα μεταφορικά ειναι αρκετά τσιμπημένα €34!! αλλά όμως το πήρα στα χέρια μου μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες

PS Είμαι σίγουρος όμως τώρα οτι κάποιος θα βγει και θα πεί οτι υπάρχουν ακόμα πιο φθηνά "


Σπυρο εγω που το παρήγγειλα απο το μαγαζι που υπεδειξες ακομα το περιμένω απο το σαββατο 12/07
Ερχεται τελικα με απλο ταχυδρομειο
Εσενα πως σου ηρθε τοσο γρηγορα?
Φαντασου οτι σημερα το δειχνει ακομα στα ελτα αγγλιας

Re: κράνη  

  Από: Sprinter στις 16/07/2008 11:58 πμ.

Δεν ξέρω για τα γιαπωνέζικων προδιαγραφών αλλα τα Αμερικάνικων προδιαγραφών (DOT, Snell) είναι διαφορετικά από τα Ευρωπαικών προδιαγραφών.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 16/07/2008 12:51 μμ.

Sprinter"Δεν ξέρω για τα γιαπωνέζικων προδιαγραφών αλλα τα Αμερικάνικων προδιαγραφών (DOT, Snell) είναι διαφορετικά από τα Ευρωπαικών προδιαγραφών."


Νικο μιας και ξερεις τοσα πολλα, για κινεζικες προδιαγραφες λέει κατι?
Αξιζει λες?

Re: κράνη  

  Από: spyro στις 17/07/2008 4:49 μμ.

akis1964"
Σπυρο εγω που το παρήγγειλα απο το μαγαζι που υπεδειξες ακομα το περιμένω απο το σαββατο 12/07
Ερχεται τελικα με απλο ταχυδρομειο
Εσενα πως σου ηρθε τοσο γρηγορα?
Φαντασου οτι σημερα το δειχνει ακομα στα ελτα αγγλιας "


Δεν ξέρω ρε συ Τάκη τι να σου πώ. Πάντως εγώ τον πλήρωσα Τετάρτη 11/06 μου είπε οτι έφυγε την Πέμπτη στις 12/06 απο το μαγαζί του και έφτασε σε έμενα τρίτη 17/06!!! Μεσω PAYPAL τον πλήρωσες?

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 17/07/2008 10:17 μμ.

spyr"
akis1964"
Σπυρο εγω που το παρήγγειλα απο το μαγαζι που υπεδειξες ακομα το περιμένω απο το σαββατο 12/07
Ερχεται τελικα με απλο ταχυδρομειο
Εσενα πως σου ηρθε τοσο γρηγορα?
Φαντασου οτι σημερα το δειχνει ακομα στα ελτα αγγλιας "


Δεν ξέρω ρε συ Τάκη τι να σου πώ. Πάντως εγώ τον πλήρωσα Τετάρτη 11/06 μου είπε οτι έφυγε την Πέμπτη στις 12/06 απο το μαγαζί του και έφτασε σε έμενα τρίτη 17/06!!! Μεσω PAYPAL τον πλήρωσες?"



Nαι .
σαβαττο τα εστειλε
ακομα αγγλια ειναι

Re: κράνη  

  Από: takis1964 στις 22/07/2008 11:46 πμ.

Ολα οκ με το κρανος
Ηρθε σημερα με κουριερ
Συστηνετε ο Αγγλος