Συναγερμός για Tiger 1050

Συναγερμός για Tiger 1050  

  Από: rAnger στις 28/05/2008 2:18 μμ.

Πήρα το 1050 μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος το ειχε χωρίς συναγερμό..
Το λοιπόν σκέφτομαι να τον βάλω, παρολο που το παλικάρι μου υποστήριζε ότι
δεν παίζει σπουδαίος κίνδυνος αφού τα Triumph δεν είναι τόσο εμπορικά και συνεπώς
δεν είναι η πρώτη προτεραιότητα των επιτήδειων.
Οκ.
Προτάσεις?
Υπάρχει καμία εναλλακτική πέραν του εργοστασιακού ή ξεχνάμε όλα τ αλλα?
Και αν όχι, τον εργοστασιακό παίζει καμια άκρη να τον φέρουμε με καθόλου χαμηλότερο απο 400 κόστος?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Συναγερμός για Tiger 1050  

  Από: Case στις 28/05/2008 2:46 μμ.

Συμφωνώ σε γενικές γραμμες με τον φίλο σου αλλά όσον αφορά το Tiger έχει αρχίσει να γεμίζει ο τόπος με δαύτα. (Όλοι παρατάνε τα TDM και πάνε στον Τίγρη) Οπότε θα γίνει σαφώς το πιό εμπορικό μοντέλο, αν δεν είναι ήδη.

Όσο για τον συναγερμό, αν δεν βάλεις τον μαμά (Datatool) είμαι σχεδόν σίγουρος ότι πρέπει να κόψεις καλώδια με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Για άκρες από εξωτερικό δεν έχω ιδέα, ίσως μπορεί να σε διαφωτίσει κάποιος άλλος. Πάντως εγώ αν είχα Τίγρη θα του έβαζα ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ συναγερμό!!
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Συναγερμός για Tiger 1050  

  Από: mixalakis στις 28/05/2008 7:18 μμ.

Αν δεν βάλεις τον εργοστασιακό πρέπει να κόψεις καλώδια.
Αυτό σημαίνει ότι χάνεις και την εργοστασιακή εγγύηση.

Δεν ξέρω να υπάρχει μοντέλο συναγερμού που να κουμπώνει χωρίς κοψίματα, αλλά ψάξε και στο εξωτερικό μήπως και βρεις κάτι.

Εγώ τον δικό μου τον πήρα πίσω την προηγούμενη βδομάδα. Τον είχε ο μηχανικός και τον έψαχνε, για να δει γιατί μερικές φορές χτυπούσε με το παραμικρό και τελικά τον ρύθμισε να έχει λιγότερη ευαισθησία!
Εδώ νομίζω ότι η triumh δεν ακολουθεί σωστή τακτική με την datatool.