Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

project, προβολάκια!

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: project, προβολάκια!

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 26 Φεβ 2011, 20:04

ένας τύπος μου έστειλε τη δική του πατέντα.....ενδιαφέρουσα, θα την συζητήσω και με τον σαββίδη....
Afbeelding 017.jpg
θα του ζητήσω περισσότερες λεπτομέρειες....
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 26 Φεβ 2011, 21:28

Τι άλλο θα δούμε σ' αυτο το κακόμοιρο το τιγράκι... :blink:
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό johnygalan » 26 Φεβ 2011, 21:58

fpapad έγραψε:Εσύ φίλε καλά βλέπεις αλλά ως συνήθως ποστάρουν και αυτοί που δεν έχουν κάτι να πουν άλλα για να δώσουν το <στίγμα> τους.

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
Άβαταρ μέλους
johnygalan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050 - YAMAHA YBR

Δημοσίευσηαπό galileos » 27 Φεβ 2011, 11:10

Πολύ ωραίο σχέδιο φίλε μου !! :clap

Αναφορικά με όλα τα spam του ποστ να επισημάνω ότι ο άνθρωπος προφανώς έχει ένα θέμα με τα φώτα του TIGER, όπως φαντάζομαι όλοι οι ιδιοκτήτες, και επειδή γουστάρει να μην έχει περιορισμούς στην οδήγηση του προχώρησε σε αυτή την λύση, οικονομικά και όμορφα σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα σχέδια που μας έδειξε. Μην του μαμάτε λοιπόν την ψυχολογία γιατί από ότι φαίνεται δεν μασάει ... :evil:.

Ξανά μπράβο και συγχαρητήρια. Περιμένουμε σχόλια για την αποτελεσματικότητά τους.
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
Άβαταρ μέλους
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger SE

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 27 Φεβ 2011, 12:05

...
Συνημμένα
Vespa-mods_795796c.jpg
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 27 Φεβ 2011, 12:06

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Aris. » 27 Φεβ 2011, 12:37

Γιατρε εχε το νου σου γιατι μια βιδα πανω σε πλαστικο αν δεν ξελασκαρει στον δρομο , σιγουρα θα φερει πολλες ταλαντωσεις και κραδασμους και αντι να βλεπεις καλυτερα , θα σου φερνουν ναυτια! :lol:

Αυτη η πατεντα του ξενου, ενσωματωμενο στο πλαστικο μου αρεσε πολυ.

Οχι οτι ειναι ασχημα τα δικα σου , αλλα φοβαμε για το λειτουργικο τμημα!
Επισεις προτιμω τα στρογγυλα , κανα τουρατεκ ξερω 'γω. :)
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 27 Φεβ 2011, 13:19

σύμφωνα με το σαββίδη η βίδα σηκώνει μέχρι 50 κιλά, και δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσει ή να χαλαρώσει. τα στρογγυλά που μοθ έστειλε ο ξένος μου αρέσουν πολύ, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τί έκανε πάνω στο πλαστικό. του έχω ήδη ζητήσει λεπτομέρειες και περιμένω να μου απαντήσει.θα το δείξω και στο σαββίδη....
άρη και γώ προτειμώ τα στρογγυλά. τα touratech που λές είναι τεράστια και δεν πάνε καθόλου.έχω βρεί στρογγυλά αλλά δεν είναι πιστοποιημένα, δηλαδή φεγγουν παντού και δεν κάνουν την οριζόντια γραμμή από πάνω, για να μην στραβώνουν, ενώ αυτά που έχω ποστάρει είναι οκ. βλέπουμε........

galileos : το βασικό φωτισμό του τίγρη μου τον έχω λύσει με χένον και στις δύο σκάλες.πλέον δεν έχω θέμα για τις βάσικές μεετακινήσεις που κάνουμε όλοι μας. για το κάτι παραπάνω όμως δεν νομίζω πως υπάρχει καμία μοτο που να καλύπτει τα πάντα σε αυτό το τομέα, γιαυτό και βάζουν έξτρα. τώρα άλλοι το βάζουν για φιγούρα, άλλοι γιατί το χρειάζονται όπως σωστά κατάλαβες thankyouyellow :thankyouyellow :thankyouyellow :thankyouyellow :thankyouyellow :thankyouyellow :thankyouyellow !
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 27 Φεβ 2011, 13:28

Ρε Βαγγο, σόρρυ δηλαδή αλλά τι πιστοποιημένα και μπαρούφες μας λές τώρα? Μόνο και μόνο με τα ξένΑ στη μεσαία σκάλα είσαι οφ τελείως, και επι τών τύπων και επι της ουσίας, ενοχλείς και κάθε μέρα ακούς διαόλους και μπινελίκια (άλλο αν δε τα πιάνεις μέσα από το κράνος σου). Με τα προβολάκια εκεί κάτω, δεν υπάρχει περίπτωση να μη τυφλώνεις είτε έχουν καλό κατ-οφ είτε όχι μόνο και μόνο γιατί για να τα φέρεις να φωτίζουν παραπέρα από 5 μέτρα μακριά θα τα σηκώσεις τόσο που θα έρχονται σχεδόν παράλληλα.

Επίσης αν κάνεις το δρόμο γήπεδο φωτισμένο στα 20 μέτρα που φωτίζουν τα φώτα στη μεσαία, αυτό που θα κάνεις θα είναι να κάνεις τα μάτια σου να μη βλέπουν τίποτα λίγο παρακάτω στις σκιές. Επικίνδυνο ειναι όσο κι αν δε το καταλαβαίνεις.

Περαν αυτων, ότι και να κάνεις αυτοκίνητο δε θα γίνεις από άποψη φωτισμού λόγω των ιδιαιτεροτήτων της μηχανής (στρίψιμο - βύθισμα). Δε ξέρω αν η μπεμβέ με τις τελευταίες πατέντες της θα κάνει τίποτα αλλά χωρίς τέτοια συστήματα ξέχνα το.

Για μένα ενας προβολέας ξένον στη μεγάλη σκάλα φτάνει για να φωτίζει σωστά τα πάντα όταν δεν έρχεται άλλος από απέναντι.
Τελευταία επεξεργασία από Sprinter και 27 Φεβ 2011, 13:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό tharis » 27 Φεβ 2011, 13:35

Βαγγελη εκει που τα βαζεις υπηρχε ηδη βιδα που επιανε το πλαστικο ή απλα θα το τρυπησετε για να τα βαλετε??

Προσωπικα μ αρεσουν τα συγκεκριμενα και κρυβονται καπως στα χρωματα του κινητηρα..! Ισως θα προσπαθουσα να τα βαλω και καπου πιο μεσα αν γινεται.. πχ κατω απ την τιμονοπλακα αναμεσα στις μπουκαλες.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 27 Φεβ 2011, 13:39

Sprinter έγραψε:Ρε Βαγγο, σόρρυ δηλαδή αλλά τι πιστοποιημένα και μπαρούφες μας λές τώρα? Μόνο και μόνο με τα ξένΑ στη μεσαία σκάλα είσαι οφ τελείως, ενοχλείς και κάθε μέρα ακούς διαόλους και μπινελίκια (άλλο αν δε τα πιάνεις μέσα από το κράνος σου).

μεταφέρω ότι μου είπε ακριβώς ο σαββίδης.....με τα ξενον μου στη μεσαία δεν έχω πρόβλημα κανένα και με κανέναν, μπορεί να είμαι παράνομος, αν και δεν το ξέρω επίσημα αυτό, μιας και ένα σωρό αυτοκίνητα έχω μαμα ξένον από το εργαστάσιο, γιατί να μην μπορώ και γώ.( αλλά όπως ξέρεις τα ψάχνω αυτά τα πράγματα και θα το κάνω επίσης και για τα ξενον και θα σου πω )

όταν τα έβαλα έκανα ένα σωρό τεστ με φίλους με μηχανές, και αυτοκίνητα και κανένας δεν ενοχλήθηκε από τη μεσαία σκάλα. απεναντίας ήμουν και πιο ορατός υπο διάφορες γωνίες. με τη μεγάλη σκάλα όμως τους στράβωνα από χιλιόμετρα δυστυχώς :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

σίγουρα δεν θα γίνω αυτοκίνητο, ούτε καν σαν τις βέσπα που πόσταρες :happyface: αλλά νομίζω είναι κατανοητή η χρήση που θα τους κάνω :thumbsup:
Τελευταία επεξεργασία από vagtyrp και 27 Φεβ 2011, 13:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 27 Φεβ 2011, 13:43

tharis έγραψε:Βαγγελη εκει που τα βαζεις υπηρχε ηδη βιδα που επιανε το πλαστικο ή απλα θα το τρυπησετε για να τα βαλετε??

Προσωπικα μ αρεσουν τα συγκεκριμενα και κρυβονται καπως στα χρωματα του κινητηρα..! Ισως θα προσπαθουσα να τα βαλω και καπου πιο μεσα αν γινεται.. πχ κατω απ την τιμονοπλακα αναμεσα στις μπουκαλες.

χάρη υπάρχει ήδη. αν δεις καλά τις φώτο υπάρχουν δύο κάθετα τοποθετημένες που κρατάνε το πλαστικό. τα έβαλα πρόχειρα στην πάνω! :thumbsup:

τα δοκίμασα και ανάμεσα στις μπουκάλες ή κάτω από τη μάσκα αλλά δεν μου αρέχουν αισθητικά, αν και εκεί μπαίνου πανεύκολα!
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης