Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους

Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: Costas στις 13/05/2008 5:22 μμ.

Λέμε με τα παιδιά να πάρουμε κανά δυό και έχουμε κάτι στο μυαλό μας.Μήπως υπάρχει κανέις που να το έχει ψάξει το θέμα και έχει να μας πει καμια γνώμη;;

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: Case στις 13/05/2008 8:21 μμ.

Και εγώ ψήνομαι αλλά φοβάμαι μην μας πάει και ο κούκος-αΐδόνι
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: argy_kap στις 21/05/2008 8:36 μμ.

Εγώ έχω εδώ και 2-3 χρόνια της Autocom (www.autocom.co.uk) και είναι άψογο. Δεν ξέρω για πόσα χρήματα μιλάτε αλλά αυτό ανήκει στις ακριβές επιλογές....Ρεύμα απο μπαταρία, ipod, κινητό και επικοινωνία με άλλη μηχανή....στο site τους τα έχει πολύ αναλυτικά και με τιμές...

Δουλεύει άψογα και μέχρι τα 200 km/h που το έχω δοκιμάσει....αν μπορείτε να δώσετε τα λεφτά μην το φοβάστε...

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: TASOS στις 27/05/2008 2:44 μμ.

Παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι,περισσότερο βέβαια για επικοινωνία με τον συνεπιβάτη,μάλλον autocom αλλά δεν έχω ακόμα αποφασίσει,πιο μοντέλο.Με προβληματίζει η τοποθέτηση στα κράνη και η καλωδιώσεις στην μηχανή καθώς και πως θα δειχνουν τα βύσματα,φίλε argy_kap για διαφώτισε μας,λίγο.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 27/05/2008 5:21 μμ.

ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ,ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: Case στις 27/05/2008 10:16 μμ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ"ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ,ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ."


Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύστημα που να δουλεύει πάνω από τα 200 Γιώργο...

Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 28/05/2008 11:01 πμ.

ΣΤΑ 200+ ΘΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΟΗΜΑΤΑ

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: argy_kap στις 29/05/2008 9:33 πμ.

TASOS"Παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι,περισσότερο βέβαια για επικοινωνία με τον συνεπιβάτη,μάλλον autocom αλλά δεν έχω ακόμα αποφασίσει,πιο μοντέλο.Με προβληματίζει η τοποθέτηση στα κράνη και η καλωδιώσεις στην μηχανή καθώς και πως θα δειχνουν τα βύσματα,φίλε argy_kap για διαφώτισε μας,λίγο."


Sorry, άργησα να δω το μύνημα.....λοιπόν η τοποθέτηση και στα κρανη και στην μηχανή είναι πολύ εύκολη. Στην μηχανή το ένα καλώδιο πάει στον πόλο της μπαταρίας και το άλλο εγω το έχω στο καλώδιο που παίρνει ρεύμα το πίσω φωτιστικό....όταν παραγγείλεις θα τους πείς για πιο μηχανάκι είναι και θα σου πούνε που είναι καλύτερο να το βάλεις αλλά θα σου στείλουνε και το καταλληλο βύσμα για να μην κοβεις καλώδια....τώρα απο εκεί και πέρα βγάζεις τα προστατευτικα απο το κράνος και τοποθετείς τα δύο πλακέ ακουστικά και το μικρόφωνο. Έχει πολύ καλές οδηγίες μέσα στην συσκευασία αλλά πίστεψε με είναι πολύ εύκολο να το κάνεις....απλά όταν το βάλεις θα δοκιμάσεις που τα ακουστικά 'πεφτούν' πάνω στο αυτί σου και το μικρόφωνο πέφτει ακριβώς πάνω στο στόμα σου....κάνε μία βόλτα 10 λεπτά και μετά θα φτιάξεις καλύτερα την θέση τους....θα δείς οτι μετά δεν θα θυμάσαι καν οτι υπάρχουν....και το μεγαλύτερο σοκ θα το πάθεις όταν ακούς MP3 με απίστευτη ποιότητα, σου μιλήσει ο συνεπιβάτης, πέφτει η ένταση της μουσικής στο 40-50% και μιλάτε και μετά όταν σταματήσετε, μετά απο 2-3 secs επανέρχετε απαλά η μουσική.....
Η ποιότητα κατασκεής είναι φοβερή....την μονάδα απο τότε που την έβαλα δεν την έχω ακουμπήσει και μόλις δεις και τα καλώδια θα καταλάβεις οτι φτιάχνονται για να διαρκούν χρόνια.....εμένα 2-3 χρόνια που την έχω δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή φθορά....αλλά όπως είπα και πριν είναι κάπως ακριβή....αλλά οτι πληρώνεις παίρνεις.....


Happy customer...!!!

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: argy_kap στις 29/05/2008 9:38 πμ.

Ξέχασα να σου πω οτι τα βύσματα τα έχω κάτω απο την σέλα και όταν χρειάζονται απλά το ένα βγαίνει ανάμεσα στην σέλα και το ντεπόζιτο και το άλλο στα πλάγια....δεν τα έχω μόνιμα έξω ούτε κολλήμενα κάπου, παρόλο που στην συσκευασία έχει και clip για να μπούνε μόνιμα επάνω στην μηχανή....

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: TASOS στις 29/05/2008 10:20 πμ.

Σ΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ....ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: D_ArtaGian στις 24/11/2008 10:13 πμ.

Παιδιά αν θέλετε κοιτάξτε και την Starcom. Πανομοπιότυπη με την Autocom και έρχεται στην Ελλάδα.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: argy_kap στις 24/11/2008 11:49 πμ.

H autocom μέχρι τέλος του χρόνου έχει προσφορά όλα μισή τιμή γιατί αλλαζουν τα συστήματα!

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: mixalakis στις 24/11/2008 6:25 μμ.

Δώσε και κανένα link να μην ψάχνουμε οι άνθρωποι.

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: argy_kap στις 25/11/2008 9:06 πμ.

www.autocom.co.uk

steile mail ston Richard from Argy

Re: Σύστημα ενδοεπικοινωνίας κράνους  

  Από: goyos στις 15/12/2008 8:55 μμ.

Παιδια πολυ καλο και οχι ακριβο ειναι της oxford περιπου 75€ αλλα ειναι με καλοδια και οχι ασυρματο.εχει μαζι καλοδια με φις για παροχη ρευματος απο την μπαταρια που το αφηνεις μονιμα κατω απο την σελα και κουμπονεις μονο το φις οταν το χρειαζεσαι,γιατι με την μπαταρια που εχει κραταει μονο δυο ωρες.