Αγορά: Θερμαινόμενα Grip

Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: galileos στις 14/04/2011 1:10 μμ.

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω Θερμαινόμενα Grip στο Tiger, καθώς οι χούφτες μόνο, δεν με ικανοποιούν.

1. Αν κάποιος έχει τα μαμά και δεν τα θέλει τα αγοράζω, αρκεί να λειτουργούν. (π.μ.)
2. Βρήκα αυτά τα δύο http://www.triumph-online.co.uk/heated- ... 7341-p.asp και http://www.triumph-online.co.uk/daytona ... 1819-p.asp. Μήπως τα έχει δοκιμάσει κανείς και γνωρίζει λεπτομέρειες;
3. Υπάρχει κάτι άλλο στην αγορά?
4. Θα έχω πρόβλημα με τις χούφτες αν εγκαταστήσω κάτι άλλο, πέρα από τα γνήσια grip της Τ;

Ευχαριστώ ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: vagtyrp στις 14/04/2011 2:27 μμ.

όποια και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα αφού το μαγαζί που ποστάρεις τα έχει στο τόπικ σχετικό με τον τίγρη 1050. έχω πάρει αρκετά πραγματάκια από κει και είναι μια χαρά κατάστημα. μπορείς επίσης να κοιτάξεις και στο e-bay μιας και πολλοί ξένοι πουλάνε κατά καιρούς τα μαμά θερμενόμενα καινούργια.εγώ πήρα τα μαμά καινούργια με τα έξοδα αποστολής 100 ευρώ, ενώ έχουν 220 στην ελλάδα.!

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: vagtyrp στις 14/04/2011 2:31 μμ.

[quote="vagtyrp"]όποια και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα αφού το μαγαζί που ποστάρεις τα έχει στο τόπικ σχετικό με τον τίγρη 1050. έχω πάρει αρκετά πραγματάκια από κει και είναι μια χαρά κατάστημα. μπορείς επίσης να κοιτάξεις και στο e-bay μιας και πολλοί ξένοι πουλάνε κατά καιρούς τα μαμά θερμενόμενα καινούργια.εγώ πήρα τα μαμά καινούργια με τα έξοδα αποστολής 100 ευρώ, ενώ έχουν 220 στην ελλάδα.!
το μόνο που ξέρω για τα μαμά επιπλέον είναι ότι όταν χαλάσουν οι λαβές αλλάζεις μόνο αυτές χωρίς να ξαναπάρεις πακέτο και την καλωδίωση.δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα υπόλοιπα. στείλτους μαιλ και θα σου απαντήσουν αμέσως.

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: galileos στις 14/04/2011 8:52 μμ.

vagtyrp"
vagtyrp"όποια και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα αφού το μαγαζί που ποστάρεις τα έχει στο τόπικ σχετικό με τον τίγρη 1050. έχω πάρει αρκετά πραγματάκια από κει και είναι μια χαρά κατάστημα. μπορείς επίσης να κοιτάξεις και στο e-bay μιας και πολλοί ξένοι πουλάνε κατά καιρούς τα μαμά θερμενόμενα καινούργια.εγώ πήρα τα μαμά καινούργια με τα έξοδα αποστολής 100 ευρώ, ενώ έχουν 220 στην ελλάδα.!
το μόνο που ξέρω για τα μαμά επιπλέον είναι ότι όταν χαλάσουν οι λαβές αλλάζεις μόνο αυτές χωρίς να ξαναπάρεις πακέτο και την καλωδίωση.δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα υπόλοιπα. στείλτους μαιλ και θα σου απαντήσουν αμέσως. "
"


Ευχασιτώ. Θα το ψάξω και στο ebay και θα αποφασίσω.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: ad1 στις 22/11/2011 5:23 μμ.

[quote="galileos":3m9tsmz2]
vagtyrp"
vagtyrp"όποια και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα αφού το μαγαζί που ποστάρεις τα έχει στο τόπικ σχετικό με τον τίγρη 1050. έχω πάρει αρκετά πραγματάκια από κει και είναι μια χαρά κατάστημα. μπορείς επίσης να κοιτάξεις και στο e-bay μιας και πολλοί ξένοι πουλάνε κατά καιρούς τα μαμά θερμενόμενα καινούργια.εγώ πήρα τα μαμά καινούργια με τα έξοδα αποστολής 100 ευρώ, ενώ έχουν 220 στην ελλάδα.!
το μόνο που ξέρω για τα μαμά επιπλέον είναι ότι όταν χαλάσουν οι λαβές αλλάζεις μόνο αυτές χωρίς να ξαναπάρεις πακέτο και την καλωδίωση.δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα υπόλοιπα. στείλτους μαιλ και θα σου απαντήσουν αμέσως. "
"


Ευχασιτώ. Θα το ψάξω και στο ebay και θα αποφασίσω. [/quote:3m9tsmz2]

Τελικα εβγαλες ακρη? Τι εβαλες?

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: galileos στις 23/11/2011 10:17 πμ.

ad1"

Τελικα εβγαλες ακρη? Τι εβαλες?"


Έβαλα τα Daytona (made in Japan)

http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... ts_id=1434

Πολύ ευχαριστημένος και με ένα σχετικά φθινοπωρινό γάντι κάνει αρκετή δουλειά.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: nfot στις 23/11/2011 11:42 πμ.

Αυτα ακριβως εχω στο Fazer εδω και 3-4 χρονια. Απροβληματιστα, αλλα πιστευω οτι καποιος που θελει θερμαινομενα για ταξιδια με κρυο <10 Celsius, μαλλον πρεπει να ψαξει κατι πιο δυνατο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: galileos στις 23/11/2011 1:27 μμ.

nf"Αυτα ακριβως εχω στο Fazer εδω και 3-4 χρονια. Απροβληματιστα, αλλα πιστευω οτι καποιος που θελει θερμαινομενα για ταξιδια με κρυο <10 Celsius, μαλλον πρεπει να ψαξει κατι πιο δυνατο."


Για τέτοια κρύα δεν ξέρω αν κάνουν, αλλά αν χρησιμοποιήσεις και ένα ζευγάρι εσωτερικά γάντια και ΟΧΙ απολύτως χειμωνιάτικα, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: tharis στις 23/11/2011 6:44 μμ.

Ε κατω απο 10 βαθμους τι να τα κανεις τα θερμαινομενα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: vagtyrp στις 23/11/2011 8:22 μμ.

παίδες δεν ξέρω για άλλα θερμενόμενα αλλά εγώ που έχω πάρει από αγγλία τα μαμά, τα έχω μόνιμα στη μικρή σκάλα και έχω ταξιδέψει και με πολύ κρύο, 0-5 βαθμούς και βράδυ και με βροχή και φούλ υγρασίες και πάντα φοράω λεπτά ισοθερμικά γαντάκια κάτω από τα καλοκαιρινά μου.....δεν καταλαβαίνω τίποτα........

μία μόνο φορά έβαλα την δεύτερη σκάλα και αυτό γιατί είχαν γίνει μούσκεμα τα χέρια μου( βαρέθηκα να βάλω τα αδιάβροχα...) και το έκανα για να στεγνώσω απλά....!

τώρα μετά από 2 χρόνια συνεχούς χρήσης από το νοέμβρη ώς το μάρτη ( τα έχω μόνιμα ανοιχτά) άρχισε να ψιλοφθίρονται, οπότε κοιτάω στο ιντερνετ για να αλλάξω τις χειρολαβές μόνο, φυσικά μιας και η καλωδίωση δεν χρειάζεται να πειραχτεί.

με λίγο κόπο με κανα 100 ευρώ το πολύ τα έχεις στο σπίτι σου και τα συνιστώ ανεπυφύλακτα για κάποιον που θα τα ανοίγει αρκετά

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: nfot στις 23/11/2011 10:53 μμ.

Η υπαρξη χουφτας, κανει πολυ δουλεια στο θεμα θερμοκρασια χεριων. Οσοι δεν εχετε και μπορειτε να βαλετε, βαλτε χουφτες πρωτα και μετα κοιταξτε για θερμαινομενα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Αγορά: Θερμαινόμενα Grip  

  Από: galileos στις 24/11/2011 9:36 πμ.

nf"Η υπαρξη χουφτας, κανει πολυ δουλεια στο θεμα θερμοκρασια χεριων. Οσοι δεν εχετε και μπορειτε να βαλετε, βαλτε χουφτες πρωτα και μετα κοιταξτε για θερμαινομενα."


Σωστός ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...