ΛΑΣΤΙΧΑ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 22/03/2011 9:45 μμ.

ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ corsa 3 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ Μ5. ΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΦΟΡΕς ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ corsa3 ΜΕ ΤΑ Μ5 ΕΙΜΑΙ 30 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ . ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ DUNLOP TA SPORSMART. TA ΒΟΛΤΑΡΑ ΣΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥ TIGER KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ . ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΩΡΟΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ Μ5.
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: chris34 στις 22/03/2011 10:28 μμ.

Φιλε TAS καλο θα ηταν να μην γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι μας "φωναζεις".
Και τα μικρα ελληνικα μια χαρα τα βλεπουμε!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 22/03/2011 10:49 μμ.

chris34"Φιλε TAS καλο θα ηταν να μην γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι μας "φωναζεις".
Και τα μικρα ελληνικα μια χαρα τα βλεπουμε!"


ΚΑΛΑ CHRIS,ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ....απο δω κ περα με μικρα !!!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: odysseas στις 22/03/2011 11:17 μμ.

dunlop sportsmart!!αν δεν βγουν αλλα πιο καινουργια λαστιχα,αυτα θα ξαναβαλω..βεβαια κ τα μη πεντε καλα ειναι!!

ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 11:42 μμ.

Εγώ τελικά θα χτυπησω τα michelin 2CT ΤΗΝ άλλη εβδομάδα .Εγώ ακούσει διθυραμβικες κριτικές ;-) για να δούμε , ειναι φήμες ή φουμαρα;
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: chris34 στις 23/03/2011 12:34 πμ.

TAS"
chris34"Φιλε TAS καλο θα ηταν να μην γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι μας "φωναζεις".
Και τα μικρα ελληνικα μια χαρα τα βλεπουμε!"


ΚΑΛΑ CHRIS,ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ....απο δω κ περα με μικρα !!!"



Αυτο τωρα ρε φιλαρακι γιατι το γραφεις ετσι;Ειρωνεια;
Τι απαντας με κεφαλαια;
Ειναι κακο δηλαδη να δεχτεις μια παρατηρηση;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: ad1 στις 23/03/2011 12:46 πμ.

dysseas"dunlop sportsmart!!αν δεν βγουν αλλα πιο καινουργια λαστιχα,αυτα θα ξαναβαλω..βεβαια κ τα μη πεντε καλα ειναι!! "


ποσο σου κοστισαν? και απο χλμ ποσα εχεις βγαλει? Για τα roadsmart δεν το σκεφτεσαι? Η αληθεια ειναι πως οτι εχω διαβασει στο ιντερνετ κυριως απο ξενα site δεν εχω βρει καποιο ελλατωμα και ολα λενε ποσο καλα αντιδρουν στο βρεγμενο... Οι δικες σου εντυπωσεις? Εγω σκεφτομαι για τα roadsmart αλλα δεν εχω διαβασει απο πολλους να τα εχουν βαλει!
Chris δεν νομιζω οτι προκειται για ειρωνια, πλακα κανει ας χαλαρωσουμε...

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 23/03/2011 5:18 μμ.

[quote="chris34":2yftm1wh]
TAS"
chris34"Φιλε TAS καλο θα ηταν να μην γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι μας "φωναζεις".
Και τα μικρα ελληνικα μια χαρα τα βλεπουμε!"


ΚΑΛΑ CHRIS,ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ....απο δω κ περα με μικρα !!!"



Αυτο τωρα ρε φιλαρακι γιατι το γραφεις ετσι;Ειρωνεια;
Τι απαντας με κεφαλαια;
Ειναι κακο δηλαδη να δεχτεις μια παρατηρηση;[/quote:2yftm1wh]

Οπα ρε αδερφε μην αρπαζεσαι ετσι μια πλακιτσα εκανα ,καμια ειρωνεια.
Και οπως θα παρατηρησες πλεον γραφω με μικρα.
Αν και εξαρχης το δικο σου σχολιο '' και τ μικρα ελληνικα μια χαρα τα βλεπουμε'' ηταν ειρωνικο αλλα οπως βλεπεις δε δινω βαση. Friends αδερφε! και δεχομαι και οσες παρατηρησεις γουσταρεις!!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: chris34 στις 23/03/2011 7:17 μμ.

Εχεις δικιο αδερφε!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TheFace στις 23/03/2011 11:45 μμ.

TAS"ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ corsa 3 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ Μ5. ΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΦΟΡΕς ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ corsa3 ΜΕ ΤΑ Μ5 ΕΙΜΑΙ 30 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ . ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ DUNLOP TA SPORSMART. TA ΒΟΛΤΑΡΑ ΣΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥ TIGER KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ . ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΩΡΟΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ Μ5. "


Πανω που ειχα καταληξει στα M5, μου αναβεις φωτιες
Δυο ερωτησουλες:
1. Ποσα χλμ βγαζουν περιπου? (περισσοτερα απο τα M5?)
2. Ποσο κοστιζουν?

Ευχαριστω!
money cant buy me love

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: tharis στις 23/03/2011 11:51 μμ.

Απ οτι λενε σε καποια τεστ, τα Sportsmart πρεπει να βγαζουν αρκετα km παραπανω απ τα υπολοιπα της κατηγοριας..
Δε νομιζω ομως να εχουν το κρατημα των Rosso Corsa π.χ.

Βεβαια δε δοκιμαζονται σε μοτοσυκλετες στυλ Tiger ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: odysseas στις 24/03/2011 12:20 πμ.

ad1"
dysseas"dunlop sportsmart!!αν δεν βγουν αλλα πιο καινουργια λαστιχα,αυτα θα ξαναβαλω..βεβαια κ τα μη πεντε καλα ειναι!! "


ποσο σου κοστισαν? και απο χλμ ποσα εχεις βγαλει? Για τα roadsmart δεν το σκεφτεσαι? Η αληθεια ειναι πως οτι εχω διαβασει στο ιντερνετ κυριως απο ξενα site δεν εχω βρει καποιο ελλατωμα και ολα λενε ποσο καλα αντιδρουν στο βρεγμενο... Οι δικες σου εντυπωσεις? Εγω σκεφτομαι για τα roadsmart αλλα δεν εχω διαβασει απο πολλους να τα εχουν βαλει!
Chris δεν νομιζω οτι προκειται για ειρωνια, πλακα κανει ας χαλαρωσουμε... "

290 ευρω τα εβαλα κ εχω κανει περιπου στα 3.000 χλμ.τα roadsmart βγαζουν περισσοτερα χλμ, και ειναι παλαιοτερα νομιζω.τα δικα μου στα 10.000χλμ υπολογιζω να τα αλλαξω.παντως γαι επιθετικη οδηγηση ειναι πολυ καλα..στο βρεγμενο δεν τα εχω ζορισει δε μπορω να σου πω,αλλα για να το λενε η αλλοι θα το δοκιμασω και αν σου απαντησω σημαινει οτι επεζησα και ειναι καλα κ στο βρεγμενο...

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 24/03/2011 1:23 πμ.

TheFace"
TAS"ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ corsa 3 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ Μ5. ΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΦΟΡΕς ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ corsa3 ΜΕ ΤΑ Μ5 ΕΙΜΑΙ 30 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ . ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ DUNLOP TA SPORSMART. TA ΒΟΛΤΑΡΑ ΣΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥ TIGER KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ . ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΩΡΟΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ Μ5. "


Πανω που ειχα καταληξει στα M5, μου αναβεις φωτιες
Δυο ερωτησουλες:
1. Ποσα χλμ βγαζουν περιπου? (περισσοτερα απο τα M5?)
2. Ποσο κοστιζουν?

Ευχαριστω! "

1ον.ειτε τα sportsmart βαλεις ειτε τα rosso ειτε τα μ5,θα βγαλουν γυρω στα 10.000χλμ για καλα κρατηματα, τωρα 1.000 πανω 1.000 κατω δεν υπαρχει διαφορα..
2ον.το μ5 που φοραω το τερματιζω σε επιθετικες διαδρομες,του κολλητου μου με τα dunlop δεν το εχω τερματισει ακομα σε ιδια διαδρομη
3ον.το sportsmart κοστιζει γυρω στα 290-300.ειναι μια πολυ καλη επιλογη (για μενα παντα)πιθανον να ειναι τα επομενα λαστιχα μου
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/03/2011 10:09 πμ.

TAS"ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ corsa 3 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ Μ5. ΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΦΟΡΕς ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ corsa3 ΜΕ ΤΑ Μ5 ΕΙΜΑΙ 30 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ . ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ DUNLOP TA SPORSMART. TA ΒΟΛΤΑΡΑ ΣΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥ TIGER KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ . ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΩΡΟΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ Μ5. "


Να λαμβάνετε υποψη σας τι μπορεί να υπάρχουν και άλλες παράμετροι, πχ το tiger του κολλητου να είχε καλύτερα ρυθμισμένες αναρτήσεις ή καλύτερες αναρτήσεις γενικώς. Παίζει επισης ρόλο και αν εκεινα τα λάστιχα ήταν σχετικά καινουρια ή όχι.


TAS"[...]1ον.ειτε τα sportsmart βαλεις ειτε τα rosso ειτε τα μ5,θα βγαλουν γυρω στα 10.000χλμ για καλα κρατηματα, τωρα 1.000 πανω 1.000 κατω δεν υπαρχει διαφορα..[...]"


Βγάζουν αρκετά παραπάνω τα Μ5
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 24/03/2011 11:35 πμ.

Cpt. Haddock"
TAS"ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ corsa 3 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ Μ5. ΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΦΟΡΕς ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ corsa3 ΜΕ ΤΑ Μ5 ΕΙΜΑΙ 30 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ . ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ DUNLOP TA SPORSMART. TA ΒΟΛΤΑΡΑ ΣΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥ TIGER KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ . ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ .ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΩΡΟΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ Μ5. "


Να λαμβάνετε υποψη σας τι μπορεί να υπάρχουν και άλλες παράμετροι, πχ το tiger του κολλητου να είχε καλύτερα ρυθμισμένες αναρτήσεις ή καλύτερες αναρτήσεις γενικώς. Παίζει επισης ρόλο και αν εκεινα τα λάστιχα ήταν σχετικά καινουρια ή όχι.


TAS"[...]1ον.ειτε τα sportsmart βαλεις ειτε τα rosso ειτε τα μ5,θα βγαλουν γυρω στα 10.000χλμ για καλα κρατηματα, τωρα 1.000 πανω 1.000 κατω δεν υπαρχει διαφορα..[...]"


Βγάζουν αρκετά παραπάνω τα Μ5"



Φιλε μιλαω αποκλειστικα για λαστιχα . Τα μηχανακια εχουν τις ιδιες ρυθμισεις μεχρι και τον ιδιο αερα στα λαστιχα
Τα χιλιομετρα ειναι γυρω στ 4.000 οπως και του φιλου....
Και οπως εγραψα και παραπανω μιλαω για καλα κρατηματα μεχρι τις 10,000χλμ.Προσωπικα εγω που το φοραω ιδη το μ5 ,δε θα το κρατησω πανω απο 11,000χλμ γιατι πολυ απλα δε θα με ακολουθει το λαστιχο οπως με ακολουθει τωρα.
Βεβαια η νεκροψια θα δειξει..........................
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ