θεμα τα λαστιχα...

θεμα τα λαστιχα...  

  Από: devil... στις 22/06/2011 10:47 πμ.

Hello παιδια ...ανοιγω νεο θεμα ,,οσο αφορα τα λαστιχα.διαβασα κατι εδω μεσα αλλα δεν βρηκα αυτο που ψαχνω, οποτε ανοιξα νεο τοπικ...ψαχνω να βαλω λαστιχα στο street triple..ακουω διαφορες γνωμες ,,για διαφορες μαρκες..αλλα θα ηθελα την δικη σας γνωμη ...που εχετε αλαξει λαστιχα και εχετε δει τι κανουν αυτα που φορατε...τι λαστιχο προτινετε...το style που οδηγο ειναι λιγο επιθετικο ..οποτε ψαχνω λαστιχο που να κραταει σε στροφη ,,αλλα και σε ενα φρεναριζμα να μη με στιλει αδιαβαστο..αυτα που εχω τωρα πανω ειναι dunlop qualifier rr 120-70-17 μπροστα και dunlop sportmax 180 -55-17 πισω ...πως καταφερε και εβαλε διαφορετικα λαστιχα δεν μπορω να καταλαβω...ετσι το πηρα...οποτε βοηθηστε λιγακι ...σε τι να παιξω ..kai τι μοντελο...ευχαριστω...

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: dimchrist στις 22/06/2011 11:29 πμ.

devil..."... αυτα που εχω τωρα πανω ειναι dunlop qualifier rr 120-70-17 μπροστα και dunlop sportmax 180-55-17 πισω... Πως καταφερε και εβαλε διαφορετικα λαστιχα δεν μπορω να καταλαβω... Έτσι το πηρα οποτε βοηθηστε λιγακι σε τι να παιξω και τι μοντελο. Ευχαριστω "


Το dunlop sportmax είναι ο αντικαταστάτης του dunlop qualifier rr.
Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης στο παρελθόν θα είχε βάλει dunlop qualifier rr. Επειδή είναι σχετικά μαλακό έκρινε να αλλάξει μόνο το πίσω μιας και το μπροστινό συνήθως αντέχει κιάλλο. Όμως δε θα βρήκε άλλο qualifier rr στην αγορά οπότε αναγκάστηκε να αγόρασε τον αντικαταστάτη του το sportmax.
Συνέχισε με το ίδιο (sportsmart) είναι καλό λάστιχο. Διαφορετικά metzeler racetek k3 αν δεν το πολυκυκλοφορείς πόλη. Πλέον το βρίσκεις αρκετά φθηνά κάπου στα 250 ευρώ.

Triple Way

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: tharis στις 22/06/2011 2:46 μμ.

Μπερδευετε το Sportmax με το Sportsmart ή μου φαινεται ??

Βρε ακριβως αυτο εχουμε αναλυσει σε 2-3 τοπικ.. Εσυ πως δεν βρηκες αυτο που ψαχνεις ??

Βαλε sportsmart ή Rosso corsa .
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: dimchrist στις 22/06/2011 3:23 μμ.

Η ονομασία Sportmax είναι για όλα τα δρομίσια Dunlop.

Απλά υπέθεσα ότι ο φιλος μιλάει για τα Sportmax Sportsmart επειδή αυτό αντικατέστησε το Qualifier RR και επειδή αυτό προτείνει και η ίδια η Dunlop.
http://www.dunlopmotorcycle.eu/dunlop_e ... &year=2010

Triple Way

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: tharis στις 22/06/2011 4:30 μμ.

Γι αυτο το διευκρινιζω κι εγω Δημητρη, γιατι δεν υπαρχει λαστιχο Sportmax (τουλαχιστον αυτη τη στιγμη) στην αγορα.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: devil... στις 22/06/2011 9:18 μμ.

παιδια οπως και να το κανουμε ...πιστευω ειναι ακυρο να εχεις διαφορετικα λαστιχα μπρος πισω...αυτο που με απασχολει τωρα ειναι τι να του βαλω απο εδω και περα...

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: tharis στις 22/06/2011 10:30 μμ.

ειπαμε ... Sportsmart ή Rosso Corsa .!!

εκτος αν θες κατι πιο φθηνο ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 22/06/2011 11:38 μμ.

Εγω σου προτεινω pirelli diablo rosso corsa,metzeler m5 στον Μπουκη με 300 ευρω και σε πιο φθηνο αλλα και πιο πιστισιο metzeler k3 με 250 ευρω.

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: johnygalan στις 23/06/2011 8:08 μμ.

ΛΑΜΔΑ"Εγω σου προτεινω pirelli diablo rosso corsa,metzeler m5 στον Μπουκη με 300 ευρω"

Αυτές οι τιμές δεν ισχύουν πλέον,δυστυχώς αυξήθηκαν.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: trsG στις 05/07/2011 10:51 πμ.

Dunlop Sportsmart........πολύ καλά λάστιχα....!!

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: trsG στις 05/07/2011 10:55 πμ.

Και με καλές τιμές....http://www.tyreshop.gr/227/

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: motocikletagr στις 05/07/2011 4:52 μμ.

Για τον δρομο pirelli rosso ii για την πιστα rosso corsa
Στο speed εχω rosso ii κ συμπεριφέρονται αψογα

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: tzimakos_675 στις 24/07/2011 10:28 πμ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ BRIDGESTONE.ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΑ DUNLOP ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: chris34 στις 24/07/2011 11:29 πμ.

zimakos_675"ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ BRIDGESTONE.ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΑ DUNLOP ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"



Οχι κεφαλαια παρακαλω!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: θεμα τα λαστιχα...  

  Από: tzimakos_675 στις 28/07/2011 1:52 πμ.

αν και δε καταλαβα τη παρατηρηση για τα κεφαλαια,θα το δεχτω..υλπιζα ομως σε καποια απαντηση σχετικη με το θεμα συζητησης και οχι καποια παρατηρηση..