Μανέτες για τίγρη

Μανέτες για τίγρη  

  Από: dakis_corfu στις 23/02/2011 8:57 μμ.

Πριν μερικές μέρες ο τίγρης μου σβηστός ενώ τον έβγαζα απ τον γκαράζ, μου έπεσε απ τα χέρια. Ευτυχώς η μόνη ζημιά που έπαθε είναι το σπασιμο της μανέτας του φρένου και το δεξί αντίβαρο. Σκέφτομαι να μην βάλω την μαμίσια μανέτα αλλά ν αλλάξω και τις 2 με aftermarket. Ψάχνοντας ανακάλυψα ότι κοστίζουν 80-110 ευρώ η μία και αυτες που διπλώνουν και δεν σπάνε 140-150 η μία. Τυχαία ανακάλυψα και αυτές :http://www.rideitmoto.com/products.php?id=189 Οι οποίες ειναι σε φοβερή τιμή και γι αυτό θέλω να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο χάλια η ποιότητά τους επειδή είναι φτηνές και να σπάσουν η δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πάθουν??
Και κάτι τελευταίο, μήπως ξέρει κάποιος από εσάς πόσα γραμμάρια είναι το κάθε αντίβαρο του τίγρη γιατί θέλω να βάλω aftermarket και θα ήθελα να έχουν το ίδιο βάρος..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: black_power στις 23/02/2011 10:43 μμ.

300 ευρω γι αυτές που διπλώνουν;;;; αν είχαν τα έστω τα διπλά απ τις μαμα θα το σκεφτόμουν...
πανάκριβα και δε βρίσκω λόγο...να εύχεσε να μη σου ξαναπέσει... και αν ομη γένοιτο σου πέσει με μια αλφα ταχύτητα μεθαύριο; πιστεύεις οτι θα διπλώσει η μανέτα και οτι δε θα διαλυθεί στο σύρσιμο;;
γενικά για μανέτες που έχουν ρύθμιση για το μπρος πισω και σε οτι χρωματάκι θες βρίσκεις και με 50ρικο
ψαξε καλυτερα

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Tigris3 στις 23/02/2011 10:50 μμ.

Rideitmoto αγόρασα πριν 1 μήνα για τον τίγρη. Στοίχισαν γύρω στα 70€ με τα μεταφορικά και σε 5-7 μέρες ήταν σπίτι μου με κούριερ. Η ποιότητα είναι πάρα πολύ καλή. Βάψιμο και φινίρισμα πολύ καλό. Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν να σφίξω τις βίδες γιατί ήταν χαλαρές, και να τις λιπάνω προληπτικά. Φαίνονται καλο-κατασκευασμένες και δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα στο μέλλον σχετικά με την απόδοσή τους. Στον τομέα αίσθησης μου αρέσουν περισσότερο από τις εργοστασιακές και δίνουν καλύτερη λαβή, τουλάχιστον στα δικά μου τα χέρια. (Πήρα το κανονικό μέγεθος.)

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: dakis_corfu στις 23/02/2011 11:56 μμ.

Σ ευχαριστώ πολύ, Θα τις παραγγείλω συντομα.. Καλούς δρόμους..

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: lleonidas στις 24/02/2011 12:29 πμ.

Αν δε βρεις κάτι άλλο που να σε ενδιαφέρει,εδώ έχει σε καλή τιμή τις μαμίσιες http://www.triumph-online.co.uk/tiger-1 ... 1581-p.asp

Αντίβαρο έψαξες να βρεις από internet;Χρειάζομαι κ εγώ ανταλλακτικό.Αν ξέρει κάποιος ας postάρει link.Counterbalance λέγεται;

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: johnygalan στις 25/02/2011 12:13 πμ.

dakis_corf" Τυχαία ανακάλυψα και αυτές :http://www.rideitmoto.com/products.php?id=189."


Φαίνοντε καλές! Αν τις πάρεις πες μας εντυπώσεις, ψήνομαι και εγώ.

Πάντως και στο ebay που τις βρήκα η τίμη είναι εξίσου καλή
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: dakis_corfu στις 25/02/2011 9:44 μμ.

Αντίβαρα σκεφτόμουν να βάλω rizoma αλλά δεν ξέρω ποσα γραμμάρια είναι τα μαμα για να βάλω τα ίδια. Τσέκαρέ τα κι εσύ, είναι πολύ όμορφα. Δες τα στο site της rizoma ή στο motoraid.eu απ όπου μπορείς να τα παραγγείλεις κιόλας..

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Haris στις 01/03/2011 2:13 πμ.

Γεία σας παιδιά .
Επειδή μου γυάλισαν και εμένα κάτι καθρεπτάκια από αυτό το site, θέλω να ρωτήσω τον Tiger3 ή όποιον άλλο έχει παραγγήλει από αυτό το site αν είχε πρόβλημα με το τελωνείο και πόσο περίπου ήταν τα μεταφορικά?
Ευχαριστώ!!!

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Billy στις 01/03/2011 7:13 πμ.

Αγόρασα πρόσφατα μανέτες για το speed μου,από το RIDEIT MOTO.
Κανένα πρόβλημα,συσκευασία άριστη και ποιότητα(φαινομενικά τουλάχιστον)!
'Εφτασαν σε 3 ή 4 μέρες νομίζω DHL,τελωνείο δεν ξέρω καν αν πέρασαν.

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Cpt. Haddock στις 01/03/2011 9:42 πμ.

Billy"[...]τελωνείο δεν ξέρω καν αν πέρασαν."


αν είχαν περασει θα το 'ξερες
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Tigris3 στις 02/03/2011 12:13 πμ.

Και μένα παραδόθηκαν στην πόρτα μου με courier. Δεν υπήρξε χρέωση από τελωνείο.

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: odysseas στις 18/03/2011 4:52 μμ.

Tigris3"Rideitmoto αγόρασα πριν 1 μήνα για τον τίγρη. Στοίχισαν γύρω στα 70€ με τα μεταφορικά και σε 5-7 μέρες ήταν σπίτι μου με κούριερ. Η ποιότητα είναι πάρα πολύ καλή. Βάψιμο και φινίρισμα πολύ καλό. Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν να σφίξω τις βίδες γιατί ήταν χαλαρές, και να τις λιπάνω προληπτικά. Φαίνονται καλο-κατασκευασμένες και δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα στο μέλλον σχετικά με την απόδοσή τους. Στον τομέα αίσθησης μου αρέσουν περισσότερο από τις εργοστασιακές και δίνουν καλύτερη λαβή, τουλάχιστον στα δικά μου τα χέρια. (Πήρα το κανονικό μέγεθος.)

"

φιλε η αποσταση της μανετας απο το grip ειναι πιο μικρη απο τις μαμα,γιατι με τις μαμα δεν εχω κ την καλυτερη επαφη..

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: johnygalan στις 18/03/2011 5:09 μμ.

dysseas"
φιλε η αποσταση της μανετας απο το grip ειναι πιο μικρη απο τις μαμα,γιατι με τις μαμα δεν εχω κ την καλυτερη επαφη.."

Ναι φίλε μου, εξάλλου αυτός είναι και ο κύριος λόγος που τις αγοράζεις για να μπορείς να τις
ρυθμίσεις εκεί ακριβώς που θέλεις.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: patapios στις 06/05/2011 11:48 μμ.

Ερωτηση....


...απο βδομαδα θα παραγγειλω απο rideit μανετες κ λεει πως δινει μαζι handle grips... εχει κανεις ιδεα αν λενε κατι αυτα ?

Αν εχει παραγγειλει κανεις στελνουν συγκεκριμενο χρωμα ή πρεπει να τους στηλω mail για να τους ρωτησω?


edit : μιλησα μαζι τους (μου απαντησαν σε mail μου μεσα σε 3 λεπτα ) , διαλεγεις χρωμα αρκει να εχει διαθεσιμοτητα, κ η προσφορα του ισχυει μεχρι να εξαντληθουν τα grips.

Με το τελωνειο την βγαλατε καθαρη επειδη δηλωνει 15 ευρω αξια .

Re: Μανέτες για τίγρη  

  Από: Tigris3 στις 07/05/2011 10:07 μμ.

Τα grips που στέλνει δώρο είναι για... πέταμα! Δεν μου κάνει καρδιά ούτε να τα χαρίσω σε κάποιον (τόσο χάλια είναι). Οπότε μην αγχώνεσαι για το χρώμα, δεν νομίζω να τα φορέσεις ποτέ!