ΛΑΣΤΙΧΑ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: acratosa στις 15/04/2011 2 πμ.

παιδιά συνεχίστε να γράφετε!Εχω ξεκοκαλίσει όλο το Thread (μαζι με άλλα αντίστοιχα)..
Τα μαμα λαστιχα παρεδωσανπνευμα χτες (στα 7500 χλμ) καθώς πλεον έγιναν μωβ στις ακριες (ατιμη Αθηνα-Σαλονικη!),
και εντος ημερων πρεπει να κανω την αγορα λογω Αθηνα-Κερκυρα εντος Μεγ. Εβδομαδας..

με δεδομενο οτι ειμαι νεος οδηγός, που πιεζω ομως αρκετα τον Τιγρη, με χρήση εντος πόλης και εθνικές,
καθώς και μια μικρή φοβία για δρόμους-λαδι κ βροχερά σημεία, μέχρι στιγμης τεινω προς Μ5,
όμως η ολη κουβεντα σας για dunlop Κλπ[ ειναι πολύ χρήσιμη..

καθε πρόταση ευπρόδεκτη..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: johnygalan στις 19/04/2011 3:26 μμ.

Τα rosso2 έχουν έρθει στην Ελλάδα γιατί δεν τα βλέπω πουθενά, τα έχει δοκιμάσει
κανένας;
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TAS στις 19/04/2011 9:45 μμ.

acratosa"παιδιά συνεχίστε να γράφετε!Εχω ξεκοκαλίσει όλο το Thread (μαζι με άλλα αντίστοιχα)..
Τα μαμα λαστιχα παρεδωσανπνευμα χτες (στα 7500 χλμ) καθώς πλεον έγιναν μωβ στις ακριες (ατιμη Αθηνα-Σαλονικη!),
και εντος ημερων πρεπει να κανω την αγορα λογω Αθηνα-Κερκυρα εντος Μεγ. Εβδομαδας..

με δεδομενο οτι ειμαι νεος οδηγός, που πιεζω ομως αρκετα τον Τιγρη, με χρήση εντος πόλης και εθνικές,
καθώς και μια μικρή φοβία για δρόμους-λαδι κ βροχερά σημεία, μέχρι στιγμης τεινω προς Μ5,
όμως η ολη κουβεντα σας για dunlop Κλπ[ ειναι πολύ χρήσιμη..

καθε πρόταση ευπρόδεκτη.."



φιλαρακι οποιο και να παρεις απο τα δυο(Μ5, sportsmart) θα παθεις πλακα! θα καβαλησεις αλλο τιγρη ειδικα οταν θα τον πιεσεις!!! βεβαια αν κανεις πολυ ταξιδι σε εθνικη πιθανον να σου φαγοθουν γρηγορα...διαλεξε λαστιχο αναλογα με την χρηση που κανεις στη μηχανη.... α και για βροχη, μονο προσοχη οτι λαστιχο και να φορας!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: tmos στις 19/04/2011 10:20 μμ.

Έχει δοκιμάσει κανείς σε τίγρη τα Michelin Pilot Road 3;

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: tamis στις 21/04/2011 4:30 μμ.

οπως εγραψα και στο αλλο ποστ που ειχα κανει τωρα τελευταια εγω, ειχα τα μαμα λαστιχα. Επειτα εβαλα τα Μ5... και κανα μηνα μετα τα αλλαξα γιατι γλυστρούσαν παρα πολυ για εκτος πολης διαδρομες... δε μιλαω για τρελες κλισεις κτλ απλα το μηχανακι γλυστρουσε παντου και παντα... Εβαλα Pirelli Diablo (το απλο ΟΧΙ το ROSSO i Corsa) Και το μηχανακι εγινε βεντουζα πλεον... κριμα που σταματησαν την παραγωγη του... αντε τωρα να βρω ξανα λαστιχα που θα ειναι βεντουζα παντου και παντα...
White Tiger on the road...

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: johnygalan στις 21/04/2011 8:42 μμ.

amis"Εβαλα Pirelli Diablo (το απλο ΟΧΙ το ROSSO i Corsa) Και το μηχανακι εγινε βεντουζα πλεον... κριμα που σταματησαν την παραγωγη του... αντε τωρα να βρω ξανα λαστιχα που θα ειναι βεντουζα παντου και παντα... "

Tami απο τη στιγμή που είσαι ευχαριστημένος με το παλιά σχετικά diablo σκέψου πως θα
είναι το τιγράκι με τα νέα rosso2 ή rosso corca...οπότε μην αγχώνεσε
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Gianno στις 26/04/2011 12:09 μμ.

εγω το ειπα και το ξαναλεω. Το diablo rosso ειναι οτι πρεπει για τον τιγρη για κάποιον που τα κανει ολα με μετρο.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: vagtyrp στις 02/05/2011 5:27 μμ.

μετά την αναποδιά με την κλοπή του αυτοκινήτου, το σκούτερ μου θα χρησιμοποιείται καθημερινώς από την κοπέλα μου, οπότε για το καλοκαίρι θα κινούμαι συνεχώς μέσα στην αθήνα με τον τίγρη μου. έχω ήδη συμπληρώσει 17000χλμ με τα angel st ( υπερευχαριστημένος ) και θα τα αλλάξω με κάποια που ...κολάνε στην άσφαλτο......

πήρα πολύ καλή προσφορά για τα metzeler Κ3 racetek, αν θυμάμαι καλά και σκέφτομαι να τα βάλω.ο σκοπός είναι να κινούμαι άνετα μέσα στην αθήνα, να πάω κανα δύο μονοήμερα δικάβαλος και μερικά μόνος μου και να βγάλω το πολύ 10000χλμ. το σεπτέμβρη αν όλα είναι καλά θα ξαναβάλω τα angel.....

τί λέτε;


δεν έχω ξαναβάλει τόσο σπορ λάστιχο, ( Μ3, και δύο φορές τα angel μέχρι στιγμής...)

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/05/2011 5:33 μμ.

Θα βαλεις σπορ λαστιχο για να κινεισαι καθημερινα στην Αθηνα;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: tharis στις 02/05/2011 5:51 μμ.

Φανταζομαι η τιμη θα ειναι πολυ καλη αλλιως θα προτιμουσε κανενα Μ5 ετσι?

Αλλες μαρκες εχεις δει Βαγγελη ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: dimchrist στις 02/05/2011 6:31 μμ.

vagtyrp"πήρα πολύ καλή προσφορά για τα metzeler Κ3 racetek, αν θυμάμαι καλά και σκέφτομαι να τα βάλω.ο σκοπός είναι να κινούμαι άνετα μέσα στην αθήνα, να πάω κανα δύο μονοήμερα δικάβαλος και μερικά μόνος μου και να βγάλω το πολύ 10000χλμ. το σεπτέμβρη αν όλα είναι καλά θα ξαναβάλω τα angel.....
τί λέτε;
δεν έχω ξαναβάλει τόσο σπορ λάστιχο, ( Μ3, και δύο φορές τα angel μέχρι στιγμής...)"


Όχι. Είχα δώσει ένα μεταχείρο κ3 σε ένα φιλαράκι μου με τίγρη και τα έβγαλε μετά από δύο μέρες. Δεν κάνουν. Έβαλε και τα Dragon Supercorsa Pro στην αναζήτησή του για κάτι σπορ... επίσης δεν έκανουν.
Καλύτερα να δεις κάτι άλλο.
Ρώτα μπας και κάνουν τα Dulop Sportmax Sportsmart στον Τίγρη & τα Pirelli Diablo Rosso II (αν και δε νομίζω να κάνουν).
Πάντως δε θα στο πρότεινα να προχωρήσεις σε σπορ λάστιχο για καθημερινό. Σε βλέπω να ξαναβάζεις τα Angel ή κανα M5 ή Roadsmart.

Triple Way

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: johnygalan στις 02/05/2011 9:46 μμ.

Bαγγέλη έχει δίκιο ο Δημήτρης δεν κάνουν αυτά είναι πολύ μαλακά


Μήτσο γιατί να μην κάνουν τα rosso2 εγω πιστεύω πως θα είναι μαι χαρά
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Tigrisss στις 02/05/2011 11:27 μμ.

Βαγγελη εγω τα είχα τα Κ3 στο Τιγρη, βεβαια τα ειχα παρει 200 ευρω σε ενα track day. εβγαλα 8.000 χλμ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ, το λστιχο κραταγε απιστευτα ακόμα και μετα το δεικτη φθορας....και ειχα κανει και 3 track day και ΠΟΛΛΑ δικαβαλα....

τωρα είναι τι θελεις εσυ......
Αλλη λυση σε μαλακό και φθηνά πολυ (κατω απο 200 ευρω ) τα rennsport που φοραω το τελευταίο χρονο, και Ιταλία και χειμωνα και βροχες και οτι θες. σκεψου οτι με 300 ευρω θα βαλεις 2 λαστιχα πισω και ενα μπρος, θα βγαλεις πανω απο χρόνο....

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: vagtyrp στις 03/05/2011 12:24 πμ.

Tigrisss"Βαγγελη εγω τα είχα τα Κ3 στο Τιγρη, βεβαια τα ειχα παρει 200 ευρω σε ενα track day. εβγαλα 8.000 χλμ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ, το λστιχο κραταγε απιστευτα ακόμα και μετα το δεικτη φθορας....και ειχα κανει και 3 track day και ΠΟΛΛΑ δικαβαλα....

τωρα είναι τι θελεις εσυ......
Αλλη λυση σε μαλακό και φθηνά πολυ (κατω απο 200 ευρω ) τα rennsport που φοραω το τελευταίο χρονο, και Ιταλία και χειμωνα και βροχες και οτι θες. σκεψου οτι με 300 ευρω θα βαλεις 2 λαστιχα πισω και ενα μπρος, θα βγαλεις πανω απο χρόνο...."


τώρα που το ξανασκέφτομαι, μου πρότεινε και τα rennsport στην ίδια τιμή...200 ευρώπουλα.....

αύριο θα πάω και θα δώ....το πολύ πολύ αν έχω αμφιβολίες θα βάλω τα Μ5...........


Cpt. Haddock"Θα βαλεις σπορ λαστιχο για να κινεισαι καθημερινα στην Αθηνα;"


κάπτεν θέλω κάτι που να κολάει μέσα στην καταπληκτική αθηναική άσφαλτο και να με βγάλει το καλοκαίρι....οπότε ένα τέτοιο θα κάνει πιστεύω.......

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: akile ! στις 03/05/2011 1:52 μμ.

Angel ST πάλι και καθάρισες !!!!